استاندار و نمایندگان به دیدار رئیس‌جمهور می‌روند

به گزارش آدینه پرس: محمدحسین فرهنگی لحظاتی پیش در گفت‌وگویی اظهار کرد: جلسه امروز مجمع نمایندگان با استاندار جدید آذربایجان‌شرقی که در اولین روز پس از انتصاب سردار زین‌العابدین رضوی‌خرم برگزار شد، جلسه‌ای نسبتا طولانی بود و اعضای مجمع به غیر از ۲ نفر حضور داشتند. البته آن ۲ نیز به دلیل گرفتاری‌هایی حضور نداشتند.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان مسائل مختلف استان را مطرح کردند و موضوعات متعددی به صورت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ در مجموع چه از لحاظ زمانی که صرف شد و چه به لحاظ محتوا جلسه در نوع خود بی‌سابقه بود.

فرهنگی تصریح کرد: بخشی از مسائل مطروحه مربوط به پروژه‌های مهم استان در حوزه‌های مختلف از جمله موضوع آب، بحران آبی تبریز با محوریت اجرای پروژه انتقال آب ارس و در اولویت بعدی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه بود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو مسائل مدیریتی استان را دیگر موضوع مطروحه در جلسه خواند و افزود: نمایندگان ضمن تاکید روی شایسته‌سالاری از بلاتکلیفی دستگاه‌ها گله‌مند و خواستار تعیین تکلیف سریع مدیران دستگاه‌های مختلف و فرمانداری‌ها بودند.

وی بر لزوم ایجاد هم‌افزایی و همگرایی، اجتناب از آزمون و خطا و تفویض اختیار به فرمانداران در سطح شهرستان‌ها تاکید و اضافه کرد: لازم است با توجه به آغاز گام دوم انقلاب، نگاه جدیدی نسبت به مسائل به وجود آید.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در جلسه امروز همچنین در ارتباط با معدن و ذخایر معدنی از جمله آلومینا و نفلین سینیت مباحثی طرح و در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، آموزش عالی و پروژه‌های جاده‌ای و حوزه‌های تولید انرژی پیشنهادهایی مطرح شد.

فرهنگی در عین حال خاطرنشان کرد: هم نمایندگان و هم آقای استاندار تاکید داشتند، همه در برابر مسائل مختلف مبتلابه استان از جمله مطالبه سهم استان از بخش‌های مختلف اعتبارات پاسخگو باشیم.

وی یادآور شد: لازم است،۵ طی فرآیندی منطقی به همه مسائل مطروحه به صورت همزمان رسیدگی شود تا در جهت توسعه متوازن استان در تمام زمینه‌ها در این مقطع زمانی حساسی که قرار گرفته‌ایم، قدم‌های اساسی برداشته شود.

مسائل ورزشی و موضوع تیم تراکتورسازی نیز مورد بحث قرار گرفت.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در نهایت بنا شد جلسات مجمع نمایندگان با استاندار به طور مرتب برگزار شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی همچنین اظهار داشت: براساس پیگیری‌های به عمل آمده طی روزهای آتی برای طرح مسائل مختلف استان دیداری با رئیس‌جمهور خواهیم داشت.

انتهای پیام/

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.