اسطوره‌های دفاع مقدس، الگوهای بارز مدیریت جهادی

به گزارش آدینه پرس، یعقوب هوشیار در آیین اختتام همایش جلوه های جهادی در مدیریت شهری اظهار کرد: درباره مولفه های مدیریت جهادی، نگاه اجمالی به کلیدواژه های فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دو اسطوره هشت سال دفاع مقدس را یادآوری می کند.

وی با بیان اینکه چنین همایشی علاوه بر بزرگداشت شهدا محفلی علمی محسوب می شود، گفت: اگر بتوانیم سیره علمی و اخلاقی شهید آقا مهدی باکری و شهید حاج قاسم سلیمانی را به درستی بیان کنیم، در این زمینه توانسته ایم موفقیت هایی به دست آوریم.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه مدیریت اخلاقی و جهادی در سیره حضرت رسول اکرم (ص) و در سیره امیرالمومنین حضرت علی (ع) دیده می شود، افزود: ظلم ستیزی، فسادستیزی، تلاش و پشتکار از نشانه های مدیریت جهادی شهیدان باکری و سلیمانی است.

هوشیار با بیان اینکه ایمن محوری و تلاش در جامعه سرمنشا الگوی مدیریت جهادی است، تاکید کرد: مقصد نهایی سعادت ابدی انسان ها است.

وی در ادامه یادآور شد: شاید در گذشته ما از آرمان های مدیریت جهادی فاصله گرفته باشیم که برای جبران آن، مدیریت جهادی باید در قوانین اداری و استخدامی و گفتمان سازی مدنظر قرار بگیرد.

هوشیار از شهرداری ها به عنوان یکی از جبهه های نخست مدیریت جهادی نام برد و اضافه کرد: متاسفانه هنوز آنطور که باید نتوانسته ایم مانع اسراف و فاصله گیری سیمای شهر از المان ها و مبلمان های غیرایرانی و غیراسلامی شویم.

شهردار تبریز با بیان اینکه منطق مدیریت جهادی مدیریت بر قلب ها است، گفت: اگر امروز شاهد ذکر نام های شهید باکری و شهید سلیمانی از زبان پیر و جوان هستیم، ریشه در همین سیر و سلوک مدیریت جهادی این بزرگواران است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه مدیران شهرهای کشور بتوانند ادامه دهنده راه شهیدان والامقام در عرصه مدیریت جهادی باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.