;

احیای مجدد واحد اگو در معاونت خدمات شهری/ انجام مطالعات طرح جامع هدایت آب‌های سطحی

به گزارش آدینه پرس: عباس رنجبر در جلسه مدیریت آب‌های سطحی شهر تبریز گفت: در سال‌های قبل واحد اگوی خدمات شهری وجود داشت که متأسفانه در سال های گذشته حذف و منحل شده است که می خواهیم در راستای مدیریت و تصمیم‌گیری یکپارچه این واحد را احیا کنیم.

 

وی افزود: در حال حاضر اقدامات صورت‌گرفته در حوزه کانال‌های هدایت آب‌های سطحی به صورت منطقه‌ای و موضعی است که قابل قبول نیست؛ چون این مناطق پیوستگی دارند و آب‌های روان از حوزه استحفاظی مناطق عبور می‌کند.

 

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته مطالعات اولیه‌ای در خصوص طرح جامع هدایت آب‌های سطحی صورت گرفته است که متأسفانه تکمیل و اجرایی نشده و مطالعات به صورت موضعی انجام گرفته است.

 

وی یادآور شد: بر همین اساس مقرر شد اقداماتی برای مدیریت متمرکز کانال‌های هدایت آب‌های سطحی صورت بگیرد.

 

رنجبر تصریح کرد: پیگیری آبخیزداری و آب‌خوان‌داری در خارج از محدوده شهری، پیگیری سیلاب‌های احتمالی از اتوبان تبریز-سهند که راهکاری پیش‌بینی و یا اجرا نشده است و انجام مطالعات بر روی نقاط خاصی از شهر که آبگرفتگی رخ می‌دهد، برنامه شهرداری در این حوزه است.

 

وی اضافه کرد: همزمان نیز مطالعات جامع آب‌های سطحی را در دستور کار قرار می‌دهیم تا مشخص شود تکمیل این مطالعات نیاز است یا باید از نو شروع کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.