اتمام مرحله اول مطالعات ترافیکی و طراحی تقاطع غیر همسطح کرکج

‍ ‍ به گزارش آدینه پرس: مدیر عامل سازمان عمران تبریز با اعلام این خبر گفت : مطالعات ژئوتکنیک، مدلسازی سازه ای و طراحی مرحله اول و دوم تقاطع غیر همسطح بلوار بسیج با کرکج در حال تکمیل و بلافاصله با تکمیل اسناد مناقصه و برآورد تکمیلی و نقشه های نهایی در اوایل دیماه حسب تعهد قبلی آگهی ، مناقصه خواهد گردید .

بابک شریفی گفت : شرايط محيطي پيرامون محور و استانداردهاي مورد نياز راه، نيازمند طراحي ابنيه فني متناسب با شرايط فوق است كه در اين راستا، انتخاب با صرفه ترین و مناسبترين گزینه جهت دسترسی آسان به شهرک کرکج و کاهش ترافیک در سه راهی اهر، به جاده تبریز تهران از طریق شورای ترافیک استان و کمیته فنی شهرداری انتخاب و جهت تکمیل مطالعات به این سازمان اعلام گردید .

مدیرعامل سازمان عمران تبریز، درباره جزئیات این پروژه گفت: این پروژه، به شکل دوربرگردان غیر همسطح بتنی – فولادی بطول کل ۴۸۰ متر، طول رمپ شمالی و جنوبی ۱۲۵ متر در جاده تهران و ابتداي محله كركج، اجرایی می گردد .

بابک شریفی افزود : جهت سرعت بخشیدن به روند طراحی، بطور موازی کارهای مدل سازی و تحلیل سازه پروژه شروع شده و پس از اخذ نتایج ژئو تکنیک، نسبت به نهایی سازی مطالعات این طرح، اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به مزایا و ضرورت اجرای این پروژه گفت : از مزایای این طرح می توان به همگوني نسبي تابليه فولادي و بتني و موجود بودنً تمامي مصالح مورد نياز پروژه در كشور، در اختيار داشتن تكنولوژي ساخت و اجراي آن نزد بسياري از پيمانكاران، امكان اجراي مواز ي زيرسازه و روسازه پل ، افزايش سرعت اجرای رمپها با استفاد از خاك مسطح، اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان عمران در پایان تاکید کرد ، در دی ماه سال‌جاری مناقصه پروژه مذکور بر اساس طرح مصوب برگزار و بزودی عملیات آن از طریق سازمان عمران با اعتبار تفاهم نامه اولیه چهار صد میلیارد ریال اجرائی خواهد گردید .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.