اقتدار دولت آینده متاثر از میزان مشارکت مردم در انتخابات است

image_print

به گزارش آدینه پرس: محمدرضا پورمحمدی در گردهمایی روابط عمومی دستگاه های اجرایی و فرمانداری های آذربایجان شرقی در عمارت استانداری با اشاره به اینکه می توان گفت سال های دفاع مقدس از جهاتی به پیچیدگی و دشواری سال‌های اخیر نبوده است، افزود: دشمنان نظام فشار حداکثری وارد کرده اند و در دوران تحریم های اقتصادی، توده مردم و اقشار آسیب پذیر جامعه بسیار سختی کشیدند.

 

وی ادامه داد: در عین حال هر چه فشار دشمنان بیشتر شد، تاب‌آوری اقتصاد ایران اسلامی بیشتر بالا رفت، به طوری که در چند سال اخیر حتی وابستگی به درآمدهای نفتی به پنج درصد رسیده است.

 

پورمحمدی افزود: سال‌های سختی را پشت سر گذاشتیم، ولی کارهای بسیار بزرگی نیز در این سال ها انجام شده و اقدامات زیرساختی مهمی صورت گرفته است.

 

وی اظهار کرد: در شرایط بسیار سخت تحریم ها اقدامات بسیار مهمی در دولت تدبیر و امید صورت گرفته و روابط عمومی ها بایستی اقدامات دستگاه های مربوطه خود را بیش از پیش تبیین و اطلاع رسانی کنند.

 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه برخی از افراد در داخل کشور سیاه نمایی می کنند و از طرف دیگر رسانه‌های معاند برون مرزی نیز برای مایوس کردن مردم تلاش می‌کنند، اما مردم ما این که چه کسی راست یا دروغ می گوید را خوب تشخیص می‌دهند.

 

وی با تاکید بر این که بیشتر از هر زمان دیگری باید دست در دست هم دهیم و برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و مشارکت بیشتر مردم تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: تلاش برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات بدین معنی نیست که نقد نشود، اما نقدها نباید باعث جدایی و تفرقه افکنی شود.

 

پورمحمدی ادامه داد: در شرایط بسیار سختی قرار داریم و در این شرایط به همکاری و همفکری گروه های سیاسی و احزاب و مردم نیازمندیم.

 

وی اظهار کرد: کاستی‌هایی وجود داشته، ولی در کنار این مشکلات و کاستی ها کارهای بسیار بزرگی نیز انجام گرفته که ضروری است اطلاع رسانی شود تا فضای یاس و نا امیدی از جامعه رخت بر کند و بستر سازی برای مشارکت مردمی انجام گیرد.

 

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: نگرانی هایی در خصوص بی انگیزگی مردم به دلیل مشکلات روزمره و معیشتی وجود دارد، ولی اگر کارهای انجام گرفته اطلاع رسانی و امید آفرینی شود مشارکت مردمی نیز افزایش خواهد یافت.

 

وی گفت: انتخابات یکی از دستاوردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران است و به رغم اینکه در دنیای غرب از دموکراسی و آزادی خواهی صحبت می کنند ولی آزادانه ترین انتخابات در ایران اسلامی برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: همراهی مردم بزرگ ترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی است و در شرایط فعلی مدیریت دیپلماسی و مدیریت کشور نیازمند مشارکت مردم می‌باشد که برای این منظور باید با اعلام اقدامات و عملکردها مردم را به پیشرفت امور دلگرم کرد.

 

وی اظهار کرد: اصلی ترین وظیفه وزارت کشور برگزاری انتخابات سالم است و افزایش مشارکت بر عهده احزاب و گروه‌های سیاسی است.

 

استاندار آذربایجان شرقی افزود: تحول مهمی را در پیش داریم و میزان، رای مردم است؛ اگر می خواهیم جامعه بهبود یابد با قهر کردن این اتفاق نخواهد افتاد.

 

وی گفت: مردم ما مردم فهیمی هستند و مطمئناً با تبیین اقدامات و امیدآفرینی حضور پورشوری در انتخابات خواهند داشت.

م/۵۹

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.