شماره : 4922
17 / 5 / 2021 - 0:11

محموله ۱.۴ میلیون دوزی واکسن کرونا وارد کشور شد

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که محموله‌ای حاوی ۱.۴ میلیون دوز واکسن کرونا امشب به ایران رسیده و تحویل وزارت بهداشت شده است.؛

به گزارش آدینه پرس:مهرداد جمال ارونقی در گفت‌وگویی تصریح کرد: محموله جدید واکسن کرونا ساعت ۱۰ از مبداء ایتالیا وارد فرودگاه امام خمینی شد که حاوی یک میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا از مجموعه کوواکس است.

 

به گفته وی واکسن واردشده همانند محموله‌های قبلی در حداقل زمان، تشریفات گمرکی را طی کرده و با حمل یکسره تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

 

این مقام مسئول در گمرک ایران یادآور شد که بامداد یکشنبه نیز محموله یک میلیون دوزی دیگری از واکسن وارد و ترخیص شده است.

 

پیش از دو محموله وارداتی امروز، از نیمه بهمن ماه بیش از ۳.۱ میلیون دوز واکسن از چهار کشور وارد شده بود.

 

این در حالی است که از اوایل اردیبهشت چندین محموله تجهیزات خط تولید واکسن نیز به کشور وارد شده و در اختیار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) جهت تکمیل خط تولید واکسن قرار گرفته است.

 

انتهای پیام

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4922 توسط adineh_admin و در روز دوشنبه 17 می 2021 ساعت 00:11:51
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4917
17 / 5 / 2021 - 0:01

تکذیب فتوای آیت الله نوری همدانی درباره فروش کلیه

دفتر آیت الله نوری همدانی با صدور اطلاعیه‌ای استفتاء منتشر شده و منتسب به این مرجع تقلید در خصوص فروش کلیه برای امر ازدواج را تکذیب کرد.؛

به گزارش آدینه پرس به نقل از فارس از قم، در پی انتشار استفتائی از سوی عده‌ای از مغرضین و انتشار آن در بعضی از شبکه‌های معاند مبنی بر نظر آیت الله نوری همدانی، دفتر این مرجع تقلید اعلام کرد:

 

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «دامت برکاته» پیرامون فروش کلیه برای امر ازدواج، ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می‌رساند، هرگونه نظر فقهی و استفتایی مورد استناد است که ممهور به مُهر شخص معظم له باشد.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4917 توسط adineh_admin و در روز ساعت 00:01:50
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4912
16 / 5 / 2021 - 23:55

سخنگوی شورای نگهبان:؛

همه سلایق در انتخابات ریاست جمهوری نماینده دارند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: خوشبختانه با دعوت هایی که شده همه سلایق برای انتخابات ریاست جمهوری آمده اند و سهمیه بندی وجود ندارد.؛

به گزارش آدینه پرس، عباسعلی کدخدایی دوشنبه اولین جلسه شورای نگهبان را برای تایید صلاحیت ها داریم و در نهایت پس از چند روز اعلام نتیجه می کنیم.

 

وی ادامه داد: اسامی اعلامی وزارت کشور نزدیک ۶۰۰ نفر است. این افراد مجموعه افراد ثبت نامی است و در نهایت ۴۰ نفر از جهت مدارک، با آیین نامه مطابقت دارند.

 

سخنگوی شورای نگهبان توضیح داد: مدارک تحصیلی، سوابق کار، سو پیشینه بر اساس مصوبه باید از سوی متقاضیان ارائه می شد. ما اسامی را دریافت کردیم و آنچه برای ما اعتبار دارد شرایط اعلام شده از سوی شورای نگهبان است و کسانی که مدارک ندادند مورد بررسی قرار نمی دهیم. ممکن است کسی نقص مدارک داشته باشد یا فرصت گرفته باشد اما اگر کسی مدرکی ارائه نکرده باشد درخواستش برای مهلت، موضوعیت ندارد.

 

کدخدایی عنوان کرد: تلاش ما این است در ۵ روز صلاحیت را نهایی کنیم اما این زمان قابل تمدید است. ما به وزارت کشور اعلام می کنیم و وزارت کشور یک یا دو روز بعد نامزدها را اعلام می کند. تبلیغات از ۷ ام به مدت ۲۰ روز شروع می شود.

 

وی یادآور شد: در انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت نداریم بلکه احراز صلاحیت را داریم. نسبت به افرادی که صلاحیت ندارند اظهار نظر نمی کنیم و افراد مورد نظر را اعلام می کنیم. اینجا رد صلاحیت مانند انتخابات مجلس نداریم. در سالهایی بوده که تعدد افراد شاخص را داشتیم و ممکن است فضای سیاسی دیگری داشته باشیم. اعلام کردیم افرادی که واجد شرایط نیستند حضور نداشته باشند و البته تاکید کردیم کسانی که توانایی دارند حضور یابند و سلایق سیاسی مختلف حضور یافتند.

 

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: نمی توان گفت چند تن را در لیست نهایی قرار می دهیم زیرا ملاک ما قانون اساسی است و نمی توان حدس و گمان زد و این پیش گویی ها نیز اعتبار ندارد. فضای مجازی محملی برای گفتن است و باید صدق و کذب آنرا بررسی کرد و بنده نمی دانم فردا نظر اقایان درباره نامزدها چیست.

 

کدخدایی ادامه داد: در تبلیغات ما نظارت داریم اما انتخابات ریاست جمهوری با مجلس متفاوت است. در انتخابات ریاست جمهوری رویه ای نداشتیم که فردی را بخاطر تبلیغات تایید نکنیم. انتظار داریم بحث برنامه ها و کارآمدی باشد و حرف های فریبنده و گفتار مخالف نظام مطرح نشود.

 

شروط احراز صلاحیت

 

وی گفت: شروط صلاحیت ها یکسان است اما برخی شرایط شکلی است. به عنوان ایرانی الاصل بودن یا مدیر و مدبر بودن. در سیاست های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب، روشن شدن شاخص ها به شورای نگهبان سپرده شد.

 

باید بین همه شروط یک تراز باشد. اگر کسی می خواهد سکان دار این جایگاه خطیر باشد باید سابقه ای در امور داشته باشد مانند وزارت. البته این بدان معنا نیست که هرکسی وزیر بود می تواند حتما رییس جمهوری باشد.

 

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: دوستان ما در حال ارتباط گرفتن با دستگاه های ذی ربط هستند و در عین حال مدارک خدمتی متقاضی نیز از سوی وی ارائه شده است. در نهایت در ۱۰ روز می توانیم احراز صلاحیت ها را اعلام کنیم. این فرصت همیشه برای ما کم است و درخواست به مجلس دادیم که این فرصت تمدید شود.

 

رجل سیاسی یا مذهبی

 

کدخدایی تصریح کرد: کسی که مقید و متعبد است و وظایف دینی را انجام می دهد متدین است اما ایا رجل مذهبی است؟ افرادی رجل مذهبی هستند که گام های محکمی را در تبیین مبانی دینی برداشته اند. در حوزه علوم سیاسی استادی الزاما چون در این بخش درس می دهد رجل سیاسی نیست بلکه باید کسی باشد که تحولی را ایجاد کرده باشد و سابقه ای داشته باشد. ممکن است شخصی رجل سیاسی و مذهبی نباشد الزام داریم که فرد هردو را همراه هم داشته باشد.

 

وی تاکید کرد: وظیفه ما اجرای قانون است قانون اساسی شرایط اصل ۱۱۵ و آنچه در سیاست های کلی رهبر انقلاب اشاره شده است. غیر از این امکانپذیر نیست. برخی می گویند براساس نظارت سیاسی اعمال نظر می کنید اما این نگاه را نداریم و نتیجه پس از بررسی و ارای اعضا مشخص می شود. این نگاه ها در شورای نگهبان نیست.

 

علایق سیاسی اعضای شورای نگهبان

 

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: نظام انتخاباتی پیش بینی شده که ساماندهی شود. در حوزه انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و در مرحله ثبت نام ها و هزینه ها، در سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب مورد اشاره قرار گرفته است.

 

در ۲۰ سال اخیر حس نکردم که علایق سیاسی در شورای نگهبان تعیین کننده باشدو اعضای این شورا به دنبال احراز شرایط قانونی هستند.

 

کدخدایی افزود: اگر خیلی ها شرایط را داشته باشند و همه شرایط قانونی را داشته باشند مجبوریم اعلام کنیم و سقف مشخصی را نداریم. رویه گذشته را نیز ببینید تعداد متغییر بوده است. ممکن است نامزدها دورقمی هم باشد. ناچاریم طبق قانون اینگونه عمل کنیم.

 

ملاحظات سیاسی هست که از شورای نگهبان به دور است.

 

وی یادآور شد: تکلیف ما این است شرایط قانونی را احراز کنیم. اگر این شرایط را نادیده بگیریم خلاف قانون عمل کرده ایم و براساس قانون عمل خواهیم کرد. خوشبختانه با دعوت هایی که شده همه سلایق آمده اند. سهمیه بندی وجود ندارد.

 

توصیه به ردصلاحیت شده های دوره قبل

 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: از جهت قانون حق افراد ثبت نام برای انتخابات است اما با توجه تجربه شخصی، اگر کسی در گذشته رد صلاحیت شده و شرایطش نیز تغییر کرده توصیه می کنیم خودش و مردم را به زحمت نیندازد البته از لحاظ قانونی می توانند افراد شرکت کنند.

 

وی افزود: اگر کسی قبلا تایید صلاحیت شده باشد و مدارک جدیدی نداشته باشند تایید صلاحیت می شوند. میزان حال افراد است از اینرو در انتخابات مجلس، نمایندگان فعلی را بررسی می کنیم و حتی رییس جمهوری در دور دوم باز احراز صلاحیت می شود.

