آغاز فروش اینترنتی کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی از شب یلدا

به گزارش آدینه پرس: اکبر فتحی در جلسه شورای مدیران سازمان با اشاره به اینکه تنظیم بازار وظیفه ای است که توسط ستاد اقتصادی دولت و ستاد تنظیم بازار کشور مصوب شده و به سازمان جهادکشاورزی محول شده است، اظهار کرد: نظارت در حوزه کشاورزی تنها در حیطه کالاهای اساسی که مشمول قیمت گذاری هستند صورت خواهد گرفت.

 

وی ادامه داد: بقیه کالاها مشمول نظارت نخواهند بود و اگر زمانی در مورد کالای خاصی نیاز به قیمت گذاری باشد در کارگروه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست استاندار تصمیم گیری خواهد شد.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه نتیجه نظارت فیزیکی همان نتیجه حاصله در سازمان صنعت و معدن خواهد بود، بیان کرد: شکایت محور بودن نظارت که از طریق سامانه ۱۲۴ طرح می گردد گام درستی است که کمترین دخالت در بازار را تضمین می کند و این سامانه برقرار بوده و تا زمان لینک شدن سازمان جهادکشاورزی به آن، شکایت های طرح شده در سامانه در حیطه کالاهای اساسی مربوط به حیطه جهادکشاورزی به این سازمان ارجاع شده و نظارت و بازرسی توسط آن انجام خواهد گرفت.

 

فتحی با تاکید بر لزوم شفافیت بازار گفت: شفاف سازی بازار از طریق سامانه های مختلف به نسبت نظارت فیزیکی بیشتر مدنظر است اما تکمیل فرم های فیزیکی تنظیم شده نیز برای سازمان تعزیرات تعریف شده است و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه سازمان صمت در راستای شفاف سازی بازار از دو سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها بهره می برد، افزود: در سامانه اول فروش ها و در سامانه دوم موجودی انبارها ثبت شده و مورد رصد قرار می گیرد در صورتی که بتوان در واحدهای فروش به ویژه در فروشگاه های مرغ و لبنیات صندوقهای مکانیزه راه اندازی کرد، نظارت فیزیکی به حداقل خواهد رسید.

 

وی به تلاش های جدیدی که در حوزه نظارت بر توزیع کالاهای اساسی صورت خواهد گرفت اشاره کرد و گفت: همچنان از نیروها و امکانات سازمان صنعت و معدن و نیز ظرفیت های فرمانداران و استانداری و همین طور قرارگاه امنیت غذایی در جهت اجرای نظارت استفاده خواهد شد و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مکلف به تامین منابع می باشد و تمام ادارات تابعه مکلف به همکاری در این زمینه با سازمان جهادکشاورزی خواهند بود.

 

فتحی به لزوم ایجاد ساختار جدیدی در سازمان تحت عنوان مدیریت نظارت و بازرسی اشاره کرد و با بیان اینکه اصناف خدمتگذاران جامعه هستند و هدف از نظارت نه ایجاد مشکل برای ایشان بلکه برخورد با موارد متخلف است، اظهار کرد: نظارت فیزیکی نیازمند همکاری اصناف و اتحادیه های مربوطه می باشد در صورتی که اتاق اصناف کشاورزی پای گیرد می توان از ظرفیت های آنان در این زمینه استفاده کرد در همین راستا تسریع روند شکل گیری اتاق اصناف کشاورزی و کمیته های نظارت آن ضروری می باشد.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اینکه معاونت بهبود تولیدات گیاهی چارچوبی برای واگذاری تراکتورها مشخص کرده است، افزود: برای رعایت عدالت و حق میان کشاورزان آیین نامه موجود باید به دقت مدنظر قرار گیرد.

 

فتحی در ارتباط با موضوع خرید دام عشایری و تامین نهاده برای دام های مولد، بر ضرورت آگاه کردن اتحادیه های مربوطه از فرصت فراهم شده برای تعلق ۱۲۰ کیلو جو برای هر دام مولد تاکید کرد و گفت: این موضوع در شرایط اقتصادی و خشکسالی حاکم فرصت مناسبی برای دامداران فراهم می آورد تا بتوانند دام های مولد خود را حفظ کنند.

 

وی همچنین در ارتباط با موضوع پلاک گذاری تراکتورها و تلاش برای مجاب کردن کشاورزان برای اخذ پلاک و دریافت کارت سوخت را ضروری دانست.

 

 

 

توزیع کالاهای اساسی در سامانه بازرگام از شب یلدا در آذربایجان شرقی کلید می‌خورد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع کالاهای اساسی در سامانه بازرگام از شب یلدا در استان آذربایجان شرقی کلید می‌خورد .

 

علی اکبر نژادرضا اظهار کرد: با توجه به اخذ مجوز از سازمان مرکزی تعاون روستایی، مقرر شد مدیر استانی شرکت بازرگام از روز شنبه ۲۷ آذرماه نسبت به آماده سازی انبار و سردخانه و پیش بینی صفحه ای اختصاصی برای توزیع هوشمند کالاهای اساسی برنج، تخم مرغ و مرغ گرم در سامانه و اپلیکیشن بازرگام، اقدام کند و تا حداکثر شب یلدا (سه شنبه ۳۰ آذرماه) توزیع و تحویل کالاهای مذکور در درب منزل، آغاز شود.

 

وی خاطر نشان کرد: کالاهای مذکور با قیمت مصوب تنظیم بازار با هزینه حمل رایگان تحویل مشتریان گردیده و هیچ گونه هزینه ای از مشتریان بابت حمل کالا دریافت نمی شود.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی افزود: پرداخت وجه به صورت اینترنتی بوده و هیچگونه وجهی نیز در محل از مشتری دریافت نخواهد شد.

 

نژادرضا یادآور شد: همشهریان می توانند از طریق سایت بازرگام (https://bazargam.com/) و یا نصب اپلیکیشن بازرگام از بازار (https://cafebazaar.ir/app/com.pishgaman.bazargam ) نسبت به خرید کالاهای اساسی همچون برنج، تخم مرغ و مرغ گرم اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.