wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

000123

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

مدیر اجرایی تالار مذاکرات سرمایه گذاری شهری گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی از  تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری شهری در پردیس استقبال خوبی داشتند.

استقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی از  تالار مذاکرات شهری پردیس

به گزارش آدینه پرس: مهندس علی کرباسی با اعلام این مطلب خاطر نشان کرد: رکود معنادار در اقتصاد شهری که عمده منابع درآمدی آن به فروش تراکم وابسته است، در چند سال اخیر نشان می دهد که تکیه بر برخی منابع درآمدی شهری نمی تواند گره گشای مشکلات برای مواقع حساس و زمان های متفاوت باشد.

وی ادامه داد: از آنجا که شهرداری ها به عنوان «دستگاه های درآمد هزینه» در کشور شناخته شده و از دهه 70 به بعد سهم آنها ازاعتبارات ملی به کمترین میزان تقلیل یافت بدون توجه به منابع درآمدی متعدد و پایدار نمی توان به پایداری این نهاد عمومی در انجام وظایف امیدوار بود.

وی تاکید کرد: ایجاد بسترهای مناسب برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در طرح های مدیریت شهری منجر به توسعه پایدار شهری می شود و ساخت و سازها و سرمایه های شهر را در مسیر درست هدایت می کند.

مدیر اجرایی تالار مذاکرات سرمایه گذاری شهری در ادامه خاطر نشان کرد: فرصت های سرمایه گذاری در شهرها  باید به صورت کاملا علمی و بر اساس الگوهای محلی و کشوری برنامه ریزی شوند تا بتوان بسته های سرمایه گذاری را بر اساس اولویت های شهری ارائه دهیم و مشارکت بخش خصوصی را جلب کنیم.

مهندس کرباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  اردیبهشت ماه امسال  سال انتخابات شورا ها و شهرداران  بود افزود: متاسفانه فرآیند انتقال شوراها و انتخاب شهرداران در بسیاری از شهرهای کشور تا 6ماه طول کشید و عملا در بسیاری از کلانشهرها و شهرهای کشور  تا ماه آبان و آذر ادامه داشت که این  امر موجب  رکود در پروژه های سرمایه گذاری شهری شده بود.

وی تاکید کرد:  ایجاد اتمسفر مثبت و هوای تازه در فضای سرمایه گذاری شهری امری حیاتی بود و این مهم با تاکیدات و ژرف نگری دکتر داود ندیم  پدر سرمایه گذاری شهرداریهای کشور و  مساعدت و همکاری   شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید، شرکت عمران شهر جدید پردیس و شرکت شیب راه تدبیر همراه بود.

وی افزود: بنابراین تیم اجرایی کار خود را با دعوت کتبی و رسمی از شرکت های خارجی و شهرداری های کشور از اواخر دی ماه شروع کرد و کارهای مقدماتی را انجام داد و این امر با 30 میز مذاکراتی از چندین کشور مختلف جهان و چندین شرکت داخلی در زمینه عمران و توسعه شهری و تعداد محدودی از شهرداری های کشور همراه بود که دست آخر موفق به انعقاد 30 تفاهنامه همکاری در بخشهای مختلف به کار خود پایان داد و از روز پایان ستاد پیگیری تفاهنامه‌های انعقادی در دبیرخانه دایمی این تالار کار خود را آغاز کرده‌است.

وی با اشاره به انتخاب محل تالار سرمایه گذاری یادآور شد: پارک فناوری پردیس به عنوان محل همایش به این دلیل انتخاب شد که این محل به عنوان بزرگترین  پارک فناوری خاورمیانه و مرکز استقرار شرکتهای دانش بنیان در حوزه IT و فناوریهای شهر هوشمند است.

کرباسی همچنین گفت: انتخاب این محل همچنین برای مهمانان خارجی هم بسیار جذاب بود چرا که پیشرفت های فناوری کشورمان را نشان میداد.

وی ادامه داد: پارک فناوری پردیس با صرف هزینه نزدیک به هشت هزار میلیارد ساخته شده است و هنوز برای بسیاری از متولیان امور شهری و عموم مردم ناشناخته بود و این امر می توانست  در برند سازی این مکان و بیشتر شناخته شدن آن و همچنین تعامل بین شرکتهای مستقر در داخل آن و دست اندرکاران امور شهری موثر باشد بنابراین با تاکیدات جناب دکتر ندیم و تاییدات متولیان پارک فناوری پردیس این امر مهیا شد.

گفتنی است،  تالار مذاکرات سرمایه‌گذاری شهری در پردیس با امضای تفاهم‌نامه‌هایی میان شرکت‌های خارجی و داخلی به کار خود پایان داد. در طول دو روز مذاکرات با 19 شرکت خارجی و 11 شهرداری و شرکت داخلی، مجموعا 30 میز مذاکراتی تشکیل شد و 50 پروژه و 30 تفاهم‌نامه میان طرفین امضا شد. بعد از پایان برگزاری این تالار، ستاد پیگیری تفاهم‌نامه‌ها تشکیل خواهد شد و در طول ماههاي آینده مکاتبات با شرکت‌ها صورت خواهد گرفت تا تفاهم‌نامه‌ها به حالت اجرایی درآید.

Last modified on دوشنبه, 30 بهمن 1396

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.