افتتاح خط تولید فولاد در بستان‌آباد با حدود سه هزار میلیارد تومان هزینه

همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پروژه خط تولید کلاف و مفتول فولادی در کارخانه صنایع فولاد سهند آذر آسیا با حدود سه هزار میلیارد تومان هزینه با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: این پروژه که با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی و شرکت چینی اجرا شده و با افتتاح آن برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

 

این طرح تولیدی در مدت ۱۸ ماه در بخش تیکمه‌داش از توابع شهرستان بستان‌آباد اجرا شده و گام دیگری در جهت توسعه صنایع فولادی و افزایش میزان تولید فولاد در کشور محسوب می‌شود.

 

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این پروژه، با تشکر از سرمایه‌گذار خارجی این طرح، گفت: سال گذشته وقتی از این مجموعه بازدید کردم، باورکردنی نبود که این واحد در کمتر از یک سال آماده بهره برداری شود.

 

عابدین خرّم با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اولویت داشتن تولید در کشور، افزود: فعالان تولید رزمندگان جبهه اقتصادی هستند و امروز مهم ترین عامل استقلال اقتصاد کشور، افزایش توان تولید است.

 

وی با تاکید بر اینکه تکمیل زنجیره تولید و ارزش افزوده برای ما بسیار مهم است، افزود: بنده و همکارانم به عنوان خادم ملت عهد بسته‌ایم که برای رشد و بالندگی اقتصادی استان خستگی‌ناپذیر باشیم و امروز در همه قوای کشور اهتمام و همدلی برای تحقق این مهم وجود دارد.

 

وی افزود: وقتی می بینیم که یک سرمایه گذار خارجی با این سرعت و جدیت، کارش را پیش برده، انگیزه ما برای خدمت گذاری مضاعف می شود.

 

خرّم گفت: در سایه تلاش های سرمایه‌گذاران، ما در بخش صنعت، رشد هشت درصدی را پشت سر گذاشته‌ایم، در حالی که در سال های قبل رشد ما در این حوزه یا منفی یا در بهترین حالت صفر بود.

 

وی اظهار کرد: در برخی بخش ها مانند کشاورزی، از شاخص‌های رشد عقب هستیم که باید جبران شود، اما در حوزه های صنعت و گردشگری وضعیت خوبی داریم.

 

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از حضور گسترده مردم استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این حضور پرشور به رغم شیطنت های دشمنان اتفاق افتاد و وظیفه ما را برای خدمت بی‌وقفه به مردم سنگین‌تر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.