 

فردی که می داند طبق مدارک مستند تایید صلاحیت نشده و در شرایطش تغییری ایجاد نشده تایید صلاحیت نمی شود.

 

کدخدایی یادآور شد: هر میزان که پرونده ها اماده باشد اعضا درباره آنها نظر می دهند و رای گیری می کنند. ۷ رای برای تایید صلاحیت نیاز است و از ۶ رای یا کمتر احراز صلاحیت انجام نشده و دیگر مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت. تا زمانی که اعلام نظر نشده اگر مدارک جدیدی به ما برسد افراد می توانند دوباره احراز صلاحیت شود اما شورای نگهبان سفارش پذیر نیست و زیر فشار انتخاب نمی کند.

 

نظارت بر انتخابات

 

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری طبق بند ۹ اصل ۱۱۰، تشخیص براساس تصمیم اعضا است و پرونده ها در اختیار اعضا قرار می گیرد اما در انتخابات مجلس شرایط متفاوت است. در روز برگزاری انتخابات هیات مرکزی برگزاری داریم و بر روند همه مراحل انتخابات از جمله چاپ تعرفه ها و تایید، این هیات نظارت می کند.

 

به گفته وی، تعداد ما سر صندوق ها به نسبت عوامل اجرایی کمتر است اما افراد از میان اقشار مردم انتخاب می شوندو این افراد داوطلبانه با عشق به منافع ملی حضور می یابند.

 

کدخدایی گفت: این افراد در طول سال در استان ها از طریق فراخوان شناسایی و آموزش می بینند و در نهایت روز برگزاری انتخابات سر صندوق ها حضور می یابند. صندوق ها با حضور ناظران ما فک پلمپ می شود و در همه مراحل ناظران ما حضور دارند.

 

وی تاکید کرد: افزایش تعداد صندوق ها کار خوبی بود. این دور علاوه بر سلامت انتخابات، باید به فکر سلامت مردم هم باشیم. تاجایی که ممکن است در فضای باز رای گیری انجام می شود و تاجای ممکن از تماس با سطوح نیز جلوگیری شود و امیدواریم تا ۲۸ خرداد به شرایط مطلوب تری برسیم و انتخابات پرشوری داشته باشیم. با توجه به تدابیر خوب اندیشیده شده، مشکلی در انتخابات نخواهد بود.

 

انتخابات الکترونیک

 

سخنگوی شورای نگهبان افزود: ما بارها اعلام کردیم رای الکترونیک الزام قانونی است و باید به این سمت برویم و این حرکت را داشته باشیم. خیلی از مراحل انتخابات امروز الکترونیک انجام می شودو مرحله اخذ رای به دلیل نگرانی از سلامت آرا و صیانت از حق الناس، اینگونه برگزار می شودو به این دور انتخابات الکترونیک نرسید و امیدواریم با طرح های ازمایشی، در ادوار آینده به این مرحله برسیم.

 

کدخدایی ادامه داد: یکی از مطالبات ما برگزاری انتخابات الکترونیک است اما این مهم مستلزم زیرساخت های امنیتی است.

 

وی توضیح داد: در اصل ۹۹ اشاره شده که شورای نگهبان ناظر است و مرجع دیگری درنظر گرفته نشده است. به زبان ساده شورای نگهبان نظارت موثر دارد و اگر تشخیص دهد در جایی تخلفی رخ داده باید برخورد کند. گاهی گفته می شود این نظارت نباید موثر باشد باید در قانون مرجع دیگری را برای نظارت بر شورای نگهبان درنظر بگیریم. در قانون اینطور پیش بینی شده که شورای نگهبان بر انتخابات نظارت می کند و در صورت لزوم در ابطال صندوق ها یا حوزه ورود می کند. اگر جرم انگاری هم شود به قوه قضاییه موضوع گزارش داده می شود.

 

تبیین شیوه تبلیغات

 

کدخدایی گفت: دوستان وزارت کشور اعلام کردند که شیوه نامه ای برای تبلیغات تبیین شود و ما نیز تلاش می کنیم نظارت خود را داشته باشیم. در حوزه انتخابات همیشه مشکل تبلیغات داریم و با توجه به فراگیری فضای مجازی، در قانون گذاری در این بخش عقب هستیم و باید قوانین روشنتری در این باره داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: بعد از ابلاغیه مقام معظم رهبری در سال ۹۶، مصوبه ای را در شورا داشتیم و منتشر شد. قرار شد این مصوبه مبنای کار ما باشد و انتظار داشتیم مجلس در سال های گذشته ورود جامع داشته باشد اما در مجلس گذشته و فعلی اقدامات موثر صورت نگرفت و مصوبه ای که در مجلس یازدهم در دستور کار بود همه موارد را شامل نمی شد و در نهایت نظر شورا مصوب شد اما در نهایت هیات عالی نظارت، به دلیل مغایرتها، قانع نشد و این مصوبه مراحل نهایی خود را طی نکرد.

 

سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: زمانی که به این نتیجه رسیدیم که از طریق مجلس این اتفاق نمی افتد از باب نظارت اصل ۹۹، مصوبه سال ۹۶ در دستور کار قرار گرفت. فردی ثبت نام و در عین حال انصراف داده و تنها برای مصاحبه کردن به وزارت کشور آمده است.

 

کدخدایی یادآور شد: آثار اجرای این مصوبه خیلی موثر بود و عدد ۶۰۰ نفر نسبت به ۱۶۰۰ نفر در دوره قبل نشان از تاثیرگذاری دارد. ما فقط پرونده هایی را بررسی می کنیم که مدارک را داشته باشند.

 

وی در پایان گفت: مراتب تاسف شورای نگهبان را از جنایات غزه اعلام می کنیم و امیدواریم مراجع بین المللی بتوانند در این راستا گامی را بردارند.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4912 توسط adineh_admin و در روز یکشنبه 16 می 2021 ساعت 23:55:21
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4903
16 / 5 / 2021 - 23:48

روز ارتباطات و روابط عمومی، قلب تپنده سازمان ها و ادارات گرامی باد

27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را بعنوان هنر هشتم بهتر بشناسیم و برای تک تک فعالان این عرصه تبریک عرض کنیم.؛

آدینه پرس: اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.

روابط عمومی مدون و برنامه ریزی شده یکی از ابزارهای قوی مدیریت افکار است، روابط عمومی به عنوان اصلی ترین حلقه ارتباط بین مدیران و کارکنان، مسئولیت خطیری در فرآیند دسترسی مدیران و افکار جمعی کارکنان دارند به همین دلیل توجه ویژه به روابط عمومی، به عنوان نهادی که می تواند به صورت نظام مند، برنامه ریزی شده و سنجیده در جهت ایجاد، حفظ و گسترش تعامل و تفاهم مدیران با کارکنان اقدام کند، بسیار حائز اهمیت است.

آنچه اهمیت دارد این است که کار روابط عمومی تسهیل و خدمت به مدیریت است نه مدیر. برای آنکه محور اساسی کار روابط عمومی کسب منافع برای کل سازمان است نه برای شخصی که در رأس هرم سازمانی قرار گرفته است. بنابراین باید به روابط عمومی و کارکردهای آن، بهتر و منطقی تر نگاه کرد. در این صورت است که روابط عمومی می‌تواند در سازمان موفق عمل کند.

نظام های تعاونی نمی توانند نسبت به تحولات ارتباطی، اجتماعی و اقتصادی بی تفاوت باشدو رشد تعاونی ها نیز در گرو راهکار هایی است که یکی از این راهکار ها حضوری موثر و توانمند در جوامع اطلاعاتی و دسترسی به حجم وسیعی از این اطلاعات است.این دسترسی در قالب روابط عمومی ها و ابزار های ارتباطی امکان پذیر است که می تواند به شکلی جامع این حضور را برجسته سازد. اما چگونگی این حضور نیز بدون داشتن پشتوانه های علمی محقق نخواهد شد.

بهرحال نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه روابط عمومی در کشور با اجرایی شدن این توجهات می‌تواند گام‌های بلندی را در حرکت روبه رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی درکشور بردارد و این حرفه و فن تخصصی را در جایگاه و مرتبه و منزلت واقعی خویش قرار دهد. در واقع می‌توان گفت روزملی ارتباطات و روابط عمومی می‌تواند نقطه عطفی را در توسعه و تحول واحدهای روابط عمومی در ایران ایجاد نماید.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4903 توسط adineh_admin و در روز ساعت 23:48:10
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4905
16 / 5 / 2021 - 23:48

در حوزه شهردرای منطقه ۳ تبریز صورت گرفت:؛

افتتاح ۳ پروژه خدماتی، رفاهی و تفریحی

٣ پروژه عمرانی، رفاهی و تفریحی شهرداری منطقه ٣ تبریز، شامل پارک محله ای حکیم ملا محمد فضولی، پارک محله ای صائب و محوطه داخلی نوسازی شده ورزشگاه جهان پهلوان تختی تبریز، با صرف ۵۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.؛

گزارش آدینه پرس: عملیات احداث ۳ پروژه عمرانی از پروژه های در دست اجرای شهرداری منطقه ۳ به اتمام رسیده و عصر امروز طی مراسمی با حضور شهردار تبریز، اعضای شورای شهر و مدیران ارشد شهرداری تبریز به بهره برداری رسید.

 

بر همین اساس، پارک محله ای حکیم ملامحمد فضولی در شهرک طالقانی با مساحت ۱۲ هزار مترمربع و با امکانات متنوعی چون فضای ورزشی، فضای بازی کودکان، آبنما و مبلمان زیبا، در زمین مشهور به منبع آب، عصر امروز به بهره‌برداری رسید.

همزمان با پارک محله‌ای حکیم ملامحمد فضولی، پارک محله‌ای صائب واقع در خیابان صائب نیز با کاربری‌های مشابه در زمین شهرداری منطقه از قطعات تفکیکی نیروی انتظامی به افتتاح رسید.

