;

افزایش ۷ کیلومتری خطوط متروی تبریز با تکمیل خط ۱

به گزارش آدینه پرس: ایرج شهین باهر در این باره اظهار کرد: قطار شهری تبریز پروژه ای شده بود که چندین نسل از شهروندان تبریزی با آن خاطره داشتند؛ اما تزریق ۴۰ هزار میلیارد ریال به این پروژه در دوره اخیر و تکمیل خط یک، آینده ای پر فروغ برای طلوع سیستم مدرن حمل و نقل عمومی از زیر زمین ترسیم کرد.

او ادامه داد: راه اندازی فاز ۳ خط یک مترو و ۹ ایستگاه همان خط و رسیدن قطار به آخرین ایستگاه خط یک و نیز خرید واگن های ساخت داخل از اقدامات مهمی است که در دوره پنجم مدیریت شهری تبریز اتفاق افتاده است.

شهردار تبریز افزود: با اقدامات فشرده انجام شده در دوره اخیر مدیریت شهری، طول خطوط متروی تبریز از ۱۰ به ۱۷ کیلومتر افزایش یافت. بهمن ماه ۱۳۹۸ با افتتاح فاز سوم خط یک، قطار شهری تبریز در این خط پس از ۲۰ سال انتظار به ایستگاه پایانی رسید و این امکان برای قطار و مسافرانش فراهم شد که طول مسیر خط یک را به طور کامل بپیمایند.

او یادآور شد: آذر ماه ۱۳۹۹ نیز با افتتاح ۴ ایستگاه (میدان قطب، لاله، امام حسین (ع) و شهید باکری) واقع درخط یک قطاری شهری با اعتبار ۷۵۰۰ میلیارد ریال، که با دستور ریاست محترم جمهور از طریق ویدیو کنفرانس به بهره برداری رسید، گام دیگری در جهت پیشبرد حمل و نقل پاک شهری برداشته شد.

ایرج شهین باهر عنوان کرد: هم اکنون ایستگاه های ۱۴، ۱۵ و دپو ایستگاه لاله نیز در مرحله تکمیل و بهره برداری است. کل خط یک مترو به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.

به گفته شهردار تبریز، در سال ۱۴۰۰، ۱۲ هزار میلیارد ریال برای خط ۲ قطار شهری تامین اعتبار شده است. در مجموع ۴۰ هزار میلیارد ریال برای متروی تبریز در دوره فعلی مدیریت شهری هزینه می شود که بیش از کل هزینه هایی است که از زمان آغاز این طرح به آن تخصیص یافته است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.