wrapper

تازه های خبر

تبلیغات در آدینه پرس

ads

animation

azarbaijan2

Moallem INS2

Sale2

 mahtab End

 

تبلیغات

ads

gas f

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز صبح امروز (چهارشنبه)در دیدار مدیران صنعت آب وبرق استان بر ضرورت فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب وبرق در بین اقشار جامعه تاکید و نقش ائمه جمعه و مبلغین دینی را در این خصوص مهم ارزیابی کرد . 

فرهنگ سازی و مدیریت مصرف آب و برق ضروری است

به گزارش آدینه پرس به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در این دیدار که به مناسبت آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب  انجام شد ،ضمن استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و لزوم جلوگیری از اسراف به بیان الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی و ارائه راهکارهای آن پرداخت .

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از اظهاراتش ضمن قدردانی از تلاش های وزارت نیرو در احیای دریاچه ارومیه ، اعلام کرد: همه ما وظیفه داریم برای ایفای مسئولیت های حیاتی به وزارت نیرو کمک کنیم .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین در بخش دیگری از سخنانش، رعایت صرفه جویی و پرهیز از اسراف در مصرف آب وبرق را هم در سطح جامعه و هم در سطح ادارات و دستگاه های دولتی مورد تاکید قرارداد.

 پیش از سخنان امام جمعه تبریز مهندس غلامرضا هاشمی رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب وبرق آذربایجان شرقی طی سخنانی رضایت مردم را یک وظیفه حاکمیتی ارزیابی کرد وافزود: وزارت نیرو با هدف تامین  آب وبرق کلیه بخش ها اعم از کشاورزی ،صنعت ، خدمات و خانوارها مسئولیت های مهمی بر دوش دارد.

مهندس هاشمی همچنین توضیح داد :طی سالهای اخیر به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به مشترکان آب وبرق و ایجاد وحدت رویه  ،هماهنگی و انسجام در انجام وظایف بین شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو در استان ،شورای هماهنگی صنعت آب وبرق تشکیل شده است.

به گفته وی سال گذشته با تلاش مدیران و پرسنل صنعت آب و برق در زمینه تامین آب و برق مشکل خاصی وجود نداشته که این توفیق تا حد زیادی محصول همکاری مشترک شرکتهای مذکور در شورای هماهنگی و انسجام بین آنها می باشد.

مدیر عامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی در این جلسه همچنین به چالش های پیش رو از جمله کمبود آب ،افت آبهای زیرزمینی و خشکی دریاچه ارومیه ،کاهش تغییر رژیم بارش ها، وقوع سیل و افزایش درجه حرارت پرداخت .

وی در بخش دیگری از سخنانش برداشت بی رویه از آب ،توسعه اراضی کشاورزی وتغییر اقلیم را به عنوان دلایل اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه نام برد واضافه کرد: خوشبختابه با بازگشایی رودخانه ها وسدها در استانهای آذربایجان شرقی و غربی وضعیت دریاچه ارومیه طی سال های اخیر تثبیت شده و وضعیت رو به بهبود  است .

مدیر عامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی  همچنین با استناد به تصمیمات شورای عالی آب ، انتقال آب از سایر حوزه ها به دریاچه ارومیه و پر کردن چاه های غیر مجاز را به عنوان بخشی از راهکارها توصیف و اعلام کرد: موفقیت های اخیر مرهون همکاری و هماهنگی های دستگاه های اجرایی و همراهی مردم بوده است .

وی همچنین توضیحاتی در خصوص نحوه تامین آب شرب کلان شهر تبریز در سال های آتی ارائه داد.

مهندس هاشمی در پایان به ظرفیت های مشارکت مردمی  در انتقال مدیریت و بهره برداری از تاسیسات آبی در استان اشاره کرد و از نماینده ولی فقیه در استان و سایر ائمه جمعه شهرستانها برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص وضعیت آب و برق تقاضای کمک کرد.

Last modified on پنج شنبه, 08 تیر 1396

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نشریه الکترونیکی

درباره پایگاه خبری آدینه پرس

پایگاه خبری آدینه پرس با رتبه‌های برتر کشوری  و استانی در حوزه فرهنگ و پژوهش و اطلاع رسانی از مطالب، مقالات و نظرات ارزنده مخاطبان استقبال می‌نماید.  این مجموعه با داشتن کانون تبلیغاتی (طرح افق)، انتشارات (آی‌تکین) و پایگاه خبری(آدینه پرس) برای ارائه خدمت به ادرات سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و... اعلام آمادگی می‌نماید.

پایگاه خبری آدینه پرس

استفاده از اخبار با ذکر منبع " آدینه پرس " مجاز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به پایگاه خبری آدینه پرس می باشد.