انتخاب رئیس‌جمهوری در تراز انقلاب اسلامی و دولت کارآمد حزب الهی باشد

آدینه پرس: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه  شرکت در انتخابات و انتخاب درست علاج مشکلات کشور است، اظهار داشت: انتخابات پرشور با انتخاب اصلح باید مدنظر باشد که با تعیین شاخص و معیارها همچنین با رعایت اخلاق انتخاباتی، به تشکیل دولت اسلامی،کارآمد حزب‌الهی و رئیس‌جمهوری در تراز انقلاب اسلامی منجر شود.

وی افزود: هدف اصلی از پرشور شدن انتخابات، تقویت روحیه انقلابی در جامعه است و راهکار آن، امید‌آفرینی است.

آل‌هاشم با بیان اینکه عملکرد و کارآمدی نظام را تبیین کنیم و تنها اشکالات را نگوییم، گفت: بی‌نتیجه انگاری مشارکت در انتخابات، برداشت بدی است.

وی تصریح کرد: هر جا که به جوانان اعتماد کرده‌ایم، موفق شده ایم، جوانان هستند که بعد از انقلاب در عرصه‌ها حضور یافته و فداکاری کرده‌اند.

حشد‌الشعبی نیرومندترین تشکیلات مردمی در عراق

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از خطیه‌های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به حمله هوایی آمریکا به عراق و سوریه گفت: شاید این دومین اقدام نظامی است که با دستور مستقیم و علنی رئیس جمهور آمریکا در عراق و سوریه انجام می‌شود،بایدن از دستور مستقیم حمله به مقر منصوب به ایرانیان چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

وی افزود: منطقه پس از شهادت سردار مقاوت، دستخوش تغییرات بوده است و مطالبه انتقام سخت وجود دارد و  برخلاف تصور آمریکا، حشدالشعبی نیرومندترین تشکیلات مردمی در عراق است و اقدامات آمریکا موجب شعله‌ور شدن خشم مردم عراق می‌شود.

سیاست چماغ و هویج برای پرونده هسته‌ای ایران تمام شده است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این مطلب که جهان غرب به صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران واقف است، اظهار داشت: سیاست چماغ و هویج برای پرونده هسته‌ای ایران تمام شده است.

آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود به شکار کشتی صهیونیستی و انفجار در آن در خلیج عمان اشاره کرد و گفت: گروهی بر این باورند که این حادثه به دست گروه‌های مقاومت بوده است و دشمنان باید بدانند دست هسته‌ها و گروه‌های مقاومت در هر جا باز است.

وی ادامه داد: گروهی دیگر بر این باورند که این اقدام نوعی خوذزنی از سوی رژیم صهیونسیتی است که می‌خواهند از یک سو ایران را در مجامع بین‌المللی به خراب‌کاری محکوم کنند.

آل‌هاشم خاطرنشان کرد:  اگر این کشتی هدف تیر غیب نیروی مقاومت قرار گرفته باشد، رسوایی صهیونیست‌هاست و اگر خودزنی باشد، نشان از درماندگی آنهاست.

 امام جمعه تبریز در خطبه اول نماز جمعه گفت: عید مبعث، بزرگترین روز در تاریخ بشریت  و عید تاریخ انسانیت است و مهم‌ترین حادثه در تاریخ بشریت روز بعثت پیامبر اکرم(ص) است.

وی افزود: تزکیه نفوس و تعالی اخلاقی و معنوی انسان هدف مهم بعثت پیامبر اکرم(ص) است و هدف بعثت، تکمیل اخلاق بشر، تذکر و یادآوری دهنده نعمت های الهی، رهایی و آزادسازی انسان است.

 امام جمعه تبریز به روز درختکاری اشاره کرد و گفت: درختکاری بسیار مهم است اما مواظبت از این درخت‌ها هم بسیار مهم است و  باید در رابطه با هرس کردن درختان دقت خرج داد و با قطع درخت‌های خشک و بی ثمر، آب اسراف نشود.

وی افزود: پیامبر(ص) می‌فرمایند هر مسلمانی بذری یا درختی بکارد و از میوه این بذر و درخت، یک انسان و پرنده‌ای استفاده کند، برایش صدقه حساب می‌شود.

آل‌هاشم با بیاین اینکه در قانون اساسی آلوده کرده محیط زیست منع شده است، تصریح کرد: یک مسلمان نمی‌تواند به محیط زیست بی‌تفاوت باشد و فعالیت‌های اقتصادی و  اجتماعی همراه با‌ آلودگی محیط زیست باشد طبق اصل ۵۰ قانون اساسی ممنوع است.

وی تاکید کرد: در آستانه عید نوروز، ضمن حفظ تکریم و احترام، به نیازمندان کمک کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.