wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

animation

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

کشاورزان خسارت دیده از سیل امسال در آذربایجان شرقی تا پایان خرداد ۹۷ فرصت دارند تسهیلات کم بهره دریافت کنند.

پرداخت تسهیلات کم بهره به کشاورزان سیل زده آذربایجان شرقی

به گزارش آدینه پرس: قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در نشست مشترک کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی و ستاد بیمه کشاورزی گفت: این تسهیلات با کارمزد ۱۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله به کشاورزان ۱۷ شهر استان که امسال دچار خسارت سیل شده اند، پرداخت می‌شود.

مهندس اکبر فتحی افزود: امسال برای جبران خسارات ناشی از سیل در بخش کشاورزی 1000 میلیارد ریال اختصاص یافته بود که تاکنون ۶۰ درصد آن به مبلغ حدود 600 میلیارد ریال به سیل زدگان پرداخت شده است.

وی همچنین با اشاره به خسارات وارده در حوزه طیور استان هم گفت: امسال به علت وقوع بیماری‌های پرندگان بویژه آنفلوانزای حاد پردندگان، برخی از تولیدکنندگان خسارت دیده اند از این رو لازماست تشکل‌های بخش کشاورزی و تولید کنندگان طیور، حتما به موقع برای بیمه تولیدات خود اقدام کنند که اقدامات لازم برای جبران خسارات بیمه شدگان انجام پذیرفته و متاسفانه برخی از واحدهای پرورش پوشش بیمه ای نداشتند که این امر باعث بروز مشکلاتی شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی هم گفت: از ابتدای فصل پائیز تاکنون نزدیک ۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار و گوشتی در استان به علت بیماری آنفلوانزای حاد پردندگان تلف و موجب کاهش ۳۰ درصدی تولید تخم مرغ در استان شده است با این حال با کنترل کامل بیماری پرندگان و تامین به موقع تخم مرغ، این مشکلات به سرعت حل شد.

دکتر امیرحسین بهداد افزود: هم اکنون نوع جدید بیماری آنفلوانزای حاد پردندگان با نام N۶ و H۵ از شمال کشور وارد ایران شده است و سازمان دامپزشکی با جدیت و تشدید اقدامات کنترلی خود در صدد جلوگیری از شیوع آن است با این حال مرغداران باید نکات ایمنی، قرنطینه‌ای و بهداشتی را در واحد‌ها خود تشدید کنند.

مهندس عطاءاله هاشمی، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان هم با تاکید بر توجه جدی مسئولان به بیمه بهنگام گندم و جو گفت: در سال‌های گذشته، زمان بیمه این محصولات از زمان کاشت تا مرداد ماه هر سال بود، اما امسال این زمان در اقدامی غیر کارشناسانه یک ماه کمتر شده که این امر باعث اعتراض و نارضایتی کشاورزان شده است بر این اساس باید با اقدام کارشناسانه، کشاورزان را به بیمه محصولاتشان ترغیب کرد.

Last modified on چهارشنبه, 16 اسفند 1396

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.