همچنین محوطه داخلی ورزشگاه جهان پهلوان تختی (باغشمال سابق) نوسازی و بازسازی و بهسازی شده است که امروز به بهره‌برداری رسید.

در عملیات نوسازی و بهسازی محوطه داخلی ورزشگاه، ۴۵۰ متر طول جدول گذاری و ۲ هزار مترمربع کفسازی انجام گرفته است تا ورزش دوستان و علاقه مندان ورزش و ورزشکاران عزیز با نشاط و شادابی افزونی از این محیط استفاده کنند.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4905 توسط adineh_admin و در روز ساعت 23:48:07
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4898
16 / 5 / 2021 - 19:12

احتمال واریز ۳۰ درصد از باقیمانده سود سهام عدالت به حساب سهامداران

پیگیری‌های انجام شده حاکی از آن است که به احتمال زیاد از ۵۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت، ۳۰ درصد آن به حساب سهامداران پرداخت می‌شود و ۲۰ درصد دیگر بعد از تکمیل سودهای واریز شده از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد.؛

به گزارش آدینه پرس:نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت برای سهامداران ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم در تاریخ ٢٨ اسفند ماه سال ٩٩ انجام شد، دارندگان سهام ۵۰۰ هزار تومانی، رقمی حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت کردند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر سود سهام ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت شد که رقم آن ۴۰۰ هزار تومان بود.

در این میان، گمانه‌زنی‌هایی در زمینه واریز ۵۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت مطرح شد که در ابتدا رییس سازمان بورس از زمان واریز باقیمانده سود سهام عدالت خبر داد و افزود: تلاش سازمان بورس در جهت تجمیع سود شرکت‌ها است، در نتیجه مرحله دوم سود سهام عدالت تا قبل از ماه رمضان و در نهایت، همین ماه پرداخت می‌شود.

 

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مجری واریز سود به حساب سهامداران

در اواسط اردیبهشت ماه «حسین قشمی»، مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره علت عدم واریز باقیمانده سود سهام عدالت به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: به محض تکمیل‌شدن وجه و واریز سود توسط همه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، مرحله دوم سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ که مجامع آن در سال ۱۳۹۹ برگزار شده است، واریز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مجری واریز سود به حساب سهامداران است و در خصوص تامین موجودی، شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس مکاتباتی را با شرکت‌های سرمایه‌پذیر داشته‌اند تا برای واریز هر چه زودتر سود منابع مورد نیاز را تامین کنند.

قشمی تاکید کرد: ٣٦ شرکت جزو شرکت‌های سهام عدالت هستند که از این تعداد ٢٩ شرکت سود خود را محقق کرده‌اند، همه این ٢٩ شرکت باید سود را واریز کنند تا بتوان سود سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت را پرداخت کنیم.

پنج شرکت هنوز اقدام به واریز سود نکرده‌اند

در ادامه صحبت‌های مطرح شده از سوی مسوولان، «حسین فهیمی» اعلام کرد: تاکنون تعدادی از شرکت‌های بزرگ اقدام به واریز سود نکرده‌اند اما به محض واریز سود همه شرکت‌ها مرحله دوم واریز سود سال ۹۸ سهام عدالت سهامداران انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر شرکت ها اقدام به واریز سود نکنند، نام آنها را اعلام و فاش خواهیم کرد، افزود: اعلام نام این شرکت ها مهم‌ترین ضمانت اجرایی است و طبق قانون علاوه بر اعلام نام این شرکت‌ها، مشمول جریمه‌هایی هم خواهند شد.

 

واریز سود سهام عدالت در انتظار واریز سود از سوی ۲۰ درصد شرکت‌های سرمایه‌پذیر

پیگیری‌های صورت گرفته از سوی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرده‌اند و اکنون واریز سود سهام عدالت در انتظار پرداخت سود از سوی ۲۰ درصد باقیمانده شرکت‌های سرمایه‌پذیر است که تاکنون با توجه به تذکرهای داده شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هیچ اقدامی برای واریز سود به حساب شرکت سپرده‌گذاری نکرده‌اند.

با وجود صحبت‌های مطرح شده از سوی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت مبنی بر اعمال جریمه برای شرکت‌هایی که تاکنون سود مربوطه را واریز نکرده‌اند اما این تصمیم تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است و خبر دقیقی از اجرای حتمی آن و زمان اجرا وجود ندارد.

 

پیگیری سود سهام عدالت در دستور کار جلسه هفته جاری شورای عالی بورس

با توجه به پیگیری‌های مکرر مشمولان سهام عدالت برای اعلام زمان دقیق واریز سود، قرار بر این است تا بررسی این موضوع در جلسه هفته جاری شورای عالی بورس در دستور کار اعضای این شورا قرار گیرد تا راه‌های لازم برای واریز هر چه زودتر سود سهام عدالت به حساب مشمولان انجام شود.

پیگیری‌های انجام شده از سوی خبرنگار ایرنا نشان‌دهنده آن است که احتمال تعیین تکلیف و واریز سود سهام عدالت تا پایان اردیبهشت ماه بسیار زیاد است و ممکن است پیگیری‌های مسوولان برای واریز هر چه زودتر به نتیجه برسد و باقیمانده سود تا قبل از شروع خردادماه به حساب سهامداران واریز شود.

همچنین پیشنهادهای جدیدی در زمینه واریز سود مطرح شده است بر این اساس که اکنون از ۵۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت، ۳۰ درصد آن به حساب مشمولان پرداخت شود و ۲۰ درصد دیگر بعد از تکمیل سودهای واریز شده از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب شرکت سپرده ‌گذاری مرکزی در اختیار سهامداران قرار گیرد، این موضوع فعلا فقط در حد یک پیشنهاد است و تصمیم‌گیری دقیقی در مورد آن انجام نشده است.

 

رقم واریزی سود سال‌های گذشته سهام عدالت

به گزارش ایرنا، بعد از چند سال، انتظار سهامداران به سر رسید و در سه سال اخیر سود شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت دریافت و در مجموع مبلغی به ارزش ۱۲۷ هزار میلیارد ریال به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر از مشمولین طرح سهام عدالت واریز شد.

سود سال ۹۵ سهام عدالت که به ازای هر سهم یک میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان بود در سال ۱۳۹۶ به حساب مشمولان این سهام واریز شد، این روند در سال‌های بعد با افزایش درصد سود ادامه‌دار بود و تاکنون تا سود سال ۹۷ به حساب این افراد واریز شده است.

طبق آمار ارائه شده سود پرداختی سال ۹۶ برای مشمولان سهام عدالت به مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و سود مالی سال ۹۷ رقمی حدود ۲۰۵ هزار تومان بود که به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر واریز شده و این موضوع حاکی از افزایش بیش از ۱۶ درصدی سود نسبت به سال ۹۶ است.

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4898 توسط adineh_admin و در روز ساعت 19:12:39
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4894
16 / 5 / 2021 - 19:07

مسابقه دوچرخه سواری در تبریز برگزار می شود

دبیر هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی با اشاره به شروع فعالیت های ورزشی در استان بر اساس پروتکل های بهداشتی گفت: در این راستا مسابقه دوچرخه سواری برای رده های سنی مختلف پنجشنبه این هفته در تبریز برگزار می شود.؛

به گزارش آدینه پرس:ناصر هوشیار یکشنیه در یک گفتگوی خبری با اشاره به شروع تمرینات دوچرخه سواران آذربایجان شرقی، افزود: هیات دوچرخه سواری شهرستان تبریز در نظر دارد، پنجشنبه، سی ام اردیبهشت جاری مسابقه دوچرخه سواری در رده های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در شهر تبریز برگزار کند.

 

رییس هیات دوچرخه سواری شهرستان تبریز با بیان اینکه این مسابقات در بخش های کورسی و کوهستان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: روز پنجشنبه ساعت ۱۰ صبح رکابزنان پسر با هم به رقابت خواهند پرداخت و از ساعت ۱۶ نیز رکابزنان دختر با هم مسابقه خواهند داد.

 

وی رده های سنی مجاز شرکت در این مسابقه را به ترتیب متولدین اسل های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱، ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ عنوان کرد.

 

دبیر هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی با تاکید این موضوع که ثبت نام دوچرخه سواران، نیم ساعت قبل از شروع مسابقه در مجموعه ورزشی یادگار امام(ره) تبریز انجام می گیرد، اذعان کرد: به همراه داشتن کپی بیمه ورزشی، شناسنامه، کلاه ایمنی و مخصوصا ماسک برای شرکت کنندگان الزامی است.

هوشیار همچنین در مورد نمایندگان آذربایجان شرقی در اردوی تیم ملی دوچرخه سواری اظهار کرد: صمد پورسیدی، سعید صفر زاده و حمید پورهاشم سه رکابزن آذربایجان شرقی هستند که فعلا در دومین اردوی تیم ملی که در استان مازندران در حال برگزاری است، تمرین می کنند و قرار است تنها یک نماینده از کشورمان جواز حضور در مسابقات المپیک توکیو را کسب کند.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4894 توسط adineh_admin و در روز ساعت 19:07:21
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4891
16 / 5 / 2021 - 19:00

رهبر انقلاب اسلامی درگذشت والده حجت‌الاسلام آل‌هاشم را تسلیت گفتند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت والده حجت‌الاسلام آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز را تسلیت گفتند.؛

به گزارش آدینه پرس به نقل  از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب حجت الاسلام آقای سیّد محمدعلی آل‌هاشم دامت توفیقاته

 

درگذشت والده‌ مکرّمه رحمةالله‌علیها را به جنابعالی و دیگر بازماندگان بالخصوص حضرت والد معظم دامت برکاته تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت را برای آن مرحومه و بقاء و عافیت برای والد مکرّم و جنابعالی مسألت می‌نمایم.

