اختصاص اعتبار ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

ساداتی‌نژاد در سفر به آذربایجان شرقی خبر داد:

به گزارش آدینه پرس، سید جواد ساداتی‌نژاد امروز پنجشنبه ۱۲ خرداد همزمان با سفر هیات دولت به استان آذربایجان شرقی، به عنوان نماینده رئیس‌جمهور در شهرستان شبستر اظهار کرد: در این سفر ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی این استان در نظر گرفته شده است و این استان درصد بالایی از اعتبارات سفرهای استانی در بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به این که استان آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه کشاورزی دارد، تصریح کرد: این استان یکی از قطب‌های بسیار خوب در حوزه کشاورزی و دامپروری کشور است و امیدواریم از محل مصوبات سفر نیز اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مطالبات مردم در شبستر جاده بوده که خسارت جانی و مالی زیادی برای مردم داشته و نماینده منطقه شبستر پیگیری‌های زیادی برای این مشکل داشته است.

وی با اشاره به این که در مصوبات سفر، تامین مالی برای عملیات این جاده در نظر گرفته شده تا با اهتمام قرارگاه سازندگی بتواند کار خود را آغاز کند، تصریح کرد: امید است با اهتمام این قرارگاه ۲۴ کیلومتر اول که برای مردم حائز اهمیت بیشتری است عملیاتی و امنیت لازم ایجاد شود، همچنین پروژه ۴۹ کیلومتری این جاده به سلماس بتواند امنیت را برای تردد کنندگان در این منطقه تامین کند.

ساداتی‌نژاد با بیان این که مطالبه مردم در این خصوص را در شورای استان نیز مطرح خواهم کرد، ادامه داد: یکی از موضوعات زیست‌محیطی مربوط به دریاچه ارومیه است و مسائلی که در خصوص ریزگردها و مسایل زیست‌محیطی کشاورزی برای ما ایجاد می‌کند، در سفر مورد توجه قرار گرفته است.

مقام عالی وزارت با اشاره به مطالبه مردم این شهرستان در خصوص اراضی صوفیان نیز گفت: برای این موضوع پیشنهاداتی را فرماندار و امام جمعه شهرستان مطرح کردند که برای آن نیز تمهیداتی اندیشیده خواهد شد.

به گفته وی، برای مرمت قنوات شهرستان شبستر نیز در این سفر اعتبار در نظر گرفته شده است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات برای این شهرستان، گفت: شهرستان شبستر یک الگوی بسیار ایده‌آل در کارهای عمرانی و مشارکتی در بحث آموزش و زیرساختی است و این موضوع سبب شده که در حوزه‌های تولیدی نیز رونق بسیار خوبی در این شهرستان ایجاد شود.

وی ادامه داد: شهرستان شبستر قطب تولید مرغ و تخم‌مرغ، دامپروری و باغات در استان است و ما با ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان کمک خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در شرایط فعلی دامداری‌ها و مرغداری‌ها در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها به گردش مالی نیاز دارند، یادآور شد: از مجموع بالغ بر ۲ هزار نفری که در استان آذربایجان شرقی برای دریافت تسهیلات برای طرح مردمی‌سازی ثبت‌‌نام کرده‌اند تا شب گذشته حدود ۵۰۰ نفر تسهیلات خود را در قالب دامدار کارت یا سایر تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در روزهای پنج‌شنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه (تعطیلات) شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور مشغول فعالیت است و امیدواریم تا پایان تعطیلات بتوانیم مجموع ۲ هزار نفری که خواستار دریافت تسهیلات سرمایه در گردش طرح هدفمندی یارانه‌ها بودند را تکمیل کنیم تا تولیدکنندگان بتوانند نهاده‌های دامی خود را خریداری کرده و به تولید بپردازند.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: همدلی بسیار خوبی در بین مدیران این استان وجود دارد که این موضوع به نظر من تولید سرمایه می‌کند تا مسائل مربوط به شهرستان به خوبی پیگیری شود و امیدوارم به زودی شاهد اتفاقات خوب در این بخش باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.