;

استاندار آذربایجان شرقی: آموزش و فرهنگ‌سازی، عامل اصلی کاهش سوانح رانندگی است

آدینه پرس : استاندار آذربایجان شرقی گفت: جان تک تک شهروندان برای ما مهم است و باید با آموزش رانندگی ایمن به مردم و مناسب‌سازی محورهای مواصلاتی در استان، به سمت جامعه بدون تصادف منجر به فوت حرکت کنیم.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون تصادفات رانندگی در استان گفت: ارتقا فرهنگ رانندگی ایمن، یکی از ضروریت‌های فعلی جامعه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی آموزش و آگاهسازی عمومی را اصلی‌ترین عامل در کاهش هرچه بیشتر تصادفات و سوانح رانندگی برشمرد و عنوان کرد: تمامی دستگاه‌های مسئول باید برای تحقق این مهم و نجات جان انسان‌ها، تلاش کنند.

وی با قدردانی از عملکرد معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، پلیس راهور، پلیس راهنمایی و رانندگی و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اظهار کرد: در سایه هماهنگی و اقدامات موثر انجام شده در استان، میزان تلفات انسانی ناشی از تصادفات رانندگی در استان، نزدیک به ۱۷ درصد کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا تصریح کرد: جان تک تک شهروندان برای ما مهم است و باید با آموزش رانندگی ایمن به مردم و مناسب‌سازی محورهای مواصلاتی در استان، به سمت جامعه بدون تصادف منجر به فوت حرکت کنیم.

پورمحمدی همچنین خواستار تقویت و تجهیز پلیس راهور و بازگشت ۵۰ درصد از جرایم رانندگی به استان شد.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و ارایه آموزش به مردم برای رعایت سرعت مجاز و مطمئن در جاده ها و پرهیز از عجله کردن در رانندگی، افزود: در صورت رعایت رانندگی از سوی رانندگان، ارتقای استاندارد جاده ها، ایمن سازی راه ها و نصب تجهیزات کنترلی در جاده ها میانگین سرعت رانندگان و آمار تصادفات جاده ای کاهش می یابد.

وی از وضعیت ترافیکی در اتوبان شهید کسایی نیز انتقاد کرد و گفت: بار روزانه ترافیکی در این اتوبان، بیش از ۱۲۴ هزار مورد در روز است و وضعیت سرسام آور این مسیر، نیازمند توجه بیشتر دستگاه‌های مسئول است.

ن/۶۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.