 

سیّدعلی خامنه‌ای

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4891 توسط adineh_admin و در روز ساعت 19:00:31
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4888
16 / 5 / 2021 - 17:23

انسان باید استعداد ذاتی را در خودش کشف کند

اساساً اگر بخواهید نویسنده خوبی شوید، باید به این امور بپردازید: مطالعه بسیار، گوش‌سپردن ژرف، نوشتن بسیار، و پرهیز از اندیشه مفرط. فقط به دل واژه‌ها و صداها و حس‌های رنگارنگ فرو روید و بگذارید قلم شما بر صفحه کاغذ در حرکت باشد.؛

آدینه پرس، ناصر غلامی :گفتگو با اکتای شفیعی نویسنده، دکترای مهندسی برق گرایش قدرت

در آغاز ضمن تشکر، شمه ای از زندگی علمی و تاریخی خود را بیان کنید.
بنام او که علم را آفرید و از آن جز ذره ای به ما نداد.
در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۷ در شهر علم و فرهنگ پرور، تبریز پر آوازه، متولد شدم. در همین شهر بزرگ شدم و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری مهندسی برق گرایش قدرت می باشم. دارای چندین تألیف و ترجمه و مقالات متعدد در سطح ملی و بین المللی هستم.
شاید از نظر تاریخی چیزی برای گفتن نداشته باشم چون ۳۲ سال سن دارم ولی میتوانم بگویم نسل اندر نسل اهل محله خیابان تبریز هستیم. مادربزرگم خواهرزاده آیت الله مدرس خیابانی تبریزی، نویسنده کتاب ۱۱ جلدی ریحانه الادب بود. مادربزرگم خانم طیبه مهرانفر، دبیر بوده و مؤسس اولین مدارس دخترانه در مناطق هریس و بستان آباد بودند. پدربزرگم دکتر ابراهیم شفیعی استاد دانشگاه و مؤسس گروه جغرافیای دانشگاه اهر بودند و اکنون که بیشتر از ۸۶ سال سن دارند، مشغول پژوهش بوده و دارای چندین تألیف و مقالات متعدد می باشند و آخرین کتاب شان چند هفته پیش منتشر شد. پدرم نیز صاحب چندین تالیف و مقاله می باشند. پدربزرگ پدرم دارای کارخانه پارچه بافی بوده است که قبل از جریان بلشویسم، مدت زیادی مقیم گنجه بوده است. پدر ایشان حاج علی محمد بن شفیع، امیر الحاج دوران ناصری بوده است.

بفرمایید چه شد که به نویسندگی روی آوردید و اولین تألیف شما چیست؟
ن و القلم و ما یسطرون
از اینکه بنده را نویسنده خطاب می کنید، بسیار سپاسگزارم ولی من خودم را نویسنده نمی دانم. بنده در مقابل نویسندگان بزرگ خود را نمی توانم نویسنده بدانم فقط گاهی وقت ها در کار قلم فضولی کرده ام و مزاحم قلم شده ام. و شاید علت دخالتم در کار قلم به دوران کودکیم برگردد گرچه هر چیز ذاتی هم میتواند باشد.
از وقتی چشم به جهان گشودم، اطرافم پر از کتاب بود. کتابخانه خصوصی پدرم و پدربزرگم و کتاب هایی که مطالعه می کردم، از همان کودکی مرا به کتاب خوانی و مطالعه علاقه مند کرد، خلاصه بگویم که با کتاب بزرگ شدم و با مجله و روزنامه مأنوس بودم.
اولین بار هم که دست به قلم بردم، ناخودآگاه بود. ناگهان متوجه شدم کتابی را ترجمه کرده ام. اولین تألیفم در حقیقت ترجمه ی کتابی با عنوان تکنولوژی نیروگاه های CHP بود که نویسندگان آن اهل اروپا هستند. انگیزه ام برای این ترجمه، دغدغه ای بود که از دوران نوجوانی در مورد انرژی و تولید آن داشتم.
از کدام یک از تألیفات شما استقبال بیشتری شده است؟
دو کتاب پر فروش دارم. اول کتاب تبریز مهد تمدن که در سال ۱۳۹۳ جزو کتاب های پر فروش سال محسوب شد و چاپ اول و دوم آن کلا فروش رفت. کتاب انرژی هسته ای بایدها و نبایدها پرفروش ترین کتابم بود و تقریباً نصف چاپ دوم آن توسط سازمان انرژی اتمی خریداری شد. این کتاب سه بار چاپ شده است. اولین چاپ کتاب مذکور در سال ۱۳۹۶ بود.

یکی از تألیف های شما که زمان خود استقبال و مخاطب بیشتری داشت، تکنولوژی نیروگاه های CHP بود. از تالیف برایمان بگویید.
نیروگاه CHPمخفف Combined Heat and Power یکی از روش های بهینه سازی مصرف انرژی است که در آن برق و حرارت به طور همزمان تولید می شوند. در نیروگاه حرارت حاصل از تولید برق در مولدهای محرک ژنراتور به منظور تأمین انرژی لازم جهت گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد. فرایند تولید همزمان را میتوان بر اساس انواع مولدهای نیروی محرکه از جمله توربین های گاز، توربین های بخار و مولدهای دیگر طبقه بندی نمود. در شرایطی که منابع تولید انرژی اولیه نیز شامل دامنه وسیعی از جمله سوخت های فسیلی، توده های زیستی، زمین گرمایی و یا انرژی خورشیدی می باشند.
با توجه به اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی، این امر مرا به ذوق واداشت تا مطالعاتی در این زمینه انجام داده و به تالیف کتاب همت گمارم.

چه قشری از کتاب های شما بیشتر استقبال می کنند؟
بیشتر دانشجویان و علاقه مندان به مطالعه در زمینه های مرتبط با کتب اینجانب، اقدام به تهیه آنها می کنند.

چه نویسنده هایی، کتاب هایی یا ایده هایی بر شما تأثیر گذاشته اند؟
اول خداوند متعال که در کلام الله مجید تمامی زیبایی ها و نعمات و حکمت ها نوشته شده است و به هر جا که نگاه می کنیم، آثار خالق هستی را می بینیم. دوم آثاری که از امامان و پیشوایان به یادگار مانده است و سوم اینکه بنده از امکان برخورداری و استفاده از دو کتابخانه خصوصی را داشته ام. کتاب های متعدد با مطالب گوناگون از تاریخ و جغرافیا تا فیزیک و برق و پزشکی و مطالعه برخی از آن ها و کاراکتر های نویسندگان رویم تأثیر زیادی گذاشته بود. نویسنده هایی نظیر مرحومین محمد حسن سردار نیا- شکوری- ید الله فرید- رسول جعفریان- جبه دار مارالانی- ویل دورانت و نهایتا دکتر غلامحسین ساعدی که پسر عمه تنی مادر بزرگم می باشد، البته مادربزرگ پدری.

آیا فرمول و قاعده ای هست که بتوان به وسیله آن نویسنده خوبی شد؟
من معتقدم نویسندگی در ذات انسان است و انسان باید این استعداد ذاتی را در خودش کشف کند و از آن استفاده نماید. به عبارت دیگر انسان باید ابتدا خودش را بشناسد و قابلیت هایش را درک کند. علاقه و اشتیاق به نویسندگی نیز جزو شروط ضروری است. یک نویسنده از نوشتن لذت می برد.
همچنین مطالعه زیاد از همان دوران کودکی لازم است. کتاب های متعدد و مجله های متنوع در شکل گیری مهارت های یک نویسنده تأثیر دارد. البته تبحر در ادبیات نوشتاری و محاوره ای نیز لازم است. شایان ذکر است که نویسندگان خود چند دسته اند که برای هر کدام، مهارت های خاصی نیاز است. به عنوان نمونه یک رمان نویس باید به افسانه ها و داستان های نژادهای مختلف احاطه داشته باشد و از قدرت تخیل خوبی برخوردار باشد. مثل ژول ورن

حرفی برای نویسندگان تازه کار دارید؟
من کوچکتر از آنم که بخواهم برای مخاطبان بزرگوار، ارائه طریق نمایم ولی به عنوان یک برادر کوچکتر توصیه پدرم را تکرار میکنم. ایشان همیشه می گویند: ” زمان در گذر است؛ لحظه ها را دریابید” در آغاز کلاس هایش در دانشگاه نیز همیشه این جمله را روی تابلو می نویسد. پدرم همیشه تکرار می کند که انسان از لحظه های عمر خود برای تأمین معاش و معاد استفاده نماید.
همچنین یک انسان باید تا آخر عمر به تحصیل علم بپردازد و برای یک مسلمان واقعی، ترک تحصیل معنی ندارد. یک فرد موفق هیچگاه خود را فارغ از کسب علم و دانش نمی داند. همانطور که پیامبر اکرم اسلام فرموده است: دنبال علم بروید؛ حتی اگر در چین باشد.

و حرف آخر
اعتماد به نفس داشته باشید. همیشه به خدا توکل کنید و بنا به توصیه پیامبرمان هیچوقت امروزتان با دیروزتان برابر نباشد. هرگز در رسیدن به اهداف زندگی ناامید نشوید.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4888 توسط adineh_admin و در روز ساعت 17:23:35
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4883
16 / 5 / 2021 - 13:41

دلار بی‌ خریدار ماند

روز گذشته (۲۵ اردیبهشت ماه) در سامانه نیما حدود ۳۲۲ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور عرضه شد اما کمتر از یک سوم آن خریدار داشت.؛

به گزارش آدینه پرس: طبق اعلام بانک مرکزی، از ۳۲۲ میلیون دلار عرضه حدود ۱۰۳ میلیون دلار معامله شده است.

 

بر اساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۰ هزار و ۵۷۴ تومان بوده است.

