اصلاح نژاد و به زراعی در بخش کشاورزی باید جزء اقدامات هایتک در نظر گرفته شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: اصلاح نژاد و به زراعی در بخش کشاورزی باید جزء اقدامات هایتک در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس:  مهندس اکبر فتحی در نشستی با دکتر محمدهادی حاج محمد رئیس قرارگاه تحول، نوآوری و پیشرفت وزارت جهادکشاورزی گفت: این یک واقعیت است که بخش کشاورزی که مقام معظم رهبری نیز به هنگام نامگذاری سال جدید مصداقاً به این حوزه پرداخت، در بحث دانش بنیان دچار عقب ماندگی است.

وی با بیان اینکه در این بخش هدف غایی ما ارتقاء عملکرد در واحد سطح می باشد افزود: برای مثال از کاشت گندم دیم سنتی ۶۰۰ الی ۷۰۰ کیلو گندم برداشت می شود که هدف ما دستیابی به ارقامی است که کشاورزان شاخص ما بتوانند ۴٫۵ الی ۵ تن برداشت نمایند. برای رسیدن به این هدف یکسری اقدامات همانند اصلاح نژاد و به زراعی باید صورت گیرد یعنی باید بذری بکارگیری شود که پتانسیل این تولید را داشته باشد. این اقدامات در بخش کشاورزی جزء مجموعه اقدامات هایتک محسوب می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: در صورتی که این امر مورد توافق مجموعه های دانش بنیان نیز قرار گیرد بخش بزرگی از مسائل بخش کشاورزی در این حوزه حل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.