wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

animation

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گسترش روز افزون تکنولوژی و توسعه ارتباطات گفت: برای همراهی با دنیا نیازمند افزایش سواد رسانه ای هستیم چرا که عصر حاضر عصر درآمدهای حاصل از اطلاعات است.

همگامی با دنیا نیازمند افزایش سواد رسانه ای است

به گزارش آدینه پرس: سید مرتضی موسویان روز شنبه در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره رسانه های دیجیتال در تبریز با تاکید بر استفاده از وسایل ارتباط جمعی و به خصوص شبکه های مجازی و دیجیتال در ارتقای سواد رسانه ای افزود: شبکه های مجازی مرزها را در نوردیده اند و در اثر بروز و ظهور رسانه ها با دهکده جهانی مواجه هستیم.
موسویان خاطرنشان کرد: برای تحلیل درست پیام های دریافتی از شبکه های اجتماعی باید مجهز به سواد رسانه ای باشیم تا قدرت نقد و تشخیص پیام ها را هم داشته باشیم.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با بیان اینکه دنیای شبکه ای ما را مجبور به داشتن سواد شبکه ای می کند، گفت: در حقیقت شبکه محصول سهم متصل شدن اشیا و افراد است.
موسویان با بیان اینکه سه برابر جمعیت انسانی، اشیا در شبکه وجود دارد، افزود: این تعداد روز به روز بیشتر می شود و زندگی شبکه ای هر روز گسترده تر می شود.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، شبیه سازی محیط واقعی در فضای مجازی را مساله اصلی دنیای امروز برشمرد و گفت: امروز با تکنولوژی های جدید محیط آزمایشگاه های گران قیمت تنها با زدن عینک برای افراد محقق می شود و هیچ فرقی با محیط واقعی ندارد.
موسویان با بیان اینکه فضای مجازی چه بپذیریم و چه نپذیریم در حال گسترش است، افزود: به تدریج کامپیوترهای کوانتومی به عرصه می آیند که قدرت تنها چهار کامپیوتر کوانتومی برابر تمام کامپیوترهای موجود در آمریکا است.
وی هوش مصنوعی، شبیه سازی و قدرت پردازش را مسایل پیش روی انسان آینده دانست و گفت: در آینده شاهد موجودی شبیه انسان به نام 'آواتار'خواهیم بود که می تواند از مغز انسان فرمان بگیرد.
موسویان با بیان اینکه هر چیزی که در مغز قابل تصور است، محقق می شود، بالا رفتن سواد رسانه ای و تکنولوژیک و نیز فرهنگ استفاده از آنها را برای فردای بهتر ضروری دانست.
وی تسلط بر سواد رسانه ای و تکنولوژیک را یکی از راه های کسب ثروت دانست و گفت: نروژ هفت میلیون نفر جمعیت دارد اما 11 برابر ایران درآمد ناخالص ملی دارد و این ناشی از سرمایه انسانی است.
موسویان یکی از موارد شبه انگیز در دنیای جدید را تغییر تعاریف از جمله حریم خصوصی عنوان کرد و افزود: حریم خصوصی در محیط جدید روز به روز عوض خواهد شد و در دنیای جدید زندگی یک گوی بلورین است و ما باید نظرمان را در مورد حریم خصوصی تغییر دهیم.
وی همچنین با اشاره به محورهای کلان این جشنواره که قابلیت جذب افراد بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این مسابقه بین المللی با موضوعات اینترنت، شبکه های اجتماعی، بازی و سرگرمی دیجیتال، تلفن همراه، رایانه، سبک زندگی دیجیتال، اشتراک گذاری محتوا،کودکان و نوجوانان آنلاین و حریم خصوصی برگزار شد.
موسویان گفت: در عصر سرعت و ارتباطات که زندگی اجتماعی با استفاده از شبکه های مجازی عجین شده است، شاهد بروز یک نوع دگردیسی هستیم که ممکن است فرصت ها و تهدید هایی را برای ما ایجاد کند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به نظریه دوفضایی شدن تاکید کرد: علم هایی چون اقتصاد، جامعه شناسی ،روان شناسی و مدیریت که جایگاه شان از تکنولوژی هم فراتر است براساس شرایط خاصی بروز کرده اند و در حال حاضر ما باید براساس ادبیات خاص فضای جدید، به سراغ مدیریت این فضا برویم.
مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال و چهارمین جشنواره بین المللی کاریکاتور با حضور هنرمندان داخلی و خارجی در تبریز برگزار شد.

Last modified on یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.