wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

000123

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی  خواستار  توجه  ویژه به پیشگیری از بحرانهای کارگری قبل از وقوع آنها شد.

پیشگیری از بحرانهای کارگری باید در اولویت باشد/ خانه کارگر تبریز تشکلی صنفی  و کارگری تاثیرگذار در آذربایجان شرقی است

به گزارش آدینه پرس: دکتر شهرتی فر که  در دیدار با دبیر و اعضای هیأت اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی سخن می گفت اظهار داشت: بحران های کارگری به گونه ای  شکل می یابند که وقوع آنها قابل پیش بینی است و بر همین اساس با برنامه ریزی می توان از وقوع آنها جلوگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی وی با اشاره به تجارب جهانی پیشرفت و توسعه را منوط به حرکتهای سازمان یافته  دانست و گفت: تشکل های کارگری مصداق عینی در این زمینه هستند که با مجموعه تلاش های خود در راستای دفاع از حقوق کارگران حرکت می کنند.

دکتر شهرتی فر در این زمینه  خانه کارگر تبریز را تشکلی سیاسی و کارگری تاثیرگذار و فراگیر در این استان خواند و گفت: مهمترین نکته  در فعالیت خانه کارگر این است که در کنار دفاع از حقوق کارگران موضوع  رونق اقتصادی و فعالیت مستمر واحدهای تولیدی را مدنظر داشته و ایده گردانندگان این نهاد کارگری بر این محور استوار است که در کنار تأمین منافع کارگران از سرمایه گذار و کارفرمایان توامان دفاع می کنند و این با منافع ملی  نظام مقدس جمهوری اسلامی همسویی دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید  گفت: دولت تدبیر و امید در آغاز فعالیت خود با اتخاذ تصمیمات اصولی تلاش داشت تا ضمن  حفظ  اشتغال موجود به مدیریت واحدهای بحرانی پرداخته و با همکاری متقابل درکمیسیون های کارگری  برای رفع  مشکلات  راه حل های منطقی اتخاذ نماید

وی با تأکید بر احترام ویژه به جایگاه نیروی کار  و تکریم کارگران اظهار داشت: کارگران استان آذربایجان شرقی نجیبانه مسایل موجود را تحمل می کنند و این وظیفه ماست که پیش از بحران با مشارکت تشکل های کارگری و با وحدت و همدلی به رفع مشکلات بپردازیم.

دکتر شهرتی فر حرکت بر پایه  قانون را مبنای اصلی فعالیت دولت تدبیر وامید خواند و با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ما وظیفه داریم از این حضور مردم و آرای آنها دفاع کنیم و برمبنای قانون بر همین  این خواسته قانونی استقامت خواهیم کرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به سوابق ارزشمند مدیریتی دکتر شهرتی فر در مسئولیت های قبلی خود اظهار داشت: جامعه کارگری استان آذربایجان شرقی به خاطر عملکردها و تصمیمات و حمایت هایی که در سال های اخیر از بنگاه های صنعتی شهر و استان به عمل آورده اید اظهار رضایت و قدردانی دارند و شاهد بودیم با تدابیر ارزشمند کمیسیون کارگری تبریز و استان برخی حوادث تلخ کارگری که در سایر استانها به وقوع پیوست در آذربایجان شرقی  به وجود نیامد.

مهندس کریم صادق زاده تبریزی در راستای بهبود رسیدگی به وضعیت جامعه کارگری و واحدها و بنگاه های اقتصادی استان خواستار تشکیل کمیسیون تخصصی واحدهای بحرانی با حضور نخبگان جامعه کارگری، اساتید دانشگاهی ، مدیران و کارشناسان صاحب نظر و با سابقه در  کنار کمیسیون کارگری شد و گفت: این کمیسیون تخصصی می تواند با طرح ایده ها و راهکارهای کاملا تخصصی و کارشناسی  برای توسعه هر چه بیشتر صنعت و اقتصاد استان فعالیت داشته و با تصمیم سازی های خود و بهره گیری از خرد جمعی  تصمیمات منطقی نیز برای واحدهای بحرانی اتخاذ نماید.

وی با تأکید بر پرهیز از شیوه های سنتی به ویژه در حوزه های کارگری گفت: امروزه تلاش می شود در قالب اتاق فکر و بهره گیری از نخبگان آن حوزه به آسیب شناسی دقیق ابعاد مختلف موضوعات پرداخته و از این طریق به رفع ریشه ای معضلات بپردازند که تشکیل  چنین کمیسیون تخصصی با برپایی جلسات  مداوم می تواند گامی جدید در این حوزه باشد.

مهندس کریم صادق زاده تبریزی با  اشاره به برخی معضلات واحدهای تولیدی استان  آذربایجان شرقی گفت: در آغاز دولت یازدهم تعداد واحدهای بحرانی در سطح استان آذربایجان شرقی به 121 مورد می رسید که با بهره گیری از خردجمعی در جهت رفع مشکلات اکنون تعداد این واحدها به 23 مورد رسیده که البته تعدادی شرکت مشکل دار هم  در سطح  استان وجود دارند که بیشتر با مشکل کمبود نقدینگی روبرو هستند که با بررسی ریشه ای  موضوع انتظار می رود مشکلات این واحدها هم رفع و جامعه کارگری تحت الشعاع آن قرار نگیرند و ما شاهد بهبود و رونق کسب و کار باشیم

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی همچنین یکی از مشکلات اساسی برخی واحدهای  تولیدی بزرگ استان را در بحث واگذاری های نادرست  بر اساس اصل 44 قانون اساسی دانست و گفت: بحث ما این است که واگذاری واحدهای تولیدی از بحث فرد خارج شده و قالب حقوقی به خود بگیرد تا معضلاتی که اکنون گریبانگیر برخی واحدهای  واگذار شده دیگر پدید نیاید.

همین گزارش حاکی است در ادامه این دیدار لوح تقدیری از سوی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی به پاس خدمات ارزشمند دکترشهرتی فر در مسئولیت فرمانداری تبریز به وی اهداء شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.