;

استاندار آذربایجان شرقی از ناحیه صنعتی یوزبند کلیبر بازدید کرد

به گزارش آدینه پرس: عابدین خرّم در جریان بازدید از مجموعه‌ی صنایع معدنی نفلین‌سینیت کلیبر، ضمن بررسی روند استخراج، استحصال و فرآوری این ماده معدنی پرارزش، بر به‌کارگیری نیروهای بومی، رعایت ملاحظات زیست‌محیطی و پیگیری طرح‌های توسعه‌ای این صنعت معدنی در شهرستان‌های سراب و کلیبر تاکید کرد.

 

وی، از دو واحد تولیدی در ناحیه‌ی صنعتی یوزبند نیز بازدید کرده و دستورهای لازم برای آغاز مراحل آماده‌سازی و احداث زیرساخت‌های شهرک صنعتی این شهرستان به وسعت ۴۲ هکتار را صادر کرد.

 

استاندار آذربایجان‌ شرقی همچنین در آیین کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از طرح‌های احداث و نوسازی جاده‌ای شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در محل آغاز پروژه، گردنه الم‌جی شرکت کرد.

 

وی گفت: رویکرد و اراده‌ی مهم دولت سیزدهم محرومیت‌زدایی و عدالت‌گستری است و با جدیتی که در نماینده این شهرستان‌ها برای پیگیری لازم سراغ داریم، میزان برخورداری کلیبر، خداآفرین و هوراند از جاده‌های اصلی و فرعی ایمن و راه‌های روستایی مناسب به متوسط استانی و ملی خواهد رسید.

 

وی تاکید کرد: آبادانی مناطق مرزی پرچم سربلندی کشور است و با تکمیل زیرساخت‌ها و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خواهیم توانست از ظرفیت عظیم بخش خصوصی در عمران این شهرستان‌ها و اشتغال‌زایی برای اهالی بهره ببریم.

 

مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، منابع طبیعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، استاندار آذربایجان‌شرقی را در این سفر همراهی کردند.

 

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در ادامه سفر خود به منطقه ارسباران، شامگاه شنبه وارد خداآفرین شد.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.