آغاز روزشمار اتمام پروژه تقاطع ارتش/ جمع‌بندی پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت شهرداری تبریز است

گزارش آدینه پرس، یعقوب هوشیار در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: تلاش ما جمع بندی پروژه‌های نیمه‌تمام و بهره‌برداری از آنها از جمله ورودی‌های شهر است که در این راستا، در حال حاضر عملیات ورودی جاده تهران در دست اقدام است.

وی ادامه داد: طی دو، سه سال، عملیات عمرانی یک سری تقاطع‌ها شروع شده اما بنا به دلایلی به مشکل خورده است. در این خصوص اولین کاری که انجام دادیم، خلع ید پیمانکار بود که به تبع آن، سازمان عمران و شرکت پیش‌ساخته را پای کار آوردیم. بعد از خلع ید، دوباره پروژه ها را ارزیابی کردیم که نتیجه آن، کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های تقاطع ارتش شد.

شهردار تبریز عنوان کرد: از امروز برای اولین بار، روزشمار اتمام پروژه تقاطع ارتش آغاز شد که بر اساس آن، این پروژه ۲۸ شهریور امسال افتتاح می‌شود. برای بقیه پروژه‌ها نیز به مرور زمان روزشمار خواهیم زد تا در زمان پیش‌بینی شده، به اتمام برسد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت دیگر پروژه‌های مهم، گفت: در پروژه رسالت، جابجایی لوله اتفاق نیفتاده بود که مشاور دیگری آوردیم تا بدون انتقال لوله، این عملیات اجرا شود. در مورد پروژه تقاطع فهمیده نیز، عرض باند کمتر برداشته شده بود که مقرر شد مقدار عرض باند را افزایش دهیم. همچنین دستور توقف عملیات پروژه پل کرکج را دادیم که دلیل آن، این بود که پل را تا ۳۵۰ متری سه‌راهی اهر برده بودند. این پل، حداقل باید یک و نیم کیلومتر با سه‌راهی اهر فاصله داشته باشد که تقریبا آماده است و اگر جانمایی انجام شود، پیمانکار شروع به کار می‌کند.

هوشیار اظهار کرد: نگران بحث تامین مالی این پروژه‌ها نیستیم و به صورت چند شیفته کار می‌کنیم. در پروژه مقبره‌ الشعرا، اقدامات لازم را آغاز کرده‌ایم و در فاز اول تلاش داریم ضلع شمالی را به اتمام برسانیم. در سفر ریاست جمهوری مقرر شده ۱۵۰ میلیارد بودجه برای این پروژه اختصاص یابد. پروژه مدیریت پسماند را تا شهریور تحویل می‌گیریم و خط ۱ مترو نیز در دست اقدام برای تکمیل است.

وی ادامه داد: تولید کارخانه آسفالت در هر روز کمتر از یک‌هزار تن بود که دستور دادیم این کارخانه افزایش تولید داشته باشد. همچنین در حال مطالعه برای بهره‌برداری از معدن مصالح اولیه آسفالت هستیم که در این مورد ۱۰ هزار مترمربع حق بهره‌برداری داده‌اند. در کنار آن تلاش داریم در غرب تبریز نیز کارخانه دوم آسفالت را راه‌اندازی کنیم تا مناطق ۴ و ۶ و ۷ از آن بهره‌مند شوند. پروژه آرپادره‌سی را نیز در دست اقدام داریم.

شهردار تبریز عنوان کرد: در سال جاری، ماه اول کاری خیلی فشرده بود و بحث تبدیل وضعیت‌ها را داشتیم که افزایش حقوق را به دنبال داشت و الحمدالله توانستیم حقوق‌ها را به موقع پرداخت کنیم. ما از ماه اردیبهشت، بیست و هشتم هر ماه حقوق‌ها را پرداخت خواهیم کرد. حالا برخی پیمانکاران شیطنت می‌کنند و حقوق ها را دیر می‌دهند که آن را نیز پیگیری خواهیم کرد. سیاست کلی ما پرداخت حقوق در بیست و هشتم هر ماه است.

وی افزود: سامانه ثبت قراردادها را راه‌اندازی می‌کنیم و در کنار آن لیست بیمه مشخص را نیز ارائه می‌دهیم تا دقیقا مشخص شود که چه تعداد نیرو داریم و کجا مشغول هستند. امیدوارم با راه‌اندازی این سامانه، تاخیر در پرداخت حقوق‌ها نیز مرتفع شود. این موضوع کمی زمان‌بر خواهد بود اما تلاش داریم که از ماه جاری، بیست و هشتم هر ماه حقوق‌ها پرداخت شود.

هوشیار بیان کرد: در بحث تملک، کمیته مشخصی تشکیل یافته است که اولین جلسه آن، در هفته جاری برگزار می‌شود. ما هر هفته قرار خدمت برگزار می‌کنیم و به مشکلات و مسائل منطقه می‌پردازیم. یکی از مسائل مطروحه در قرار خدمت، مسیرگشایی‌ها است. در بحث حاشیه‌نشینی نیز ما قرارگاه مسکن را تشکیل می‌دهیم و ساختار آن را در یکی، دو هفته آینده تقدیم شورا می‌کنیم. پروژه اسدگلی جزو برنامه‌های ما در هفته آتی برای بازدید و فعال کردن آن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.