;

انجام موفقیت آمیز اولین پیوند کبد کودک در بیمارستان امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) گفت: پیوند کبد کودک 9 ساله با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام رضا(ع) دکترمجتبی محمد زاده از پیوند موفقیت آمیز کبد کودک ۹ ساله با وجود پیک هفتم کرونا دربیمارستان امام رضا(ع) خبرداد وافزود: به کوشش تیم فراهم آوری اعضای ارومیه و تبریز و همچنین تیم تخصصی پیوند کبد مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) کبد اهدایی بیمار مرگ مغزی (دختر ۱۵ ساله) از بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه، به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال یافت و به یک کودک ۹ ساله پیوند زده شد.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه با تلاش هماهنگ و دلسوزانه ی تمام اعضای تیم تخصصی پیوند مرکز، مخصوصا دکترعلی شریفی جراح پیوند کبد و دکترمرجان دهدیلانی متخصص بیهوشی پیوند، بیمار۹ ساله با حال عمومی خوب تحت نظر بوده و مراحل بستری را پشت سر می‌گذارد.

دکتر محمد زاده افزود: پیوند کبد کودکان یک اقدام درمانی بسیار پیچیده و پیشرفته است که از نظر اجتماعی نیز دارای اهمیت بالایی است و خوشبختانه کشور ما جایگاه برجسته‌ای در این عرصه در منطقه غرب آسیا دارد. بیمارستان امام رضا(ع) با امکانات خوب واساتید صاحب نام و با خدمات رایگان بخش پیوند در خدمت مراجعین ازنقاط مختلف کشور می باشد.

گفتنی است: این پیوند اولین پیوند کبد کودک، دوازدهمین پیوند کبد در سال جاری و در کل ۶۴ مین پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی تبریزمی باشد که در بزرگترین مرکز شمالغرب کشور، مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.