 

این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده و روند آن در روزهای اخیر نزولی بوده است

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4883 توسط adineh_admin و در روز ساعت 13:41:10
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4877
16 / 5 / 2021 - 13:33

در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز؛؛

سامانه شفافیت ماشین آلات شهرداری تبریز رونمایی شد

در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز از سامانه شفافیت ماشین آلات شهرداری تبریز رونمایی شد.؛

گزارش آدینه پرس:شهرداری تبریز بر اساس سیاست های شورای اسلامی شهر و در راستای مبارزه با فساد و اداره شهر در یک اتاق شیشه ای، طراحی و راه اندازی سامانه شفافیت را در دستور کار قرار داده است.

 

سامانه شفافیت در قالب پنج سامانه جدید در حوزه های املاک، چک، مناقصات، ماشین آلات و پرونده های حقوقی در حال طراحی و توسعه است.

 

از جمله آنها، با راه اندازی سامانه ماشین آلات شهرداری تبریز که امروز در صحن علنی شورای شهر رونمایی شد، دیگر هیچ دستگاه و خودرویی دور از چشم نیست.

 

حالا تمامی اطلاعات ماشین آلات شهرداری در سامانه ای جامع بارگزاری شده است که در کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و ارائه به موقع خدمات تعمیرگاهی موثر واقع خواهد شد.

 

۱۲۵۰ دستگاه انواع خودرو در سامانه شفافیت ماشین‌‎آلات شهرداری ثبت شده است و تمامی خدمات مورد نیاز ماشین آلات اعم از تعمیرات و تعویض قطعات، تعویض روغن، استهلاک، بنزین، محل خدمت و موارد دیگر در این سامانه ثبت می شود.

 

علاوه بر سامانه ماشین‌آلات، بخش دیگری از سامانه‌های شفافیت اجرایی شده است که بزودی رونمایی می شود.

 

در حاشیه رونمایی از سامانه شفافیت ماشین آلات، با اهدا لوح از ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، فرج محمدقلیزاده، رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز، تراب محمدی، مدیرکل بازرسی شهرداری تبریز، اسماعیل فتحیان، جانشین شهردار در امور نظارتی، علیرضا اصغری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز، میریحیی نوحی، معاون مالی و اقتصادی سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات به خاطر راه اندازی سامانه شفافیت ماشین آلات قدردانی شد.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4877 توسط adineh_admin و در روز ساعت 13:33:39
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4869
16 / 5 / 2021 - 13:22

رئیس سازمان غذا و دارو: نیاز کشور به واکسن کرونای داخلی را تا چند ماه آینده ‌تأمین می‌کنیم

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه استان البرز از ظرفیت‌هایی ویژه در بخش غذایی و تولید دارو برخوردار است‌، گفت: در چند ماه آینده تمام واکسن مورد نیاز کرونا در داخل تأمین می‌شود.؛

به گزارش آدینه پرس:محمدرضا شانه‌ساز پیش از ظهر امروز در بازدید از چند واحد دارویی در شهرک صنعتی بهارستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش اعظمی از صنایع دارویی و غذایی کشور در استان البرز در حال فعالیت است، اظهار داشت: در حوزه تولید دارو برای مقابله با کرونا و واکسن استان البرز فعالیت‌های خوبی دارد.

 

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه “امروز مشکلات و مسائل بخش خصوصی در بازدید میدانی مورد بررسی قرار گرفت”، تصریح کرد: پیشرفت کار در بخش واکسن در استان البرز امیدوار‌کننده است و طی چند ماه آینده تمام نیاز داخل واکسن کرونا در کشور تأمین می‌شود.

 

شانه‌ساز با اشاره به اینکه در کوتاه‌ترین زمان بخش زیادی از داروهای مورد نیاز در داخل تولید شد‌، ادامه داد: در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو و غذا بهترین و بزرگترین کارخانه‌ها در استان البرز است و بخش مهمی از کارهای نظارتی وزارت بهداشت برای تسهیل در کار تولیدکنندگان دارو به این استان انتقال می‌یابد.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4869 توسط adineh_admin و در روز ساعت 13:22:58
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4866
16 / 5 / 2021 - 11:24

باند بزرگ ترانزیت مواد مخدر در تبریز منهدم شد

پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا یک باند بزرگ ترانزیت مواد مخدر را در تبریز متلاشی کردند.؛

به گزارش آدینه پرس، فرمانده سپاه عاشورا روز یکشنبه در یک گفت و گوی خبری با اعلام این خبر افزود: با رصد عملیاتی پیچیده ، محموله ترانزیتی مواد مخدر از مبدأ تا مقصد شناسایی و این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر متلاشی شد.

 

سردار عابدین خرم بیان کرد: در این عملیات ۵۹۰ کیلو هروئین که به صورت کاملا ماهرانه در پروفیل های آهنی جاسازی و در یک سوله در حومه شهر انبار شده بود کشف و ضبط شد.

 

وی ادامه داد: پنج نفر از اعضای این باند که در پوشش خرید و فروش آهن آلات مبادرت به قاچاق و ترانزیت مواد مخدر صنعتی به اروپا می کرد ، دستگیر شده اند که سه نفر از آنها تبعه یکی از کشورهای خارجی همجوار و دو نفر ایرانی هستند.

 

به گفته فرمانده سپاه عاشورا، این افراد علاوه بر قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی، اقدام به پول شویی نیز کرده اند.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4866 توسط adineh_admin و در روز ساعت 11:24:33
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4863
16 / 5 / 2021 - 11:17

شهردار تبریز:؛

پیمانکار خاطی لغو قرارداد شد

شهردار تبریز گفت: هیچ دستوری از سوی شهرداری و سازمان‌های تابعه در مورد جمع آوری غیرمرسوم سگ های بلاصاحب صادر نشده و با افرادی که این کار را به شکل غلط پیش برده‌اند، برخورد می‌شود.؛

به گزارش آدینه پرس، ایرج شهین باهر در دویست و چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: به عنوان فردی که حامی حیوانات بوده ام و اغلب تشکل های غیردولتی فعال در این زمینه نیز بنده را می‌شناسند، از اولین روز مسئولیت در شهرداری تبریز رویه‌های مرسوم نادرست را جمع آوری کرده ایم.

 

او ادامه داد: ما حتی زنده‌ گیری با طناب را نیز جمع آوری کردیم و از آخرین روش جمع آوری در دنیا که بیهوشی است و هزینه بالایی دارد، استفاده می کنیم تا این حیوانات کمترین آسیب و اذیت ببینند.

 

شهردار تبریز گفت: دستور داده ایم با پیمانکار مربوطه که اقدام به جمع آوری سگ ها از طریق روش های غیر مرسوم داشت، شدیدا برخورد و قطع همکاری شود.

 

او افزود: درباره حیوانات و مشخصا سگ های بلاصاحب، چندین دیدگاه وجود دارد. بخشی از شهروندان معتقدند حیوانات بی آزارند و می‌توانند در کنار انسان‌ها در سطح شهر زندگی کنند اما بخش دیگری از مردم ترس از حضور حیوانات در سطح شهر دارند و طی تماس‌هایی با ما و سامانه ۱۳۷ می‌خواهند که شهرداری به ویژه اقدام به جمع آوری سگ‌های بلاصاحب کنند.

 

ایرج شهین باهر بیان کرد: در کنار این موضوع برخی افراد نیز از احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند. ما با پیمانکار قبلی قرارداد داشتیم و وی برای قرارداد جدید درخواست مالی هشت برابری داشت که تامین آن خارج از توان شهرداری است و برای قرارداد قبلی نیز در بازرسی پاسخگو بودیم. حتی شنیدم این افراد از خارج از کشور نیز کمک‌های مالی دریافت می‌کنند.

او گفت: در هر حال ما نیز از این موضوع و نحوه برخورد ناراحت هستیم و قطعا با افرادی که این موضوع را به شکل غلط پیش برده‌اند برخورد می‌شود، اما مطمئن باشید هیچ دستوری از سوی شهرداری و سازمان‌های آن در این مورد داده نشده است.

 

شهردار تبریز گفت: در این خصوص نشستی که اخیرا با تشکل‌های غیردولتی داشتیم، مقرر شد مکانی برای نگهداری این حیوانات شهری احداث شود و از تجربیات این تشکل‌ها نیز استفاده کنیم.

 

ایرج شهین باهر در پایان صحبت های خود از شهروندان تبریزی بابت رفتار پیمانکار جمع آوری سگ های بلاصاحب عذرخواهی کرد.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4863 توسط adineh_admin و در روز ساعت 11:17:28
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4859
16 / 5 / 2021 - 11:01

حقوق بازنشستگان ۲.۵ برابر رشد کرد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور با اعلام اینکه طی ۱۴ ماه گذشته حقوق همه بازنشستگان ۲.۵ برابر رشد پیدا کرده ،افزود: نیاز است تا با ساز و کار تامین اجتماعی بتوان رویه ای را ترسیم کرد که هر فرد ایرانی بعد از ۶۰ سالگی بتواند از مزایای بازنشستگی بهره مند شود.؛

به گزارش آدینه پرس، مصطفی سالاری در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه ضمن اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: سال گذشته این سازمان فقط بابت حقوق بازنشسته‌ها ماهی ۶۶ هزار میلیارد ریال پرداخت می کرد که امروز و در فروردین‌ماه این مبلغ به ۱۷۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی در ادامه با بیان این که تامین اجتماعی باید خدمات روان تر و گسترده تری را در دستور کار خود قرار دهد، پیشنهادهایی برای تقویت صندوق‌های سرمایه گذاری ارائه نمود و خاطرنشان کرد: با توجه به نقاط قوت قانون برنامه ششم توسعه و پویایی آن؛ امیدواریم بتوانیم در جهت پیاده سازی برنامه ششم توسعه با خروج از بنگاه داری به سمت سهامداری حرکت نماییم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه افزایش سقف پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی را بخشی از فعالیت‌های رفاه بخش این سازمان توصیف نمود و اذعان داشت: نسخه نویسی الکترونیک از دیگر اقدام‌های جدید تامین اجتماعی است که نتایج فراوانی را به‌دنبال داشته است.

