انحصار ۶ کشور دنیا در تولید تونر پرینتر توسط شرکت دانش بنیان اهری شکسته شد

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر اولین واحد تولید تونر پرینتر و ادوات چاپ در کشور توسط یک شرکت فناور مستقردر مرکز رشد دانشگاه آزاداسلامی واحد اهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش آدینه پرس، رضا تقی‌زاده که ایده این طرح توسط وی انجام شده افزود طرح تولید “تونرپرینتر” یک طرح ابتکاری و نوین دانش بنیان می‌باشد که برای اولین بار در کشور پس از چندین سال تحقیق و پژوهش از ایده تبدیل به تولید انبوه و تجاری سازی رسیده است و کلیه مواد اولیه مورد نیاز این طرح بومی بوده و از داخل کشور تأمین می شود.

این مخترع اهری که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد شیمی است در تشریح محصول خود گفت: تولید تونر پرینتر یک محصول منحصر بفرد می باشد که هم اکنون تولید داخلی نداشته و از خارج وارد می شود.

وی گفت: تولید این محصول قبلا در انحصار ۶ کشور ژاپن، آمریکا، آلمان، چین، کره و فرانسه بوده و با آغاز تولید آن توسط این واحد فناور و دانش بنیان، حلقه انحصار شکسته شد ایران اسلامی نیز به جمع تولید کنندگان این محصول پیوست.

این مخترع اهری در تشریح این محصول گفت: تولیدات این واحد در مقایسه با تولیدات سایر کشورها با برندهای معروف قابل رقابت و از کیفیت لازم برخوردار می باشد.

تقی‌زاده افزود: قیمت تمام شده این محصول نسبت به مشابه خارجی خیلی پایین‌تر  بوده و محصول مشابه خارجی هرکیلو ۲۵۰تومان بوده که قیمت تمام شده در این واحدبرای هرکیلو کمتر از ۱۵۰تومان تعیین شده است. 

این نخبه اهری به برنامه های آتی این واحد اشاره کرد و افزود: در فاز دوم این طرح اقدام به تولید تونرهای رنگی و دول اوپر دستگاه‌های کپی تولید خواهد شد.

سرمایه‌گذار این طرح نیز در تشریح امکانات این واحد تولیدی اضافه کرد: برای راه‌اندازی فاز اول این طرح بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

کمال آقانوری گفت: با آغاز بکار این طرح زمینه برای اشتغال بیش از ۱۰  نفر مستقیم و بالغ بر ۳۰۰ نفر غیر مستقیم درقالب نمایندگی پخش و توزیع در اقصی نقاط کشور فراهم شده است.

وی تولید سالانه این واحد تولیدی فناور را بالغ بر ۴۰۰ تن در سال اعلام کرد و افزود: در صورت فراهم شدن تمهیدات لازم علاوه بر تامین مواد مورد نیاز داخل کشور،ظرفیت لازم برای صادرات را نیز دارد./ فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.