احکام جدید بازنشستگان صادر شد

به گزارش آدینه پرس:از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، علی اصغر بیات اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات و خواسته‌های چندین ساله آنان است که در سال گذشته محقق شد و در ابتدای سال جاری نیز مرحله دوم و تکمیلی آن به خوبی اجرا شد.

 

وی با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی در بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: صدور احکام متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبری خوش است و تلاش مجموعه کانون‌های بازنشستگان به نتیجه رسید. رضایتمندی امروز بازنشستگان نتیجه مصوبه مجلس و پیگیری‌ها و تلاش‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و همکاران ایشان است.

 

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از برگزاری جلسات متعدد و پیگیری فراوان کانون‌های بازنشستگان برای اتخاذ بهترین و موثرترین سازوکار برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خبرداد و افزود: از فروردین ماه برای صدور احکام بازنشستگان پیگیری شد و سناریوهای متعددی درباره نحوه اجرای متناسب سازی بررسی شد.

 

وی ادامه داد: برای اقشار گوناگون بازنشستگان مثل بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور، بازنشستگانی که در سال‌های اخیر بازنشسته شده‌اند و همچنین بازنشستگانی که در سنوات و دهه‌های گذشته به بازنشستگی رسیده‌اند، به صورت جداگانه و تخصصی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در نهایت با همکاری و مساعدت مدیریت و تیم کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی بهترین تصمیم ممکن برای جلب رضایت و ارتقاء حقوق تمامی گروه‌های مستمری‌بگیران اتخاذ شد.

 

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تهران نیز اجرای مرحله دوم متناسب سازی که در احکام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعمال شد را نویدی خوش برای تمامی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: با تلاش و هماهنگی خوب اعضای کانون عالی بازنشستگان و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و تیمشان، اتفاقی که در افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان افتاد و نگرانی هایی را ایجاد کرد، مرتفع شد و با افزایشی که در احکام جدید اعمال شد، خبر خوشی برای بازنشستگان سایر سطوح به ارمغان آورد.

 

وی ادامه داد: چنانچه این ۵۰درصد افزایش لحاظ نمی شد، بازنشستگان سال های ۹۹ و ماقبل آن، در متناسب سازی مرحله دوم سهم چندانی نمی داشتند.

 

دهقان کیا با بیان اینکه با این افزایش، نظر اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین شد، گفت: این اتفاق نتیجه حدود ۴۰ سال گذشته بود که باعث نگرانی و دغدغه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شده بود که توانستیم با این میزان افزایش، حداقل بگیران از شاغلین کمتر نباشند و سایر سطوح نیز، کمتر از ۵۰درصد افزایش نداشته باشند.

 

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز جمعه بیستم فروردین ماه، پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

 

مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

 

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب‌سازی، بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

 

بازنشستگان با بیش از ٣٠ سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ٣٠ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

 

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.