انتخابات شوراهای شهر آذربایجان شرقی فقط در تبریز الکترونیکی است

به گزارش آدینه پرس : عزیزجوانپور بیان کرد: شرکت کنندگان در انتخابات شوراهای شهر و روستا در تبریز به صورت حضوری در شعبه رای خود را به صورت الکترونیکی ثبت می کنند و همزمان در همان شعبه به صورت سنتی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت و رای خود را به صندوق می اندازند.

 

وی افزود: رای دهندگان کد چهار رقمی نامزدهای شوراهای شهر تبریز که ۱۳ نفر خواهند بود را به صورت الکترونیکی ثبت می کنند و امسال برای نخستین بار انتخابات شوراهای اسلامی کلانشهرها به این صورت برگزار می شود.

 

جوانپور همچنین اظهار کرد: نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا ابتدا از طریق مراجع چهارگانه تایید می شوند که در حال انجام است سپس اسامی به فرمانداری ها اعلام و پس از تایید هیات اجرایی با معرفی فرماندار به هیات نظارت ارسال می شود که حداکثر در ۲ هفته مدارک بررسی و تایید نهایی می شوند البته در این دوره از انتخابات هماهنگی کامل بین شورای نظارت و شورای اجرایی وجود دارد و افراد معتمد مشترک هستند.

 

دبیر شورای نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای آذربایجان شرقی با اشاره به مزایای انتخابات الکترونیکی شوراهای شهر، یادآوری کرد: در این شیوه برگزاری انتخابات و شمارش آرا تسهیل و تسریع می شود در واقع سلامت انتخابات تقویت شده و رای های باطله نیز به نوعی وجود نخواهد داشت.

 

جوانپور با اعلام اینکه بیش از چهار هزار نفر در شهرها، بخش ها و سرصندوق ها از طرف شورای هیات نظارت بر انتخابات شوراها حضور خواهند داشت و بر روند رای گیری و انتخابات در آذربایجان شرقی نظارت می کنند، ادامه داد: تاکنون یک دوره آموزشی برای ناظران برگزار شده است و این آموزش ها استمرار می یابند.

 

تبلیغات زودهنگام از مصادیق تخلف انتخاباتی است

 

دبیر شورای نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای آذربایجان شرقی همچنین اظهار کرد: آیین نامه تبلیغات توسط وزارت کشور ابلاغ می شود و تا زمان آغاز تبلیغات هر گونه تبلیغات زودهنگام مصداق تخلف انتخاباتی بوده که می تواند در نهایت منجر به رد صلاحیت شود.

 

جوانپور با تاکید بر اینکه مردم باید در انتخاب های خود بیشتر دقت کنند، تاکید کرد: سرنوشت شهر، عمران و آبادی، اعتبارات شهری همه به دست شورای شهر سپرده می شود و با انتخاب درست می توان به توسعه بیشتر شهر امیدوار بود.

 

وی افزود: ۲۲ سال از عمر شوراهای اسلامی شهر می گذرد اما هنوز مشکل حاشیه نشینی تبریز به قوت خود باقی است، یک سوم جمعیت تبریز روی گسل زندگی می کنند و این کلانشهر زلزله خیز است بر این اساس برنامه ریزی درست باید برای رفع این مشکلات انجام شود اینجاست که اهمیت و نقش شوراها خود را نشان می دهد.

 

جوانپور یادآور شد: شورها نقش مهمی در رفع آسیب ها و معضلات اجتماعی، فرهنگی و شهری دارند و بر این اساس مردم باید در انتخاب خود دقت کنند تا به افرادی رای دهند که درد مردم و مشکلات شهر را بدانند و نسبت به رفع مشکلات اهتمام داشته باشند.

 

ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار می شود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.