;

آغاز جمع آوری مکانیکی آفت پروانه‌ی دم قهوه‌ای ارسباران از پایان هفته‌ی جاری

به گزارش آدینه پرس:محمدباقر هنربر در گفت‌وگویی در خصوص مبارزه با آفت پروانه‌ی دم قهوه‌ای در جنگل‌های ارسباران، اظهار کرد: بعد از انجام محلول پاشی هوایی در بخشی از جنگل‌های ارسباران، مابقی آفت‌ها طبق نظر کارشناسان باید به طور مکانیکی جمع آوری شوند.

وی بیان کرد: طبق پیگیری‌های انجام شده، متاسفانه تاکنون ریالی اعتبار برای این امر از تهران ابلاغ نشده است.

وی افزود: با امضای آقای استاندار آذربایجان شرقی چندین بار مکاتباتی با معاون اول و وزرای مربوطه انجام داده‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری  آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، قرار شده مس سونگون در راستای مبارزه با آفت پروانه‌ی دم قهوه‌ای کمک و همکاری کند.

وی ادامه داد: دادستان و رئیس کل دادگستری استان نسبت به این موضوع ورود کردند و جلسه‌ای در این راستا تشکیل دادند، در این جلسه از مس سونگون و منطقه‌ی آزاد ارس جهت همکاری برای مبارزه با آفت پروانه‌ی دم قهوه‌ای دعوت شده بود ولی تاکنون هیچ گونه کمکی از سوی شرکت‌ها نیز برای مبارزه با آفت انجام نشده است البته با توجه به قول مساعدی که داده‌اند، پیگیر هستیم.

وی با بیان این‌که تا به این لحظه هیچ گونه کمکی از اعتبارات ملی و استانی برای مبارزه با آفت پروانه‌ی دم قهوه‌ای جنگل‌های ارسباران انجام نشده است، گفت: با دست خالی و همکاری اداره کل منابع طبیعی، طبق دستور آقای استاندار و رئیس سازمان مراتع و جنگل‌های کشور، بخشی از محلول پاشی هوایی را در جنگل‌های ارسباران انجام دادیم.

هنربر افزود: هفته‌ی گذشته طی بازدید از جنگل‌های ارسباران خوشبختانه شاهد جوانه زدن دوباره‌ی برگ و احیای درختان بودیم.

انتهای پیام

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.