اولویت اول در توسعه دوچرخه‌سواری، فرهنگ‌سازی است

image_print

به گزارش آدینه پرس، ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در حاشیه برگزاری همایش دوچرخه‌سواری شهروندان تبریزی که صبح امروز به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و بزرگداشت فرهنگ پهلوانی برگزار شد، اظهار داشت: امروز برای افزایش نشاط اجتماعی و توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری این همایش را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا کرده‌ایم.

وی با قدردانی از تلاش اثربخش همکاران سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در این خصوص افزود: بافت و بدنه قدیمی تبریز به گونه ای است که معابر عمدتا برای تردد خودروها شکل گرفته اما اینکه رفته‌رفته این کالبد را تغییر داده و دوچرخه را وارد این بدنه کنیم، واقعاً کمی زمان‌بر است. باید با فرهنگ‌سازی شرایطی را ایجاد کنیم که رانندگان به حضور دوچرخه‌سواران در معابر عادت کنند. در کنار این موضوع هم باید مسیرهای دوچرخه را در کالبد مرکزی شهر توسعه دهیم.

شهردار تبریز، استمرار برنامه های ورزش شهروندی را در مسیر تحقق این مهم اثر بخش دانست و ادامه داد: آنچه در اولویت است، فراهم کردن زیرساخت و احداث مسیرهای دوچرخه در شهرک‌های جدید است تا بتوانیم این موضوع را در داخل شهر توسعه دهیم ولی در کنار آن، اولویت اول فرهنگ‌سازی است که امیدوارم با استفاده از این راهکار بتوانیم کارها را پیش ببریم.

ایرج شهین باهر در خصوص توسعه ورزش در شهر تبریز گفت: اساساً آنچه به شهرداری مربوط است، توسعه و توجه به ورزش همگانی و حمایت از ورزش قهرمانی است. باید به صورت ویژه به ورزش همگانی پرداخت کنیم. شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت فعالیت‌های گروهی باعث شد تحرک در این حوزه کاهش یابد. اما همان‌طور که در گذشته هم شاهد اجرای طرح صبح و ورزش بودیم، دوباره این طرح را در پارک‌های سطح شهر تبریز راه‌اندازی کرده ایم و در ادامه نیز چنین برنامه‌هایی را برای ایجاد نشاط و سلامتی در حوزه ورزش برگزار خواهیم کرد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.