استان‌ها در طلیعه دهه فجر چهل و سوم

به گزارش آدینه پرس: نهال انقلاب اسلامی ایران با وجود انبوه مشکلات همچون جنگ تحمیلی، تحریم و کارشکنی‌ها حالا رشد کرده و برخلاف آرزوی دشمنان، به درختی تنومند مبدل شده که ریشه در خاک مقاومت دوانیده است.

 

مراسم رسمی جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در سراسر کشور امروز سه شنبه ۱۲ بهمن رأس ساعت ۹:۳۳ صبح همزمان با لحظه تاریخی ورود حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) به میهن اسلامی با نواخته شدن زنگ انقلاب آغاز شد.

 

به گزارش خبرنگاران از سراسر کشور ، این مراسم با حضور ملت قدرشناس، اقشار مردم، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران و مسئولان لشکری و کشوری در اقصی نقاط کشور در حال برگزار شدن است .

 

جشن های طلیعه دهه فجر انقلاب اسلامی با هدف گرامیداشت سالروز ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به میهن و ادای احترام نسبت به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی برگزار می شود.

 

در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملّت غیور و بابصیرت ایران اسلامی با وجود همه گونه مشکلات معیشتی که بخش‌هایی از آن ناشی از تحریم‌های ظالمانه بوده است با وحدت و یکدلی، تمامی توطئه‌ها را خنثی کرده و ایام الله دهه فجر را به ” جشن ملی ۱۴۰۰” مبدل می سازند.

 

۴۳ سال پیش در چنین روزی، دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ هجری شمسی (۱فوریه ۱۹۷۹) حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، پس از ۱۵سال دوری و تبعید از وطن، درمیان استقبال پرشور مردم، قدم به خاک ایران اسلامی گذاشت و پس از گذشت ۱۰ روز ، انقلاب در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ ،(۱۱ فوریه سال ۱۹۷۹) به پیروزی رسید.

 

به همین دلیل، از روز دوازدهم بهمن، یعنی روز ورود امام خمینی (ره) به ایران تا بیست و دوم بهمن که روز پیروزی انقلاب اسلامی است، “دهه فجر” نامگذاری شده است و هر سال، جشن ها و مراسم ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در این ایام برگزار می شود.

 

در این روز ناقوس کلیساها، بوق کشتی ها و سوت قطارها هم به نشانه احترام به صدا در خواهد آمد و گلبانگ انقلاب اسلامی در مدارس سراسر ایران نواخته می شود.

 

امسال با توجه به بالا گرفتن میزان ابتلا به سویه اُمیکرون، برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.