افزایش دوبرابری متوفیان کرونایی در وادی رحمت/ جنازه ها در نوبت تدفین قرار گرفته‌اند

به گزارش آدینه پرس: فرخ جلالی اظهار داشت: از ابتدای بحران کرونا در اواخر سال ۹۸ تا کنون ۱۴ هزار و ۶۴۴ نفر در تبریز تدفین شده‌اند که ۵ هزار و ۸۳۲ نفر آنان اموات کرونایی بودند.

 

وی با هشدار نسبت به افزایش ناگهانی متوفیان کرونایی در تبریز تصریح کرد: هم اکنون تعداد متوفیان کرونایی با دوبرابر افزایش به روزانه ۱۷ نفر رسیده است.

 

فرخ جلالی با انتقاد از شهروندان به خاطر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در وادی رحمت گفت: درحالیکه بارها اعلام کرده ایم حتی برای تشییع و تدفین اموات عادی ۱۰ نفر از بستگان نزدیک حضور یابند، شاهد حضور گروههای ۱۰۰ نفره در مراسمات هستیم!

 

مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری تبریز با بیان اینکه بر اساس ابلاغ ستاد پیشگیری کرونا، موظف به بستن ورودی‌های وادی رحمت هستیم ادامه داد: بخاطر رفاه حال شهروندان از این کار صرف نظر کرده بودیم ولی اگر مردم رعایت نکنند، قطعا نسبت به مسدود کردن ورودی های مجموعه اقدام خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به فشار کاری مضاعف کادر سازمان آرامستانها به ویژه غسالان و کارگران تدفین و… یادآور شد: سیر جهش متوفیان کرونایی به گونه ای است که گاهی نوبت تدفین اموات به فردا موکول می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.