اجرای پویش نوروزی همراهان سفر ایمن در آذربایجان شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: همزمان با ایام نوروز امسال، پویش نوروزی «همراهان سفرایمن» در ۲ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: اورجعلی علیزاده، در گفت و گویی بیان کرد: این پویش در راستای اهداف و برنامه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در خصوص فرهنگ سازی، ارتقای ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در قالب مجموعه ای از برنامه های فرهنگی، رسانه ای و هنری اجرا می شود.

 

و اظهار کرد: این پویش در قالب مجموعه ای از برنامه ها و اقدامات ترکیبی و بین رشته ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و با همکاری ستاد اقامه نماز استان برگزار می شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: کمک به افزایش ایمنی سفرهای نوروزی برای خودروهای استفاده کنندگان شخصی و حمل و نقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی از جمله اهداف پویش نوروزی « همراهان سفر ایمن» است.

 

علیزاده، ادامه داد: اشاعه و پاسداشت ارزش های دینی و مذهبی در طول سفر، ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص فرهنگ ایمنی و درست رانندگی کردن و به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه های جاده ای از دیگر اهداف این پویش است.

 

وی یادآور شد: این پویش در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی شقایق واقع در کیلومتر ۷ آزادراه تبریز – زنجان در مسیر برگشت و مجتمع راه ابریشم(کاظمی نژاد) کیلومتر ۲۰ آزادراه تبریز- زنجان در مسیر رفت از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر اجرا می شود.

 

۴۲ مجتمع خدمات بین راهی در آذربایجان شرقی فعال است.

 

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.