استاندار خراسان رضوی: از نقد استقبال می‌کنم

آدینه پرس: استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در نشستی با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: در مقوله نقد هرجا نقد سازنده برای حل مشکلات وجود داشته باشد به طور حتم مسوولان پاسخگو خواهند بود و پای کار خواهند آمد.

معتمدیان ادامه داد: نشست‌های منطقه‌ای اصحاب رسانه استان با معاونان استانداری و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به زودی برگزار خواهد شد تا انتظارات ۲ طرف تبادل شود و به یک نقطه همکاری مشترک دست یابیم و در این راستا فضای مجازی و رسانه‌ها بسیار اثرگذار هستند و اقدامات را در سطح وسیعی منعکس می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی تقویت جایگاه خانه مطبوعات استان را خواستار شد و گفت: این یک جایگاه قانونی است و نمایندگان رسانه‌ها در این جمع هستند و تلاشمان این است که ارتباطمان را با سایر رسانه‌ها تقویت کنیم و همواره تعامل سازنده‌ای داشته باشیم.

معتمدیان افزود: خانه مطبوعات باید جایگاه خود را پیدا کنند و براین اساس از نقد و مطالبه گری حمایت می‌کنیم اما حق نداریم به اسم مطالبه‌گری و رسانه به حریم شخصی افراد ورود کنیم چراکه این تخریب است لذا حرمت افراد و حقوق شهروندی باید مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی خبرداد و گفت: به صورت حداکثری در برگزاری این رویداد کمک و همچنین روز خبرنگار را به صورت شایسته برگزار خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی تبادل منطقه‌ای بین رسانه‌های خراسان رضوی و کشورهای آسیای میانه به خصوص همسایگان هم مرز استان را خواستار شد.

معتمدیان با اشاره به وضعیت معیشتی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران با کم‌ترین امکانات و دشوارترین شرایط زندگی در افزایش سطح آگاهی جامعه تلاش می‌کنند که باید به وضعیت معیشتی آنها رسیدگی شود.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا از ظرفیتهای ملی برای تحقق اقدامات عام المنفعه استفاده کنیم زیرا یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، جمعیت حاشیه نشین شهر مشهد هستند که مشکلاتی جدی دارند که یک مورد آن مشکل فاضلاب این مناطق است.

استاندار خراسان رضوی گفت: اعتبار ویژه‌ای برای ساماندهی فاضلاب حاشیه شهر اعتبار اختصاص یافته است و تا پایان سال ۱۴۰۰ باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر از فاضلاب حاشیه شهر ساماندهی شود و به اتمام برسد چراکه زیرساختی ترین کار حاشیه شهر، موضوع فاضلاب و بهداشت است.

معتمدیان با اشاره به این که تیم مدیریتی جدید استان خراسان رضوی برنامه‌های اجرایی گوناگونی تدوین کرده است افزود: با این وجود برنامه‌های قابل اجرا و کوتاه مدت را غربالگری و تلفیق کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: در خراسان رضوی ظرفیت‌های فوق العاده‌ای وجود دارد از جمله این که بخش عمده‌ای از اقتصاد استان به بخش خصوصی تعلق دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم اثرگذاری معین‌های اقتصادی خراسان رضوی گفت: معین‌های اقتصادی باید کارایی داشته باشند و براساس توانایی‌هایشان مسوولیت بپذیرند تا اقداماتشان نتیجه بدهد.

معتمدیان به تصویب طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: طرح بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، ۲۵ سال سابقه دارد و از سال ۸۶ مقام معظم رهبری در قالب دستورات مکتوب دغدغه‌هایشان را نسبت به آن مطرح کردند و بر این اساس جلسات تخصصی و گوناگونی پیرامون این موضوع برگزار کردیم که در نهایت وزیر راه و شهرسازی اختیاراتی را به استان تفویض کرد و در طرح جدید از سوی مشاور۳۰ تا ۳۵ درصد تغییرات به وجود آمد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و ادامه داد: مهم ترین مساله ما در حوزه سیاسی بحث انتخابات است لذا در این مدت برنامه ریزی داشته و ستادها را فعال کرده‌ایم و براین اساس وظیفه ما این است که شرایطی را مهیا کنیم تا مردم در انتخابات مشارکت خوبی داشته باشند و انتخاب خود را انجام دهند.

او با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در باب مشارکت مردم در انتخابات که فرمودند «مشارکت مردم اهم است و انتخاب درست مهم» اظهار کرد: همه ما تابع سیاست‌های مقام معظم رهبری هستیم و در این راستا رسانه‌ها می‌توانند در حوزه افزایش مشارکت مردم نقشی موثر ایفا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.