استودیو دیجیتال رادیو شهر مراغه افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، مهندس مرتضی صفری در این آیین گفت : استودیو دیجیتال رادیو شهر مراغه نخستین استودیو دیجیتال در بین هفت رادیو شهر کشور و استودیو‌های آذربایجان شرقی است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی افزود: با دیجیتالی شدن استودیوی رادیو شهر مراغه از این پس شهروندان امواج این رادیو را با کیفیت بسیار مطلوب دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: همزمان با افتتاح این طرح ، رادیو شهر مراغه از طریق فیبر نوری به رادیو آذربایجان شرقی برای پخش برنامه‌های زنده رادیویی متصل شد.

صفری همچنین به ظرفیت‌های قابل توجه فرهنگی مراغه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: رادیوشهر مراغه می‌تواند این شهرستان را در سطح ملی بیش از پیش معرفی کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ادامه داد : امروزه جنگ شناختی در حوزه رسانه جریان دارد و اگر مردم مشکلات خودشان را از زبان ما نشنوند، رسانه‌های بیگانه با روایتی وارونه از رویدادها وارد عمل خواهند شد.

به گفته وی ۳۳ درصد از جمعیت جزو مخاطبان رادیوشهر هستند و اگر در زمینه مخاطب‌شناسی همفکری اتفاق بیافتد، رادیو به بطن زندگی مردم این شهر وارد می‌شود.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز گفت: مسایل فرهنگی در واقع اساسی‌ترین هدف انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و بر همین اساس اندیشه اسلامی، ادب، اخلاق، صفا و صمیمت، اتحاد اسلامی، احساس مسئولیت و موارد متعدد فرهنگی باید از سوی کسانی که تریبون در اختیار دارند، مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلیمن پور محمدی افزود: رسانه ملی مسئولیتی بزرگ بر عهده دارد و خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از لحاظ کمی و کیفی گسترش یافته است؛ تا جایی که شبکه‌های متنوع با برنامه‌های فاخر در دسترس مردم قرار گرفته است.

وی با قدردانی از تلاش‌های مدیران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : مجموعه سریال جلال از دستاورد‌های مهم این مرکز در شناساندن انقلاب اسلامی در آذربایجان شرقی است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز در این آیین ضمن اعلام پشتیبانی از این رسانه محلی، گفت: در زمان حاضر برنامه‌های این رادیو فقط در محدوده شهر پخش می‌شود و افزایش قدرت فرستنده آن جزو مطالبه‌های مردم در مناطق روستایی است.

سیدعلی موسوی نقش رادیو در توسعه به ویژه در مناطق روستایی را غیرقابل انکار عنوان کرد و اظهار دشت: از آنجایی که شهرستان مراغه دارای وسعت و جمعیت روستایی قابل توجهی است، انتظار می‌رود تا برنامه‌های آن در سطح شهرستان به گوش همه اهالی برسد.

در ابتدای این آیین طالب پور مدیر رادیو شهر مراغه گزارشی از برنامه های این رادیو در حوزه های امیدآفرینی، ترویج سبک زندگی ایرانی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی و روشنگری در مورد آسیب‌های اجتماعی ، ورزش و تغذیه سالم ، شعار سال ، خطبه‌های نماز جمعه ، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و تولید محتوا برای مقابله با کرونا ارائه کرد.

گفتنی است طرح نوسازی استودیو رادیو شهر مراغه در مدت سه ماه و با صرف اعتبار ۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.