اولین گوساله در مرکز تکثیر و احیاء مارال فندقلو متولد شد

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تولد اولین گوساله در مرکز تکثیر و احیاء مارال فندقلوی شهرستان اهر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: ناصر منوچهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در راستای حفاظت و تکثیر گونه ارزشمند مارال و جذب گردشگر در سایت حفاظت شده فندقلو، خوشبختانه در پی تلاشهای شبانه روزی همکاران محیط بان شهرستان اهر اولین گوساله در مرکز تکثیر و احیاء مارال منطقه حفاظتی پارک جنگلی فندقلوی اهر به دنیا آمد.

 

وی ادامه داد: حال گوساله تازه به دنیا آمده مارال خوب و رضایتبخش است و از این طریق علاوه بر حفظ این‌گونه، سعی خواهیم کرد به اهداف بلند مدت اداره محیط زیست که احیای دوباره نسل مارال در مساحتی بیش از ۶ هکتار دست پیدا کنیم.

 

منوچهری وجود این گونه ارزشمند حیات وحش را برای بازدید کنندگان بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: دیدن حیات وحش در محیط آزاد و در زیستگاه اصلی خود باعث هیجان و لذت زیاد برای گردشگران و محققان خواهد بود.

 

وی افزود: امروزه نسل “مارال” که از گونه گوزن ها است رو به انقراض می باشد و برای احیای دوباره نسل این گونه در مناطق جنگلی و حفاظت شده ارسباران از جمله منطقه کوهستانی و سرسبز آینالو در خداآفرین و منطقه حفاظت شده پارک جنگلی فندقلوی اهر اقداماتی انجام شده که امید است به زودی شاهد افزایش اینگونه حیات وحش در منطقه ارسباران باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.