اقتصاد رانتی کشور در اختیار ۱۰ هزار نفر!/ ۳۰ میلیون نفر در کشورهای اطراف از دسترنج مردم ایران استفاده می کردند

به گزارش آدینه پرس، صابر پرنیان در نشست با اصناف تبریز اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت های استان تلاش می کنیم تا مواد اولیه واحدهای تولیدی را تامین کنیم تا علاوه بر تولید محصولات در حوزه های مختلف، صادرات را نیز افزایش دهیم.

وی بهره وری و تداوم تولید را مهمترین شرط ادامه طرح بزرگ اقتصادی عنوان کرد و گفت: باید به سمت تولید محصولات دانش بنیان با ارزش افزوده بالا حرکت کنیم.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت جلوگیری از صادرات یارانه پنهان که تضییع دسترنج مردم است، تاکید کرد: آذربایجان شرقی با همراهی اصناف به بهترین نحو ممکن طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را اجرایی کرده است.

 

پرنیان با بیان این که سامانه جامع تجارت موضوع بسیار مهمی است، اظهار کرد: در حوزه تولید نان اداره غله و خدمات بازرگانی استان مکلف است ورود و خروج و همچنین مشخصات خودروی حامل آرد را در سامانه ثبت کند.

 

وی ادامه داد: اقتصاد رانتی کشور در اختیار ۱۰ هزار نفر بود که این افراد از تمام جریان های اقتصادی استفاده می کردند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: ۲۵ تا ۳۰ میلیون نفر در کشورهای اطراف از دسترنج مردم این کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم استفاده می کردند این در حالی است که با تداوم اجرای طرح بزرگ اقتصادی مردم از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

 

وی با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف واحدهای بدون پروانه افزود: به زودی شرایطی ایجاد خواهد شد که تمام واحدهای فعال در حوزه اقتصادی شناسنامه دار شوند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید به این که بدون هماهنگی اتحادیه‌های اتاق اصناف هیچ اقدامی انجام نمی دهیم، گفت: از این به بعد قیمت تولیدکننده و مصرف کننده بر روی کالاها درج خواهد شد.

 

پرنیان گفت: باید برای اصناف در خصوص کالاهایی که مشمول شفافیت هستند کلاس آموزشی برگزار شود.

 

وی با بیان این که کمیسیون نظارتی بالاترین، قانونی‌ترین و موثرترین کمیسیون در حوزه صنفی است، تاکید کرد: از ظرفیت کمیسیون نظارتی باید به نفع اصناف و برای رفع مشکلات واحدهای صنفی و فعالان اقتصادی استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.