;

آذربایجان شرقی با کمبود واکسن کرونا مواجه است

به گزارش آدینه پرس:عباسعلی درستی روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان این‌که به رغم قول‌ مساعد وزارت بهداشت در روزهای اخیر مبنی بر افزایش تعداد واکسن‌های تحویلی به استان‌ها، متاسفانه این امر تاکنون اتفاق نیفتاده است، افزود: اکنون تنها دوز دوم واکسن‌های برکت و سینوفارم در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود.

 

وی اظهار کرد: هنوز دوز دوم واکسن استرازنکا و اسپوتنیک به دستمان نرسیده و تعداد واکسن‌های تحویلی به استان نیز کفاف سرعت تزریق و مراجعه کنندگان را نمی‌دهند.

 

وی با اشاره به تداوم وضعیت افزایشی بستری‌ها، فوتی‌ها، موارد جدید ابتلا و مراجعان سرپایی کرونایی در آذربایجان شرقی افزود: متاسفانه از روز گذشته، ۲ شهر اسکو و کلیبر نیز به جمع شهرهای قرمز استان اضافه شده‌ اند.

 

درستی ادامه داد: در مجموع بیش از ۹۵ درصد جمعیت استان در شهرهای قرمز و حدود سه تا چهار درصد جمعیت در چهار شهرستان نارنجی ورزقان، خداآفرین، هوراند و چاراویماق سکونت دارند.

 

وی یادآوری کرد: با وجود روند بحرانی کرونا در استان، روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حال کاهش است.

 

وی گفت: با توجه به این‌که هنوز واکسیناسیون تکمیل نشده و روند آن با سرعت پایینی انجام می‌گیرد، تنها راه کنترل بیماری کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

 

روزانه یکهزار و ۱۰۰ آزمایش کرونا در آذربایجان شرقی مثبت می شود

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: روزانه بیش از یکهزار و ۱۰۰ آزمایش کرونا روزانه در آذربایجان شرقی مثبت می شود.

 

درستی اظهار کرد: تاکنون ۳۵درصد جمعیت آذربایجان شرقی مقابل کرونا واکسینه شدند که ۹۲۰ هزار دوز اول و ۴۲۰هزار نفر دوز دوم را دریافت کردند.

 

درستی ادامه داد: اکنون تنها واکسیناسیون دوز دوم شامل واکسن های سینوفارم و برکت در آذربایجان شرقی انجام می شود و آسترازنکا و اسپوتنیک متوقف شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: تزریق دوز اول تمام واکسن ها نیز در آذربایجان شرقی به علت نبود واکسن متوقف است.

آمار بستری های کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی آذربایجان شرقی در روزهای گذشته به بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر و تعداد فوتی به حدود ۲۰ نفر در روز افزایش یافته است.

 

در همین حال، فرخ جلالی، مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز نیز هفته گذشته از افزایش ۲ برابر آمار فوتی های کرونا و نوبتی شدن تدفین آنها در این کلان شهر خبر داده بود.

 

این در حالی است که اوایل سال جاری تعداد بستری های کرونایی در آذربایجان شرقی زیر ۵۰۰ نفر و تعداد فوتی های روزانه چهار پنج نفر بود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.