استقرار تیم های واکسیناسیون سیار کرونا در تبریز

معاون بهداشت رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تیم های واکسیناسیون سیار کرونایی در تفرجگاه های تبریز جهت خدمات رسانی به آحاد مردم و به خصوص دانش آموزان و دانشجویان مستقر شدند.

آدینه پرس :حسین حقائی  در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: با توجه به حضوری بودن مدارس و دانشگاه ها و بازگشائی این مراکز در سطح استان و کلانشهر تبریز  و در راستای اطمینان از سلامت خانوارها، تقاضا می کنیم والدین نسبت به تزریق واکسن برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله و نیز تکمیل نوبت سوم واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: بدین منظور ضمن آماده بودن کلیه مراکز تجمیعی، تیم های واکسیناسیون سیار دانشگاه علوم پزشکی نیز در تفرجگاه ها و پارک ها شهر تبریز حضور خواهند داشت تا نسبت به تزریق واکسن کرونا برای همشهریان اقدام کنند.

حقائی اعلام کرد: بر اساس آخرین اطلاعات موجود، در حال حاضر از مجموع ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی تعداد چهار شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۲ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۲۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۲ نفر از آنها تحت مراقبت‌های ویژه و ۲۱  نفر از این تعداد نیز تحت دستگاه ونتیلاتور قرار دارند و متاسفانه یک نفر از بیماران کرونایی طی شبانه روز گذشته فوت کرده است.

به گفته حقائی تاکنون از جمعیت چهار میلیونی آذربایجان شرقی ۸۹/۸۲ درصد دز اول، ۸۲/۶۰ درصد دز دوم و  ۵۲/۳۶ درصد نیز دز سوم واکسن های خود را دریافت کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.