;

ایران به زودی یکی از واکسن سازهای بزرگ دنیا خواهد شد

آدینه پرس:سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: آمریکا ظالمانه ترین تحریم‌های تاریخ را به ایران روا داشت که بعد از واقعه عاشورا بر هیچ قومی روا داشته نشده است.

به دنبال این تحریم ها در اوج دوران شیوع کرونا ما نمی توانستیم هیچ دارویی را به کشور وارد کنیم، آنها منتظر بودند جمهوری اسلامی ایران بر گل بنشیند و فکر می کردند این تنها #فشاری است که عملیاتی می شود ولی محاسبات آنها بر هم ریخت.

متاسفانه آمریکا بیش از پنج هزار مرگ را به ثبت رساند و در بسیاری از کشورهای بزرگ با مرگ بیش از هزار مورد مواجه هستیم ولی جمهوری اسلامی مرگ دو رقمی را تجربه می کند که این عدد هم زیاد است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در تاریخ وزارت بهداشت برای اولین بار این اراده شکل گرفته که به دارویی که در داخل تولید می شود اجازه واردات نمی دهیم و در یک سال گذشته از واردات بیش از یک میلیارد دلار دارویی که مشابه خارجی داشته جلوگیری کرده ایم.

وی بیان کرد: امروز از وارد کننده دارو و تجهیزات پزشکی به صادرکننده تبدیل شده ایم و این افتخار با اتکا به توان و ظرفیت داخلی محقق شده است و با جدیت این مسیر ادامه دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: امروز با افتخار اعلام می کنیم تهیه واکسن از سه مسیر دنبال می شود و نگاه ما ساخت واکسن داخلی است که تولید واکسن در شرکت برکت فاز اول  بالینی را طی کرده، واکس رازی از مرحله بالینی عبور کرده و واکسن تولیدی در وزارت دفاع و دو شرکت دانش بنیان در حال طی مراحل تعیین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.