ارتقای ۶۷۰ سایت همراه اول آذربایجان شرقی به ۳G ، ۴G

به گزارش آدینه پرس:یوسف شکوری روز دوشنبه ۱۸ مرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور ارائه خدمات مطلوب و افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت مشتریان همراه اول علاوه بر ارتقای ۶۷۰ سایت به تکنولوژی نسل سه و چهار در نقاط شهری و روستایی سطح استان، ۴۰ سایت جدید نیز نصب و راه اندازی شده است.

 

وی افزود: از دیگر اقدامات مهم مخابرات منطقه، توسعه شبکه فیبر نوری در سطح شهرها به خصوص کلان شهر تبریز برای ارائه سرویس‌های باند پهن و اینترنت پر سرعت در بستر فیبر نوری بوده است و وجود بیش از ۶۰۰ کیلومتر کانال فیبر نوری در سطح شهر تبریز زیر ساخت ارتباطی مناسبی برای ایجاد و توسعه شهر هوشمند محسوب می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک میلیون و ۵۳۰ هزار مشترک تلفن ثابت در استان وجود داشته و ۱۱ هزار و ۷۰۰ کیلومتر فیبرنوری در این استان نگه می‌شود. ۲۳۸۰ روستای دارای تلفن خانگی و بیش از ۸۲۰ روستای دارای اینترنت پرسرعت مخابرات نیز وجود داشته و بیش از ۳۷۰ هزار مشترک اینترنت پرسرعت و توسعه FTTH (فیبر نوری به منازل) و VDSL در سطح استان وجود دارد.

 

شکوری اظهار کرد: با توجه به محدودیت درآمدی شرکت مخابرات به علت ثابت ماندن تعرفه‌ها در بخش تلفن ثابت و ناعادلانه بودن این تعرفه‌ها در مقایسه با سایر اقلام و هم‌چنین هزینه بالای نگهداری شبکه با این وسعت و گستردگی و افزایش هزینه خرید تجهیزات به علت تورم، آن طور که باید و شاید سرمایه گذاری لازم در این بخش انجام نمی‌گیرد و عدم سرمایه گذاری با نرخ مطلوب در این حوزه تهدیدی بر ایجاد بسترهای لازم برای توسعه بخش ICT و زیر ساخت های مربوط به کسب و کارها است.

 

انتهای پیام

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.