ارسال محموله ۷ تنی دارویی و تجهیزات پزشکی از تبریز به مناطق زلزله‌زده ترکیه

دانشگاه علوم پزشکی تبریز محموله هفت تنی کمک های بشردوستانه خود را به مناطق زلزله‌زده ترکیه ارسال کرد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، محموله ۷ تنی کمک های بشردوستانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز شامل اقلام دارویی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی با حضور بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خداداد خدادادی مدیر امور بین الملل دانشگاه ، وحید نجف زاده رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه و چتین تانر سرکنسول ترکیه در تبریز ودیگرمعاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز بیست و هفتم بهمن ماه ۱۴۰۱ به ترکیه ارسال شد.

 

بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آیین ضمن عرض تسلیت به کشور دوست، همسایه و مسلمان ترکیه گفت: بلافاصله بعد از اطلاع از فاجعه زلزله در کشور ترکیه برای کمک به مردم این کشور آماده شدیم.

 

وی ادامه داد: پس از اطلاع از فاجعه زلزله بزرگ ترکیه، سازمان هلال احمر اقدام به اعزام گروه‌های امداد و نجات و تیم‌های متخصص پزشکی به کشور ترکیه کرد که تعدادی از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز از اعضای این گروه بودند.

 

نقی پور ادامه داد: در ساعات اولیه نیز طی تماس تلفنی با سرکنسول ترکیه در تبریز و عرض تسلیت به ایشان و مردم ترکیه لیست اقلام مورد نیاز برای ارسال به مناطق زلزله زده را خواستار شدیم و با هماهنگی مسئول دفتر وزارت امور خارجه در تبریز و مسئولان سازمان هلال احمر محموله ۷ تنی شامل اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی جهت ارسال به مناطق زلزله زده کشور ترکیه آماده شد.

 

وی اظهار امیدواری کرد که با ارسال این اقلام و کمک های انسان دوستانه بتوانیم قسمتی از آلام آسیب دیدگان این حادثه را کم کنیم.

 

نقی پور آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را جهت اعزام متخصصان حوزه پزشکی، پیراپزشکی و بهداشت را به کشور ترکیه اعلام کرد.

 

چتین تانر سرکنسول کشور ترکیه در تبریز نیز در این مراسم گفت: روز ششم فوریه بیدار شدن از خواب برای مردم کشور ترکیه در مناطق زلزله زده خیلی سخت شد و زلزله اخیر ترکیه بزرگترین فاجعه قرن اخیر بود و بیش از ۳۵ هزار نفر در این فاجعه جان خود را از دست دادند و بیش از ۶ هزار ساختمان نیز ویران و ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور ترکیه از این حادثه متاثر شدند.

 

وی ادامه داد: ما مردم ترکیه، مردم و دولت ایران را در کنار کشور ترکیه دیدیم و از لحظات اول از کشور ایران گروه های امداد و نجات به کشور ترکیه اعزام شدند و تا حالا چندین نفر را از زیر آوارها نجات دادند.

 

سرکنسول ترکیه در تبریز ادامه داد: هم اکنون نیز کمک های بشر دوستانه دولت ایران ، مردم تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناطق زلزله زده ترکیه ادامه دارد.

 

وی افزود: بهمن نقی پور در ساعات اولیه این حادثه، طی تماس تلفنی در خصوص نوع کمک و اعزام تیم های امداد و نجات ما را یاری کردند.

 

تانر ادامه داد: عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی نیز به همراه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دفتر سرکنسول کشور ترکیه در تبریز حضور یافتند وضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان و عرض تسلیت به کمک و یاری مردم آسیب کشور ترکیه پیوستند و اعلام آمادگی خود را برای هر گونه کمک به این کشور اعلام کردند.

 

وی ضمن تقدیر از کمک های حوزه بهداشت و درمان گفت: در کنار کمک های تجهیزات پزشکی، دارویی و بهداشتی در حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم کمک های مردمی شهر تبریز نیز امروز از طرف شهر ارومیه به طرف کشور ترکیه اعزام می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اقلام مورد نیاز این کشور هر روز تغییر می کند و اولویت های ما در حال حاضر کانکس، وسایل گرمایشی، چادر، کیسه خواب، پتو و… است.

 

پایان پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.