استاندار آذربایجان شرقی: طرح جامع پدافند غیرعامل برای دستگاه ها ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت آماده سازی دستگاه های اجرایی برای مقابله با تهدیدات سایبری، گفت: در این زمینه تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل برای تمامی دستگاه ها ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، عابدین خرم در نشست شواری پدافند غیرعامل استان، پدافند غیرعامل را یکی از الزامات و ضرورت های زندگی امروز مردم دانست و افزود: بر همین مبنا باید تمامی دستگاه های در این حوزه به طور مداوم به روز باشند و در کنار شناخت آسیب ها، راهکارهای مقابله ای برای آن ایجاد کنند.

 

وی ایمن سازی و حفاظت جامعه در مقابل تهدیدات را عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل عنوان و اضافه کرد: کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین حفاظت جامعه در مقابل تهدیدات از دیگر اهداف است که نظارت های تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل بسیار ضروری بوده و تمامی ابلاغ ها در این زمینه باید عملیاتی و اجرایی شوند.

 

خرم با تاکید بر ایمن سازی زیرساخت ها، یادآور شد: در عین حال باید جایگزین برای تمام موارد داشته باشیم تا در مواقع بحران های طبیعی و غیرطبیعی بتوان به خوبی عمل کرده و اخلالی در ارایه خدمات برای مردم بروز نکرده و ایجاد نشود.

 

وی با اشاره به اینکه داشتن طرح جامع پدافند غیرعامل به عنوان نقشه راه برای تمامی دستگاه ها ضروری است، ادامه داد: اگر طرح جامع نداشته باشیم در مقابل تهاجمات، حملات سایبری و سیستماتیک دشمنان آسیب پذیر خواهیم بود.

 

خرم گفت: کارگاه های تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل باید فعال تر شوند، به طوری که در این حوزه باید یک گام جلوتر از رزمایش ها و تمرینات بوده و در مرحله اجرا قرار بگیریم.

نماینده رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این جلسه، گفت: تبریز و آذربایجان شرقی می تواند الگوی پدافند غیرعامل برای تمامی استان ها باشند که برای این مهم هم افزایی تمامی دستگاه های استان در جهت شناسایی آسیب پذیری ها و رفع آن ضروری است.

 

حسین آل اسحاق افزود: امروز دشمن به دنبال شناسایی نقاط آسیب پذیر بوده و باید سطح آمادگی و مقاومت دستگاه ها افزایش یابد تا خدمات دهی به مردم برای داشتن زندگی آرام و عادی بدون مشکل انجام شود.

 

وی ادامه داد: برگزاری رزمایش های مختلف و هوشمند سازی تمام کارکنان ادارات و دستگاه ها باید مورد توجه مدیران قرار گیرد و سرمایه های زیرساختی شناسایی و ارزشیابی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.