ایجاد شبکه فیبر نوری، گامی بلند به سوی شهر هوشمند

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ایجاد شبکه فیبر نوری را یک گام مهم در راستای دستیابی به شهر هوشمند عنوان کرد.

به گزارش آدینه پرس: حجت الاسلام رسول برگی صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شهر هوشمند یعنی ارائه خدمات هوشمند به صورت شبانه روزی به شهروندان که با ثبات و امنیت همراه است.

 

وی افزود: شهرداری هوشمند، شهرداری است که همه خدمات خود را به صورت هوشمند ارائه می کند و شهروندان نیز آشنا به فضای الکترونیکی هستند و از خدمات بهره می گیرند.

 

حجت الاسلام برگی یادآور شد: در شهر هوشمند، شش معیار اصلی وجود دارد که عبارت است از حکمروایی هوشمند، محیط هوشمند، شهروند هوشمند، اقتصاد هوشمند، انرژی هوشمند و تکنولوژی های هوشمند که این موارد در ارتقای استانداردهای زندگی شهری بسیار موثر است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه باید ارتباط دوطرفه بین شهروند و شهرداری هوشمند برقرار شود، تاکید کرد: در این صورت مردم نیز در امر هوشمندسازی شهر مشارکت می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه نظارت در شهر هوشمند به بهترین نحو انجام می شود، تصریح کرد: کپنهاک، ملبورن، آمستردام، استکهلم و … از مهم ترین شهرهای هوشمند دنیا هستند که خدماتی چون تاکسیرانی اینترنتی، سرعت بالای اینترنت، ضریب نفوذ اینترنت و … از مزایای این شهرها محسوب می شود.

 

حجت الاسلام برگی همچنین درباره مزایای احداث فیبر نوری افزود: فیبر نوری که در شهر هوشمند استفاده می شود می تواند اطلاعات را در پهنا و سرعت بسیار بالا انتقال دهد و کاربردهای متعددی در حوزه های علمی، نظامی و … دارد.

 

وی از قیمت مناسب، سایز کوچک، عدم تضعیف سیگنال، مصرف پایین برق، پایداری، پهنای باند بالا، انتقال بدون امواج رادیویی و … به عنوان دیگر مزایای احداث شبکه فیبر نوری در شهر یاد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.