سالاری با تاکید بر اهمیت توجه به نظام متمرکز فراگیر تامین اجتماعی گفت: نیاز است تا با ساز و کار تامین اجتماعی بتوان رویه ای را ترسیم نمود، تا هر فرد ایرانی بعد از ۶۰ سالگی بتواند از مزایای بازنشستگی بهره مند شود.

وی موضوع جمعیت و خانواده را نیز مورد توجه قرار داد و یادآور شد: تامین اجتماعی در موضوع جمعیت به غیر از مباحث نازایی، مرخصی زایمان را از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش داده است، برا اساس تفاهمی که با دولت صورت گرفته، مقرر شد تا این تعهد دولت را، تامین اجتماعی بر عهده بگیرد.

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4859 توسط adineh_admin و در روز ساعت 11:01:38
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4854
16 / 5 / 2021 - 10:13

اکبر ترکان درگذشت

این خبر را فرزندش ناصر ترکان در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد.؛

به گزارش آدینه پرس ،جبر درگذشت اکبر ترکان  را فرزندش ناصر ترکان در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد.

ترکان وزیر دفاع در دولت اول و وزیر راه و ترابری در دولت دوم مرحوم هاشمی رفسنجانی بود.

وی  دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و از اعضای  مؤسس حزب اعتدال و توسعه در دولت روحانی بود.

مرحوم اکبر ترکان که از بیماری کلیوی رنج می‌برد بامداد امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۶۹ سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیار حق شتافت.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4854 توسط adineh_admin و در روز ساعت 10:13:16
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4845
15 / 5 / 2021 - 22:44

پیام تسلیت روحانی به نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، برای آن مادر پرهیزگار از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.؛

به گزارش آدینه پرس: متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای سید محمدعلی آل هاشم

نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

ضایعه درگذشت والده بزرگوارتان موجب تأثر گردید.

اینجانب مصیبت وارده را به جناب‌عالی، خانواده محترم و بخصوص پدر ارجمندتان حضرت آیت‌الله حاج سید محمدتقی آل هاشم تسلیت می‌گویم و برای آن مادر پرهیزگار که زندگی پربرکت خود را، وقف تربیت فرزندان انقلابی و متعهد کرد، از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر و برای شما سلامتی و ادامه توفیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مسألت دارم.

حسن روحانی . رئیس جمهوری اسلامی

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4845 توسط adineh_admin و در روز شنبه 15 می 2021 ساعت 22:44:52
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4841
15 / 5 / 2021 - 22:30

ثبت‌نام ۵۹۲ نفر در انتخابات ریاست جمهوری

رییس ستاد انتخابات کشور از ثبت‌نام ۵۹۲ نفر داوطلب در انتخابات باید جمهوری خبر داد؛

به گزارش آدینه پرس، جمال عرف با بیان اینکه از این تعداد ۴۰ نفر خانم و ۵۵۲ نفر آقا بودند، اظهار کرد: ۲۷۲ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان لیسانس و کمتر و ۳۲۰ نفر از آنان فوق‌ لیسانس به بالا بودند.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: ۸۹ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان زیر ۴۰ سال سن داشتند و افرادی که بین ۴۰ تا ۷۵ سال بودند هم ۴۹۵ نفر بوده و هشت نفر هم بالای ۷۵ سال سن داشتند.

 

عرف درباره مقایسه ثبت‌نام از داوطلبین سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با دوره قبل و ماقبل آن خاطرنشان کرد: در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری ۱۶۳۶ نفر ثبت‌نام کرده بودند این در حالی است که در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۶ نفر آمده بودند که کاهش تعداد ثبت‌نام کنندگان به دلیل فضای عقلانیت ایجادشده است که کار طبق تأکیدات ماده ۳۵ انتخابات ریاست جمهوری که مستند به اصل ۱۱۵ قانون اساسی و مشخص کننده شرایط داوطلبین انتخابات است.

 

وی افزود: از فردا (۲۶ اردیبهشت) شورای نگهبان براساس چارچوب و مصوبات خود درباره احراز صلاحیت‌ها عمل خواهد کرد ما هم همه مدارکی که در این ظرف پنج روز از ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری جمع‌آوری کرده‌ایم را تقدیم شورای نگهبان خواهیم کرد و آنها شروع به بررسی مدارک و احراز صلاحیت افراد خواهند کرد.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: شورای نگهبان در مجموع دو بازه پنج روزه فرصت برای احراز صلاحیت‌های داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری دارد و در پایان ۱۰ روز هم اسامی افراد تأیید صلاحیت شده به داوطلبین اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4841 توسط adineh_admin و در روز ساعت 22:30:45
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4835
15 / 5 / 2021 - 22:21

برگزاری اولین کنفرانس بین‌المللی “فناوری ها و کاربردهای نوین ژئوماتیک” در دانشگاه تبریز

اولین کنفرانس بین‌المللی و دومین کنفرانس ملی "فناوری ها و کاربردهای نوین ژئوماتیک" با مشارکت دانشگاه تبریز و دانشکده فنی مهندسی مرند برگزار می‌شود.؛

به گزارش آدینه پرس: این کنفرانس با هدف گردهم آوردن محققان و علاقمندان به این رشته و آگاهی از پیشرفت­‌ها و رویکردهای اخیر آن برگزار خواهد شد.

این کنفرانس به افتخار بزرگداشت «پروفسور عباس رجبی فرد» توسط دانشگاه تبریز، دانشکده فنی و مهندسی مرند بصورت مجازی از ۲۹ لغایت ۳۱اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

در این رویداد، سخنرانی پروفسورد رجبی فرد از استرالیا و سایر سخنران کلیدی از خارج و داخل کشور بصورت ویدئو کنفرانس ارائه خواهد شد.

همچنین کارگاه‌های آموزشی و مقالات بصورت سخنرانی و پوستری در پنل‌های مختلف بصورت آنلاین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4835 توسط adineh_admin و در روز ساعت 22:21:15
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4831
15 / 5 / 2021 - 22:15

۲۷۰ میلیارد تومان بدهی سازمان‌های آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته ۲۷۰ میلیارد تومان از بدهی دستگاه‌های اجرایی استان به پیمانکاران، نهادهای عمومی غیردولتی و بانک‌ها از محل اسناد خزانه اسلامی پرداخت شد.؛

به گزارش آدینه پرس:داود بهبودی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی اظهار کرد: استفاده ۲۷۰ میلیارد تومانی از منابع اسناد خزانه اسلامی در این محدودیت های شدید بودجه ای بسیار راهگشا بوده و باید امسال نیز بتوانیم به شکلی اثربخش‌تر از منابع بودجه‌ای بهره ببریم.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های بودجه سال ۱۴۰۰ در ارتقای زیرساخت‌ها با برنامه ریزی بلندمدت، توزیع عادلانه منابع و کاهش فشار بر منابع استانی، رد دیون دولت، جلب مشارکت بخش خصوصی، عمومی و فاینانس، تقویت منابع و مولدسازی و توسعه و رفع محرومیت بهره ببریم.

بهبودی همچنین به مقایسه اعتبارات هزینه ای استان در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت خاطرنشان کرد: اعتبارات هزینه‌ای ابلاغی سال جاری استان ۸۹۴ میلیارد تومان است که این رقم نسبت به اعتبار هزینه ای ابلاغی در ابتدای سال گذشته و میزان تحقق آن در انتهای سال به ترتیب ۵۹.۵۸ و ۲۲.۳۶ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی مجموع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ابلاغی سال ۱۴۰۰ استان را ۱۹۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد.

شاهین فتحی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی

تحقق ۱۰۷ درصدی درآمدهای مصوب آذربایجان‌شرقی

 

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از تحقق ۱۰۷ درصدی درآمدهای مصوب استان در سال ۹۹ خبر داد و گفت: این رقم بیش از چهار هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان است.

شاهین فتحی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: میزان درآمدهای مصوب استان در سال ۱۳۹۹ حدود چهار هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان بود که به میزان بیش از چهار هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان تحقق یافت.

وی افزود: سهم مالیات از کل درآمدهای استان در سال گذشته ۹۴.۱۵ درصد، درآمدهای مصوب مالیاتی سه هزار و ۸۷۵ میلیارد تومان، میزان درآمدهای محقق شده مالیاتی بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یعنی ۱۱۰ درصد بوده است.

فتحی درآمدهای غیرمالیاتی مصوب استان را در سال ۱۳۹۹ در حدود ۳۴۳ میلیارد تومان و میزان تحقق این درآمدها را ۲۶۵ میلیارد تومان یعنی ۷۷.۲۸ درصد اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اظهار کرد: سهم درآمدهای غیرمالیاتی از کل درآمدها ۵.۸۵ درصد است.

فتحی اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای مصوب ابلاغی به ۲۳ دستگاه مشمول نظام بودجه هزینه ای استان در سال گذشته حدود ۷۳۴ میلیارد تومان بود که به میزان ۱۰۰ درصد تحقق یافته است.

فتحی میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای از محل منابع اعتباری به استان در سال ۱۳۹۹ را در حدود یکهزار و ۱۵۷ میلیارد تومان و میزان تخصیص این اعتبار را ۵۱.۲۰ درصد یعنی ۵۹۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4831 توسط adineh_admin و در روز ساعت 22:15:09
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4827
15 / 5 / 2021 - 18:30

ثبت‌نام رئیس کل بانک مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با حضور در ستاد انتخابات در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.؛

به گزارش آدینه پرس:عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با حضور در ستاد انتخابات در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری است.

