wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

000123

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

  با حضور فرماندار , امام جمعه شهرستان , رییس آموزش و پرورش عشایر شهرستان , بخشدار , اهالی , معلمان , دانش آموزان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی نهمین جشنواره نخستین واژه آب و پویش خانه تکانی با رویکرد مدیریت مصرف آب در مدرسه روستای پیراحمدلوی آبش احمد شهرستان کلیبر در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

برگزاری نخستین واژه آب و پویش خانه تکانی در روستای پیر احمدلوی آبش احمد کلیبر در آذربایجان شرقی

  به گزارش آدینه پرس :علی هادی رییس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه جان آب در خطر است و با توجه به اینکه عید نوروز در پیش است و در مدیریت مصرف آب در انجام سنت خانه تکانی در آستانه سال نو صرفه جویی کنیم گفت : وقوع پدیده خشکسالی در سال های اخیر , کاهش حجم بارندگی , خشک شدن قنوات و چشمه ها باعث شده تا با بحران آبی مواجه شویم بنابر این لازم و ضروری است در راستای اصلاح الگوی مصرف که در استان ما 18 متر مکعب در ماه است را رعایت کنیم. وی هم چنین هدف از برگزاری نخستین جشنواره واژه آب و پویش خانه تکانی را در بین دانش آموزان و اهالی توضیح نمود و راه ها و روشهای صرفه جویی در مصرف آب را ارائه کرد .

 سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه شهرستان کلیبر با اشاره به اینکه ارزش آب از همه چیز برتر است گفت خداوند متعال در قرآن کریم فرمود: از آسمان برای شما آب پاک نازل شده است , آب یکی از مطهرات دین است و همه پاکیها از آب است و برای همه موجودات آب لازم است بنایراین صرفه جویی آب ضروری است و باید مراعات و قناعت شود.

  در ادامه این مراسم خدابخش فرماندار شهرستان طی سخنان مبسوطی در خصوص رعایت مصرف آب مطالبی را بیان نمود و گفت : در زندگی و منازل باید مقدار نیاز , آب مصرف شود و حتما صرفه جویی لازم است علی الخصوص در کشور ما که میزان بارندگی کمتر از یک سوم دنیا است باید در مصرف آب دقت کنیم.

 وی خاطر نشان کرد: اگر آب نباشد همه موجودات از بین می روند و نتیجه آن نابودی زندگی است بنابراین از تمامی خانواده ها و دانش آموزان درخواست دارم برای هر نوع مصرف آب باید با قناعت مصرف شود , اگر قناعت باشد مطمئن باشید نسلهای آینده هم از آب استفاده خواهند کرد.

 در خاتمه دانش آموزان ضمن ارائه و خلق نقاشی در خصوص مصرف بهینه آب با راه و روشهای صرفه جویی در مصرف آب آشنا شدند و ضمنا به رسم یاد بود هدایایی که توسط روابط عمومی شرکت آبفار تهیه شده بود از جانب فرماندار و امام جمعه شهرستان کلیبر دریافت نمودند.

Last modified on چهارشنبه, 16 اسفند 1396

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.