;

ورزش”تیراندازی با کمان”آرامش، صبوری و تمرکز شما را تقویت می کند

آدینه پرس: مربی بین‌المللی تیروکمان، داور درجه یک ملی؛ اولین همایش خانوادگی "تیر و کمان" با هدف تزریق آرامش، صبوری و تمرکز در سطح جامعه، توسط شهرداری منطقه 2 با مشارکت باشگاه آرمان تبریزبرگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: بهناز مصلحی‌فرد، چهره شناخته شده‌ تیراندازی با کمان در آذربایجان‌شرقی،از برگزاری اولین جشنواره خانوادگی تیراندازی با کمان توسط شهرداری منطقه دو و باشگاه شهرداری تبریز با مشارکت باشگاه آرمان تبریز گزارش داد. و گفت: در این جشنواره که در بیست و دوم مرداد ماه در پارک زعفرانیه تبریز برگزار گردید. بیش از سیصد نفر از شهروندان تبریزی دست به کمان شدند با این ورزش آرامش بخش آشنا شدند.

 

مربی بین‌المللی تیروکمان، داور درجه یک ملی،و کارشناسی ورزش شورای شهر،بهناز مصلحی‌فرد،از مسئولان شهرداری منطقه دو،  مدیر عامل باشگاه شهرداری تبریز آقای دکتر سهرابی که از وقتی این مسئولیت را بر عهده گرفتند ورزش شهر جان تازه گرفته و از حمایت های شهردار ورزش دوست آقای دکتر هوشیارکه این فرصت و فضای ورزشی بی نظیر را برای بهره مندی شهروندان فراهم کردند تقدیر و قدردانی کرد.

بهناز مصلحی‌فرد،به دغدغه‌ ارائه آموزش‌ تیروکمان را به دلیل آرامش و صبری که این ورزش دارد. برای عموم مردم تبریز در ذهن می‌پروراند اشاره کرد. و از  داور ملی آقای فراز مصلحی فرد و آقای میلاد توکلی به صورت افتخاری در داوری جشنواره همیاری فوق‌العاده داشتند. و از کمانداران خوب و پرتلاش باشگاه آرمان تبریز که با نظم و دقت تمام در برگزاری جشنواره یاری رساندند تشکر ویژه نمود.

در این همایش خانوادگی جوایزی  به ده نفر که بیشترین رکوردهای مسابقه کسب کردند از طرف شهرداری منطقه ۲ جایزه داده شد

جوایز ویژه  به پنج نفر از طرف شهرداری منطقه دو به قهرمانان این رشته ورزشی  که در اولین همایش خانوادگی تیر و کمان  حضور داشتن و به با استعداد ترین نفراین رشته مهدیس خداویردی نژاد  و خردسالان ترین شرکت کننده اهدا شد.

 

این بانوی ورزشکار، به ریشه‌های ورزش تیراندازی با کمان در دین اسلام نیز اشاره کرد. و گفت: بارها به ریشه‌ها و اثرات این ورزش اندیشیده و به تاکیداتی که دین اسلام در رابطه با ورزش تیروکمان داشته، فکر کردم. و حسب تجربیاتی که در سایر ورزش‌های رزمی داشتم به این نتیجه رسیدم. که تیراندازی با کمان جزو خاص‌ترین رشته‌های ورزشی است. چراکه آرامش، صبوری و تمرکز فرد را تقویت کرده و با دین، مذهب و ملیت ما سازگاری دارد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ به بعد نیز به خاطر دغدغه‌های تحصیلی و ارائه آموزش به افراد جامعه جهت آشنا کردن با رشته تیرو کمان فقط در عرصه‌ مربی‌گری فعالیت کردم. اضافه می‌کند: در این رابطه طرحی نیز برای شورای شهر مطرح کردم. تا بتوانیم آموزش‌های تیرو کمان را در سطح عموم مردم گسترش دهیم، چراکه با توجه به کم بودن سطح تاب آوری‌ها، جامعه ما به صبر و آرامش حاصل از این ورزش به شدت نیاز دارد.

بهناز مصلحی‌فرد دارای تحصیلات دکتری مدیریت ورزشی بوده. و به عنوان مربی برتر استان آذربایجان‌شرقی سال‌های ۸۸، ۹۴ و ۹۸ انتخاب شده است. این ورزشکار جوان در سال ۸۶ با طی اولین دوره مربی‌گری تیراندازی با کمان در استان هم گام با اولین مربیان زن فعالیت خود را در رشته‌ تیراندازی با کمان شروع کرده. هدف خود مبنی بر آموزش رشته‌ تیرو کمان را پیگیری می‌کند. و طی سال‌های ۸۶ تا ۹۰ موفق به کسب مقام دوم کشوری شده است.

وی از سال ۸۹ تا ۹۱ و همچنین از سال ۹۸ تا خرداد ۱۴۰۲ نائب رئیس هیئت تیراندازی با کمان استان بوده. و به عنوان مسئول کمیته نظارت و ارزیابی هیات تیرو کمان استان فعالیت داشته است. از سال ۹۸ نیز در یکی از سالن‌های تیراندازی با کمان شهر تبریز فعالیت دارد. که جزو برترین باشگاه‌های کشوری بوده و بیشترین تعداد ملی پوش را به عرصه ورزش تیروکمان استان تحویل داده است. او همچنین سرپرستی و مربیگری تیم استان از سال ۱۳۹۰ تا کنون و بیش از ده اعزام کشوری و کسب عناوین متعدد قهرمانی با تیم استان را در کارنامه خود دارد.

در اینستاگرم   adinehpress@

ویدئو کلیپ اولین  جشنواره خانوادگی تیراندازی با کمان را تماشا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.