 

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4827 توسط adineh_admin و در روز ساعت 18:30:20
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4824
15 / 5 / 2021 - 18:21

شجاعی و دژاگه باید به تصمیمات کادرفنی احترام بگذارند

مربی و کارشناس فوتبال تبریز گفت: مسعود شجاعی و اشکان دژاگه باید به تصمیمات کادر فنی تیم تراکتور احترام گذاشته و از دامن‌زدن به حواشی خودداری کنند.؛

به گزارش آدینه پرس به نقل از ایرنا:اصغر اعتباری روز شنبه در گفت وگویی، کنار گذاشتن شجاعی و دژاگه را یکی از بهترین تصمیمات فنی خطیبی در تراکتور ارزیابی کرد و افزود: بدون تردید تنها عامل موفقیت تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا عدم استفاده از شجاعی و استفاده معقول از دژاگه بود چون به دلیل سن بالای این ۲ نفر حضور آنها در مقابل رقبای آسیایی و قدر موجب بازدارندگی فنی در تیم می شد.

 

وی اظهار کرد: اینکه شجاعی و دژاگه به دلیل تصمیمات کادر فنی قهر کرده و از حضور در تمرینات تراکتور سرباز می زنند حرکتی بسیار زشت و دور از حرفه ای گری در فوتبال امروز است و اگر آنها برای خود احترام قایل هستند باید خیلی زودتر از فوتبال خداحافظی کرده و وارد عرصه مربیگری شوند.

 

اعتباری با اشاره به سابقه بسیار درخشان دژاگه و شجاعی در فوتبال ایران و آسیا و حضورشان در تیم های اروپایی، یادآور شد: اما باید واقعیات فوتبال و سن و سال آنها را در نظر گرفت که امروز کارآیی گذشته خود را از دست داده اند و در بهترین حالت دژاگه حداکثر ۲۰ دقیقه می تواند برای هر تیم مفید واقع شود.

 

وی ادامه داد: بدون تردید اگر شجاعی و دژاگه از تراکتور جدا شوند هیچ تیم مدعی و قدر آنها را جذب نمی کند.

 

این کارشناس فوتبال حضور رسول خطیبی در راس کادرفنی تراکتور را مفید ارزیابی و اضافه کرد: اما این مربی هوشیار و زرنگ باید از مشاوران زبده تری بهره ببرد تا بتواند در ادامه مسیر خود در لیگ برتر و مهمتر از آن در جام حذفی و مرحله حدفی لیگ قهرمانان اسیا موفق عمل کند.

 

اعتباری بهره گیری از نفرات امید به جای بازیکنان پا به سن گذاشته و بی انگیزه را یکی از راهکارهای مهم برای برون رفت تراکتور از شرایط کنونی دانست و گفت: در حال حاضر در بین رده های امید و جوانان تراکتور نفرات بومی و بسیار توانمند حضور دارند که می توان با اندکی توجه و میدان دادن به آنها، آینده تراکتور را تضمین کرد که سابقه نشان داده است رسول خطیبی در این راستا توانمندی های خوبی دارد.

 

وی با انتقاد از نوع بازی تعدادی از نفرات تراکتور و ضعف آشکار آنها، اظهار داشت: البته در این زمینه خطیبی تقصیری ندارد و بیشتر این نقاط ضعف به کسانی مربوط است که در ابتدای فصل تیمی بی انگیزه با توان فنی پایین بستند و رسول میراث دار چنین تیمی است.

 

اعتباری افزود: کادرفنی تراکتور باید در این شرایط حساس بدون توجه به اسم ها و نام ها، اقدام به استفاده از نفرات موجود کند و اگر در فصل جاری لیگ برتر این تیم بتواند رتبه ششمی را کسب کند، نتیجه ای درخشان برای کادرفنی به شمار می رود.

 

وی با بیان اینکه فوتبال روز جهان نیازمند بازیکنان جوان، شاداب و باانگیزه است، ادامه داد: بدون تردید فوتبال آذربایجان سرشار از چنین نفراتی است که باید باشگاه ها و کادرفنی نسبت به بهره گیری از چنین استعدادهایی وارد عرصه شده و اجازه ندهند این استعدادها خاموش شود.

 

بازیکن و مربی سابق تراکتور از نحوه بازی روز گذشته این تیم مقابل نفت آبادان نیز انتقاد کرد و گفت: حریف روز گذشته جزو تیم های افت کرده لیگ بود که باید به راحتی و با اختلاف تراکتور این تیم را می برد اما متاسفانه به دلیل بی توجهی بازیکان به کار گروهی این امر میسر نشد.

 

اعتباری یکی از دلایل عدم نتیجه گیری تراکتور مقابل نفت آبادان را ضعف بیش از حد اکبر ایمانی در میانه میدان برشمرد و افزود: این بازیکن روز گذشته از شرایط مناسب هفته های گذشته دور بود و معقول بازی نمی کرد و به جای ارسال پاس های مفید برای ایجاد موقعیت های گلزنی، زیاده از حد با توپ بازی می کرد و پاس رو به عقب می داد که باید کادرفنی آنالیز دقیق از بازی روز گذشته انجام داده و در سریع ترین زمان نسبت به پوشش نقاط ضعف اقدام کند.

 

تیم فوتبال تراکتور در هفته بیست و سوم از رقابت های لیگ برتر با تساوی یک بر یک مقابل نفت آبادان و کسب ۲۹ امتیاز از ۲۱ بازی در رده هفتم جدول رده بندی جای گرفت.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4824 توسط adineh_admin و در روز ساعت 18:21:42
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4821
15 / 5 / 2021 - 18:16

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ؛

اخبار مربوط به افزایش قیمت بنزین شایعه است

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اخباری که در خصوص افزایش قیمت بنزین در فضای مجازی پخش شده، شایعه است.؛

به گزارش آدینه پرس: فاطمه کاهی گفت: هر برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا تغییر در نحوه سهمیه بندی آن باید به صورت مصوبه به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ شود که چنین اتفاقی تا امروز نیفتاده است؛ بنابراین اخباری که از قطعی شدن افزایش قیمت بنزین حکایت دارند، شایعه هستند.

انتهای پیام/

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4821 توسط adineh_admin و در روز ساعت 18:16:01
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4815
15 / 5 / 2021 - 15:13

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی خبر داد؛

پلمب یک واحد تولید و فروش داروهای دامی تقلبی و غیر مجاز در تبریز

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: یک واحد تولید و فروش داروهای دامی تقلبی و غیر مجاز در تبریز کشف و پلمب شد.؛

به گزارش آدینه پرس:امیر حسین بهداد در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: یک واحد تولید و فروش غیر مجاز و تقلبی داروهای دامی اعم از خوراک، مکمل و ویتامین‌ها که اقدام به تولید مکمل و ویتامین‌های پرندگان زینتی می کرد، کشف و ضبط شد.

 

وی افزود: این واحد هیچ‌گونه پروانه فعالیت، پروانه ساخت و مجوزی برای تولید و توزیع اقلام دارویی مکشوفه اخذ نکرده بود و محل کشف داروها یک مغازه پرنده فروشی بوده که این محل نیز با دستور مراجع قضایی پلمب شد.

 

وی خاطرنشان کرد: طی مکاتباتی که با سازمان دامپزشکی کشور انجام دادیم تا تمامی این محصولات که به صورت گسترده پخش شده بود از کل کشور جمع آوری گردد.

 

بهداد از دامداران و صاحبان حیوانات و پرندگان زینتی خواست که حتما از مراکز مجاز و داروخانه های دامپزشکی که تحت نظارت دامپزشکی استان فعالیت می کنند اقدام به تهیه دارو، مکمل و سایر اقلام داروئی نمایند.

 

لازم به ذکر است؛ در استان ۴ کارخانه و واحد تولید دارو و سرم سازی داریم که با مجوز و تحت نظارت اداره کل دامپزشکی فعالیت کرده و در مجموع حدود ۴۲ نوع دارو و مکمل و سرم های دامی در آنها تولید می‌گردد.

 

انتهای پیام

م/۵۸

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4815 توسط adineh_admin و در روز ساعت 15:13:00
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 4811
15 / 5 / 2021 - 11:57

لاریجانی: مسئله امروز ایران با اقدامات نمایشی و پوپولیستی قابل حل نیست

علی لاریجانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: نباید تصور کرد با چند اقدام نمایشی پوپولیستی مسائل امروز ایران قابل حل است، کلید جادویی وجود دارد و یا با سوپرمن بازی می‌توان به راه حل رسید.؛

به گزارش آدینه پرس:علی لاریجانی رییس پیشین مجلس شورای اسلامی روز شنبه در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران افزود: سوال مهم در کشور این است که مساله امروز ایران چیست؟ قبل از این که پاسخ این سوال را بدهم باید بگویم بدلیل پیچیدگی موضوع و چند بعدی بودن آن ساده لوحی است که فکر شود با چند اقدام نمایشی پوپولیستی مساله قابل حل است و یا کلید جادویی وجود دارد و یا با سوپرمن بازی می‌توان به راه حل رسید.

 

وی افزود: سعدی شیرازی می‌گوید سه چیز پایدار نماند مال بی تجارت، علم بی بحث و ملک بی‌سیاست.

 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امام خمینی (ره) یک حکیم بود و رهبران صدر انقلاب اسلامی با عقلانیت پایه‌های انقلاب اسلامی را سامان دادند. پس چرا امروز وضع چنین است چون عده ای اداره کشور از مسیر حکمت و عقل خارج کرده اند و با سوار شدن بر موج احساسات و با پناه بردن به مسیر های انحرافی و یا فراموشی از آرمان‌های امام هزینه های گزافی را برای زندگی مردم ایجاد کرده اند و با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند و به تعبیر شهید مطهری فرصت طلبان انقدر تند و افراطی شعار می دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

 

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من تعبیر علم بی‌بحث که سعدی گفت در عدم گفت و گوی داخلی و تبدیل شدن اختلاف‌ها به دشمنی‌ها ظهور پیدا کرد. عده ای فقط به دنبال تجزیه مردم هستند این نهایت بی هنری است.

