;

افتتاح دور برگردان پاسداران به نصر تا پایان نیمه اول سال

به گزارش آدینه پرس  به نقل از شهریار تبریز توسعه شهری و رشد شهرک‌های جدید نیازمند مسیرگشایی و ایجاد راه‌های ارتباطی بین آنها و شریان اصلی شهر است. در این بین بزرگراه‌های شهری نقشی اساسی در ایجاد مسیر ارتباطی بین شهرک‌ها دارند و تقاطع‌های غیرهمسطح و دوربرگردان‌های احداثی، نقشی اساسی در کاهش ترافیک و افزایش رضایتمندی شهروندان دارد.

پروژه دوربرگردان پاسداران به نصر خرداد سال گذشته با اعتبار اولیه ۱۰۰میلیارد ریال آغاز شد که در واقع این دور برگردان معوض لوپ حذف شده تبادل حضرت ولی عصر (عج) است. به علت حذف لوپ چهارم تبادل حضرت ولی عصر، تردد بین کوی نصر و شهرک مرزداران در این منطقه با مشکل مواجه شده بود که در همین راستا دوربرگردان پاسداران به کوی نصر به طول ۴۰۰ متر طراحی و در دست اجرا است.

این پل علاوه بر اینکه پاسداران را به طرف میدان فهمیده و کوی نصر ارتباط می دهد، عملرد ترافیکی خوبی برای تسهیل تردد بین شهرک های این منطقه خواهد داشت. در آینده ای نه چندان دور جمیعت‌پذیری شهرک ها افزایش می یابد و با عملیاتی شدن اجرای این پل در سال جاری، مشکلات ترافیکی شهروندان نیز مرتفع می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در این باره می‌گوید: این پروژه در برطرف ساختن مشکلات موجود در کوی نصر موثر بوده و برنامه ریزی شده با حداقل هزینه عملیاتی شود.

 

شهرام دبیری ادامه می‌دهد: تعامل و همکاری بین مجموعه شورا، شهرداری، فرمانداری و استانداری در بسیار مطلوب است که امیدوارم با وجود این تعامل، پروژه‌ها با کیفیت بالا سرعت بالا سریع تر به بهره‌برداری برسند.

 

او خاظرنشان می‌سازد: امسال برنامه‌های متنوعی در تمام زمینه‌های ترافیکی، تقاطع‌های غیرهمسطح، آسفالت اساسی خیابان‌ها، درختکاری، حمل و نقل عمومی، پارک باغشمال، فاز نخست پارک بزرگ و غیره تدارک دیده شده است که اجرای این اقدامات در افزایش رضایتمندی و ایجاد حس امیدواری در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.

شهردار تبریز نیز در این باره می‌گوید: اشتباهی در واگذاری زمین پروژه لوپ جنوب غربی پل نصر در اتوبان پاسداران انجام گرفته است که زمین های آنجا کاربری تجاری یافته‌اند و به دنبال تملک آن زمین ها بودیم که مقرون به صرفه نبود.

 

ایرج شهین‌باهر اظهار می دارد: بالاتر از محل پل نصر در اتوبان پاسداران، دور برگردان اتصال پاسداران به نصر را تعریف و از آنجا مسیر چندمنظوره ای احداث کردیم که هم به عنوان لوپ جدید پل نصر استفاده می شود و هم از درب سوم دانشگاه آزاد به طرف پل نصر و کوی نصر شاهد ترافیک نباشیم.

 

او اضافه می کند: با وجود مشکلات اقتصادی حاکم در شهر شاهد تلاش قابل توجهی از سوی شهرداری هستیم به طوری که پروژه‌های عمرانی با کیفیت خوب و سرعت بالا انجام می‌شوند.

شهردار منطقه ۵ تبریز نیز در ارتباط با پروژه دوربرگردان پاسداران به نصر می‌گوید: این پروژه خرداد سال گذشته با حضور شهردار و اعضای شورای شهر کلنگ‌زنی شد که تا به امروز کل پروژه پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی دارد.

علی اصغر نساج اضافه می‌کند: دوربرگردان پاسداران به نصر به طول ۴۰۰ متر و با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال، تا پایان نیمه اول سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

او می افزاید: تست مونتاژ عرشه‌های پل در کارخانه در حال انجام است که پس از کسب درصد مطلوب در محل پل نصب خواهد شد.

شهردار منطقه ۵ تبریز ادامه می‌هد: با بهره برداری از پروژه اتصال پاسداران به نصر مشکل تردد از اتوبان پاسداران به کوی نصر مرتفع شده و به کوی‌ مرزدا

ران و نیاوران نیز امکان تردد برقرار خواهد شد که لازم به یادآوری است با اخذ مجوز از کمیسیون حفظ و گسترش شهرداری اقدام به جابجایی درختان واقع در مسیر پروژه شده است.

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.