اجازه دست اندازي به منابع طبيعي از ناحيه هيچ کسي داده نمي شود

به گزارش آدینه پرس به نقل از روابط عمومي سازمان جهادکشاورزي استان، دکتر موسي خليل الهي به همراه مهندس اکبر فتحي رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي ، دکتر بابک محبوب عليلو دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان ، دکتر رحيم مهردادي مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان به مناسبت روز درختکاري و هفته منابع طبيعي، يک اصله نهال ميوه غرس کرد.

وي در حاشيه اين آيين با بيان اينکه جنگل ها و آب و مراتع ذخايري ارزشمند بوده و بهره مندي از آن حق همه مردم است، اظهار داشت: حفاظت از منابع طبيعي و اراضي ملي وظيفه همگان بوده و تعرض به آن از ناحيه هيچ کسي قابل قبول نيست.

رئيس کل دادگستري آذربايجان شرقي اضافه کرد: حفاظت از جنگل ها، اراضي ملي و ديگر منابع طبيعي با توجه به اينکه يکي از مصاديق حقوق عامه بوده، جزو اولويت هاي دستگاه قضايي است.

وي ادامه داد: با کساني که با تعرض به اراضي ملي موجب تضييع حقوق عامه شوند بر اساس قانون و قاطعانه برخورد شده و اجازه دست اندازي به سودجويان در اراضي ملي داده نمي شود.

دکتر خليل الهي قبل ازغرس نهال در نشستي ازعوامل اجرايي جهادکشاورزي و منابع طبيعي بابت اقدامات موثردرحفظ کاربري اراضي کشاورزي و صيانت از انفال تقديرکردند.

گفتني است  در اين نشست از همراهي و همکاري دستگاه قضايي در انجام ماموريتهاي جهادکشاورزي و منابع طبيعي توسط رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي قدرداني شده و گزارشي ازاقدامات انجام يافته درطول يکسال گذشته توسط مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان شرقي ارايه گرديد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.