 

وی تصریح کرد: هنر آن است که گام‌ها در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در جهت ایجاد اراده قوی تر در بعد ملی برای طرح مسائل کشور باشد بنابراین یک مساله مهم ایجاد وفاق و وحدت و همبستگی ملی در کشور است که در نبود آن توسعه فراهم نمی شود و ثبات و آرامش برای زندگی مردم ایجاد نمی‌گردد.

 

لاریجانی ادامه داد: موضوع دیگر حل مسال پیچیده بین المللی و منطقه ای است که طولانی شدن آن به زندگی مردم لطمه می زند. هدف اصلی سیاست خارجی کشور باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد.

 

وی یادآورشد: تجربه کشورهایی که در ۲۰ سال اخیر جهش اقتصادی داشتند نشان می‌دهد که آنها در سیاست خارجی و اقتصاد یک هدف را دنبال کردند و سیاست خارجی در خدمت توسعه کشور بوده است لذا خیلی روشن است که جهش تولید و پرش اقتصادی داخلی نیازمند باثبات سازی و تعادل در صحنه بین المللی است. نه هرروز با اقدامی مساله جدید ایجاد کنیم که هزینه آن را مردم در زندگی خود بدهند.

 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: برای گذر از صفت ملک بی‌سیاست اداره کشور نباید در دست افراطیون و سازشکاران قرار بگیرد. ملت و افراد رای می‌دهند که هر نوع مشکلات نظیر مسایل پیچیده بین المللی را حل کند. نه آن که درباره آن روضه خوانی سیاسی کنند و نه این که با طرح مسایل فرعی افزایش مشکلات ملت نردبانی برای هوس‌های سیاسی پوپولیستی خود کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه صحنه بین المللی با شعارهای تند غریزی آرام نمی گیرد، تصریح کرد: رونق مدیریت صحنه بین المللی و انقلابی عمل کردن در این مقطع آن است که وجوه بلوکه شده ملت ایران را از دست کشورها در بیاوریم و نه این که در داخل شعار دهند و ما نفت را با زحمت بفروشیم ولی پول آن در حساب‌های خارجی بلوکه شود.

 

لاریجانی ادامه داد: این چه نفعی برای ملت ایران دارد و چه تاثیری در زندگی آنها می گذارد. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و قدرت اجرایی قوی است. با بی ارادگی در حل مشکلات کشور و توهمات نابجا نمی توان آرامش مورد نیاز اقتصادی کشور را در صحنه بین المللی تدارک کرد.

 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و قدرت اجرایی قوی است. با بی ارادگی در حل مشکلات کشور و توهمات نابجا نمی‌توان آرامش مورد نیاز اقتصادی کشور را در صحنه بین المللی تدارک کرد. حل مسایل پیچیده بین المللی نیازمند افراد کاربلد است که بدون دستپاچگی و بدون تعلل، زمام امور دیپلماتیک را از دست بد اندیشان خارج کنند.

 

رییس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: مساله سوم، توسعه اقتصادی کشور است. عدالت در توسعه اقتصادی، رکن است اما نه شعار عدالت بلکه داشتن نظریه عدالت و تحقق آن. عدالت در زبان صاحب‌نظران اسلامی، ایجاد زمینه رشد استعدادهای آحاد مردم است و این امر، جز با رقابت متوازن همه افراد جامعه رخ نمی دهد.

 

وی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر نامگذاری فرمودند، به نظر من کشور ما نیاز دارد که حداقل دو دهه، اولویت اصلی خود را پیشرفت اقتصادی و منافع ملی قرار دهد و بقیه شئون کشور در خدمت آن قرار گیرند. نه اینکه ده هدف موازی تعریف کنیم که هر کدام کشور را به سمتی بکشانند.

 

لاریجانی اضافه کرد: من سخنی از شهید مطهری برایتان نقل کنم. وی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایدئولوگ نظام محسوب می شوند می‌گویند: ممکن است حکومتی، اهداف بسیار عالی را در نظر بگیرد اما اگر از اقتصادی سالم – یعنی اقتصاد ثروت زا – برخوردار نباشد به هیچ یک از آن اهداف متعالی نمی‌رسد.

 

وی تاکید کرد: استقلال اقتصادی کشور، یکی از اهداف قانون اساسی است که با تکیه بر بنیه تولید داخلی و همراهی بین المللی در جهت توسعه صادرات، محقق می گردد. در این راه باید روحیه سیاست‌زدگی را در عرصه های مختلف توسعه اقتصادی بزداییم.

 

رییس سابق مجلس گفت: توسعه اقتصادی با محوریت عدالت، هم تئوری خاص دارد و هم ملزوماتی که یکی از آنها عدم دخالت دولت و سیاست زدگی در این قلمروهاست. امروز حتی در حوزه ورزش، سیاست مداران لباس مدیریت آن‌را بر تن دارند تا چه رسد به بنگاه داری هایی که مانع رقابت مردم در اقتصاد می شود.

 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این دخالت‌های بنگاه‌های حکومتی، همان شرایطی را بوجود می آورد که سعدی شیرازی آنرا “مال بی تجارت” نامیده است. اگر پیشرفت اقتصاد، محور است یعنی تحقیقات دانشگاهی، فرهنگ، سیاست داخلی، سیاست خارجی و همه و همه باید در جهت تحقق آن باشند.

 

وی گفت: تجارت، نظامات پایدار می‌خواهد. حوزه اقتصاد، نه پادگان است و نه دادگاه که با تشر و دستور اداره شود. سیاست روشن و ثبات در قواعد می خواهد و فعل و انفعالات طبیعی خود را می طلبد و با اقدامات نمایشی، مسایل پیچیده کشاورزان، بازنشستگان، کارگران، بیکاران و … حل نمی شود.

 

لاریجانی افزود: هر کسی وعده بهشت در این شرایط پیچیده کشور می‌دهد خلاف می گوید. باید اول آتش جهنم اختلاف و لجبازی و افراطی گری و کارنابلدی را خاموش کرد. حل مشکلات کشور با هوس‌های پوپولیستی و نردبان سازی از محرومیت ملت حل نمی شود، بلکه کشور برای تحققِ پیشرفتِ اقتصادیِ شتابان و مردمی، به همبستگی ملی در داخل، تعامل هوشمندانه با غرب، همکاری سازنده و پویا با شرق، و هماهنگی برادرانه با همسایگان نیاز دارد. و این امر احتیاج به علم و دانش و تجربه دارد.

 

وی ادامه داد: باید سرنوشت ملت و آرامش زندگی مردم را به افراد کاربلد و جوانان با انگیزه سپرد. اینان، همت بلند و انگیزه های قوی دارند. امام علی (ع) فرمودند “تدبیرِ نیکو، سرمایه اندک را بالندگی می بخشد و مدیریت نادرست، سرمایه هنگفت را بر باد می دهد”. وقتی جهان زیر آهنگ و فرهنگ ما قرار می گیرد که اقتصادی پویا و زندگی ای قابل پیش بینی برای مردم فراهم شود.

 

رییس سابق مجلس یادآور شد: من به کسانی که فکر می کنند با شعار، مسایل اقتصادی مردم حل می شود عرض می کنم بجای متخصص بازی در دور زدن تحریمها، قدری از وقت خود را صرف فراهم کردن شرایط آرام برای زندگی مردم کنند که بتوانند برای زندگی خود و فرزندانشان برنامه ریزی کنند. باید برای حل مسایل سخت کشور، با شجاعت و از خود گذشتگی و ریسک در آبرو، به میدان گام نهاد.

 

لاریجانی گفت: صهیونیست ها و تروریست ها، بد اندیشان امروز هستند. به روح شهدای فلسطین و افغان درود می‌فرستیم و یاد دوست مجاهد، سیّدِ شهدای مدافع حرم، حاج قاسم عزیز را گرامی می‌داریم.

 

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی در باره حضور خود در انتخابات افزود: رایزنی با کسی نداشته ام آنچه مرا مصمم کرد که در روزهای اخیر ثبت نام کنم شرایط ایران بود. احساس می‌کنم کسانی که در این مسیر قرار دارند مشکل اصلی اقتصاد کشور را نمی‌دانند. بعد از صحبت رهبر انقلاب مبنی بر اینکه کسانی که می‌توانند مشکلات کشور را حل کنند در عرصه حضور یابند، تصمیم گرفتم برای حضور درانتخابات شرکت کنم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه از طرف دولت قصد دارید در انتخابات شرکت کنید، گفت: این خط تخریبی است که شروع کردند هرکس ایده‌های خاص خود را دارد من راه سومی را برای اداره کشور در نظر گرفته ام.

 

وی افزود: به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده ام و بنا نداشتم در انتخابات شرکت کنم و در هفته اخیر به این نتیجه رسیدم.

 

لاریجانی گفت: دولت من ادامه دولت روحانی نیست سبک و سلیقه من برای اداره کشور متفاوت است.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد اولویت های سیاست خارجی افزود: ما باید روابط هوشمندانه با غرب و روابط قوی با شرق و روابطی دوستانه با همسایگان داشته باشیم و فضای دیپلماسی را برای استقرار صلح و توسعه اقتصادی در کشور آرام کنیم، هنر دیپلماسی این است. از این طریق می توانیم فشار را روی زندگی مردم برداریم.

 

لاریجانی در مورد مذاکرات برجام افزود: امیدوارم موضوع مذاکرات برجام به نتیجه برسد تا فضای تنفسی برای اقتصاد کشور فراهم شود.

م/۵۹

ثبت شده در سایت پایگاه خبری آدینه پرس طی شماره 4811 توسط adineh_admin و در روز ساعت 11:57:40
© Copyright 2021 http://adinehpress.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر