آمفی تئاتر روباز عینالی تبریز به بهره‌برداری رسید

به گزارش آدینه پرس:مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون‌بن‌علی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: مجموعه گردشگری عینالی ظرفیت مهمی در جهت توسعه فرهنگی کهن‌شهر تبریز به شمار می‌رود که از سوی شهرداری تبریز با ۸۰ میلیارد ریال هزینه احداث شده است.

 

شمس‌الله فیروزیان با بیان اینکه بزرگترین پایگاه امداد و نجات کشور در آینده نزدیک در مجموعه گردشگری عینالی افتتاح می‌شود، اظهار داشت: امروز بعد از ۴۰ ماه تلاش بی‌وقفه این آمفی‌تئاتر به بهره‌برداری رسید و در کنار آن ۶.۵ کیلومتر از پارک پیوند تا ایستگاه دوم تله‌کابین عینالی نیز افتتاح شد.

 

وی اظهار داشت: پارکینگ شماره ۶ عینالی نیز افتتاح شده و پارکینگ هفت نیز با ظرفیت یکهزار خودرو به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و در آینده نزدیک برای پاسخگویی به نیاز شهروندان به بهره ‌برداری می رسد.

 

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران «عون‌بن‌علی» اضافه کرد: رمپ پارکینگ عینالی به اتوبان پاسداران، باغ پرندگان شمالغرب کشور و حسینیه مدافعان حرم نیز با اهتمام شورای پنجم در این مجموعه به بهره‌برداری رسیده است.

 

فیروزیان با بیان اینکه در بودجه امسال ۱۹.۵ میلیارد تومان برای اتصال پارک «ربع رشیدی» به دریاچه داغ‌گلی عینالی اختصاص یافته است، ادامه داد: ۴۷۰ زن سرپرست خانوار در دوره فعلی مدیریت شهری تولیدات فرهنگی خود را در نگارخانه عینالی به فروش می‌رسانند.

 

به گزارش ایرنا پیش از افتتاح آمفی‌تئاتر روباز عینالی، این مجموعه تفریحی و گردشگری فاقد محلی مناسب برای تجمع و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری بود که در این راستا پس از تحقیق و مطالعاتی جامع، مکان‌یابی دقیقی برای اجرای پروژه آمفی تئاتر روباز انجام شد.

 

تفرجگاه کوهستانی عینالی با ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار وسعت در شمال شهر تبریز واقع شده و بزرگ ترین تفرجگاه کوهستانی کشور به شمار می رود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.