;

آسفالت‌ریزی ۳۵ هزار تنی شهرداری تبریز در سه ماه نخست سال‌جاری

شهرداری تبریز در سه ماه نخست سال جاری اقدام به آسفالت‌ریزی اساسی و لکه‌گیری معابر شهری در سطح مناطق دهگانه کرده است که در این راستا ۳۵ هزار تن آسفالت با اعتبار ۴۵ میلیارد تومان توسط مناطق و سازمان عمران تبریز توزیع شده است.

به گزارش آدینه پرس: آسفالت معابر شهری، در کنار پروژه‌های عمرانی و توسعه فضای سبز، شاید مهمترین مطالبه شهروندان از مدیریت شهری باشد و شهرداری تبریز تا حد امکان و حتی فراتر از آن در راستای این مطالبه شهروندان قدم بر می‌دارد.

مناسب‌سازی معابر شهری، تولید و توزیع آسفالت باکیفیت و حتی پیشگیری از تخریب آسفالت شهری، یکی از مأموریت‌های شهرداری تبریز است که در دوره فعلی مدیریت شهری بر آن تأکید زیادی می‌شود.

شهردار تبریز در این رابطه می‌گوید: لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی معابر از جمله اقدامات مهم مدیریت شهری در بهبود وضعیت معابر شهر است که باید بدون وقفه ادامه یابد.

یعقوب هوشیار ادامه می‌دهد: در گذشته کارخانه آسفالت شهرداری تبریز توان تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن آسفالت داشت که اکنون به ۲۲۰ هزار تن رسیده است.

وی اضافه می‌کند: اگر بتوانیم روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت تولید کنیم، می توانیم به عادی‌سازی وضعیت آسفالت دست یابیم.

موضوع آسفالت و تاکید بر اهمیت اجرای صحیح و به‌هنگام آن به اندازه‌ای برای مجموعه مدیریت شهری تبریز مهم و حیاتی است که سرپرست جانشین معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز از پیش‌بینی ۲۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه آسفالت طی سال جاری خبر می‌دهد.

سامان احمدزاده می‌گوید: با تلاش و فعالیت مضاعف باید بتوانیم کیفیت معابر را با آسفالت‌ریزی‌های مناسب بالا ببریم و این مهم زمانی محقق می‌شود که برنامه ریزی دقیق و تصمیم‌گیری‌های کارآمد در زمینه اجرای فاز دوم طرح ضربتی نگهداشت شهری با همت مضاعف صورت گیرد تا در این زمینه تحولی در اصلاح معایب آسفالت معابر شهر تبریز صورت گیرد.

وی اضافه می‌کند: جهت اجرای بدون وقفه پروژه‌های آسفالت، آسفالت مورد نیاز برای پروژه‌ها توسط سازمان عمران تولید شده و جهت ارتقای کیفیت اجرای عملیات آسفالت‌ریزی، همه مناطق باید مراحل اجرای آسفالت از قبیل زیرسازی و روسازی را به درستی انجام دهند.

به گفته احمدزاده، نزدیک به ۳۵ هزار تن آسفالت در سطح شهر و مناطق دهگانه شهرداری تبریز توزیع شده است که از این تعداد، ۲۵ هزار تن سهم سازمان عمران شهرداری تبریز است که بین مناطق و کارگاه‌های امانی توزیع کرده است. ۱۰ هزار تن دیگر نیز توسط مناطق دهگانه خریداری و توزیع شده است.

بر اساس این گزارش، خیابان استاندارد، آبرسان به طرف فارابی، کل مسیر بی‌ آر تی، خیابان فدک، انتظام و مسیرهای قدیمی و بلوک‌های جدید آرامستان وادی رحمت، جاده صنعت قراملک و رمپ چهارراه ارتش توسط اکیپ‌های آسفالت مناطق و سازمان عمران تبریز آسفالت‌ریزی اساسی شده است.

 

۳۴۶ هزار و ۶۶۴ تن آسفالت در سه‌ماه نخست جاری در سطح مناطق دهگانه شهر توزیع شده است که به عبارت دیگر ۲۹۶ هزار و ۶۴۴ مترمربع آسفالت‌ریزی در سطح شهر انجام گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.