;

استاندار آذربایجان‌شرقی: فرهنگ و هنر زیربنای توسعه است

به گزارش آدینه پرس:محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن های سینمایی استان، افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات متعددی که از سوی دشمنان نظام برای کشور ایجاد شده مساله فرهنگ و هنر در اولویت نخست دولت ها قرار نگرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه ضعف نظری و تئوریک در حوزه هنر و سینما در کشور کاملا مشهود است، ادامه داد: در این حوزه سیاستگذاری مشخص، مدون و ایده پردازی که تعریف شده باشد، وجود ندارد.

 

پورمحمدی اظهار کرد: زیرساخت ها در حوزه هنر و سینما ایجاد نشده و نیاز است با تلاش و کارگروهی تغییراتی در این حوزه ایجاد شود.

 

وی اضافه کرد: همانطور که شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی وجود دارد و مصوبات آن به منزله قانون است می توان تشکیل چنین شورایی را برای اهالی سینما و هنرمندان در سطح کشور مطرح کرد تا دغدغه ها و مشکلات این حوزه رصد و احصا شود.

 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تمامی مواردی که در جلسه امروز از سوی هیات های مدیره انجمن های سینمایی استان مطرح شد را به جد پیگیری می کنم.

 

وی افزود: شرایط کرونایی موجب بی رونقی فضای کسب و کارها شده و در این میان هنرمندان و سینماگران نیز در این شرایط آسیب دیدند که آماده ایم برای جبران خسارت در صورت اعلام نیاز از سوی انجمن های سینمایی و هنری استان تسهیلات ارازن قیمت برای اعضای آنها اعطا شود.

 

پورمحمدی افزود: هنرمندان ما به دلیل تعهد اخلاقی و عرق وطن با تمام سختی ها و مشکلات در داخل کشور مانده و به فعالیت های هنری و فرهنگی خود ادامه می دهند.

 

وی گفت: اهالی هنر و فرهنگ به دنبال ثروت نیستند و به دلیل عشق و علاقه ای که در وجود آنها به هنر نهفته است قدم در این راه گذاشته اند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: در هشت سال گذشته حضور بخش خصوصی در ساخت و سازهای سینمای بسیار مشهود است.

 

سید قاسم ناظمی افزود: امیدواریم با اقدامات انجام شده هنر صنعت سینما از وضعیت مطلوب تر پیش رود.

 

وی اظهار کرد: به دنبال برگزاری جشنواره سینمای حرفه ای در تبریز هستیم که اقدامات اولیه انجام شده و مجوزهای اولیه دریافت شده است.

 

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره می تواند فضای سینمای استان را رونق دهد و ضروری است نهادهای مختلف برای برگزاری این جشنواره پای کار باشند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.