این ۲ ادویه پرکاربرد آنتی بیوتیک طبیعی هستند

زنجبیل یکی از اولین چیزهایی است که مردم هنگام مواجهه با گلودرد آن را مصرف می‌کنند و نیز ریشه زردچوبه، که هم خانواده زنجبیل و بومی آسیا است می تواند التهاب را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس به نقل از برنا، عسل، زردچوبه و زنجبیل؛ این موقع از سال فصل سرفه‌های غیرقابل کنترل و شهرت این خوردنی‌هاست. گرفتگی بینی، سرفه و حالت‌های سرماخوردگی که بعد از پشت سر گذاشتن دوران سخت کرونا و افزایش انواع بیماری‌های تنفسی به سراغ ما آمده، کار را پیچیده کرده است.

 

بهترین اقدام احتیاطی در برابر عفونت آنفلوانزا، واکسن زدن است زیرا زمانی که بیمار می‌شوید، کاری جز مدیریت علائم خود نمی‌توانید انجام دهید. آنفلوانزا، سرماخوردگی و سایر بیماری‌های دستگاه تنفسی فوقانی توسط ویروس‌ها ایجاد می‌شوند، بنابراین شما نمی‌توانید آن‌ها را با آنتی‌بیوتیک‌هایی که برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود، درمان کنید.

 

داروهای ضد ویروسی آنفلوانزا، مانند تامیفلو هم معمولا برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به عوارض شدید هستند، مانند افراد باردار، مسن یا دارای نقص ایمنی، در نظر گرفته می‌شود. در شرایط عادی، پزشکان توصیه به استراحت و کنترل علائم می‌کنند. دکتر آویوا روم، پزشک متخصص در طب یکپارچه، گفت: «ضرب المثلی هست که می‌گوید اگر سرماخوردگی را درمان کنید، در عرض هفت روز از بین می‌رود، اگر آن را به حال خود رها کنید، در عرض یک هفته از بین می‌رود.»

 

در خانواده‌ها، داروهای خانگی بی‌شماری برای سرماخوردگی وجود دارد؛ انواع دمنوش گرم یا سوپ‌های سبزیجاتی که به مدیریت علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا، مانند گلودرد یا احتقان کمک می‌کنند؛ این روش‌ها بعضا توجه دانشمندان را هم به خود جلب کرده است.

 

متخصصان اذعان می‌کنند که اتخاذ روش‌هایی که ممکن است باعث شود هنگام بیماری احساس بهتری داشته باشید، ضرری ندارد. البته اگر علائم شما شدید است، اگر مشکل تنفسی دارید، یا اگر بعد از بیش از یک هفته هیچ بهبودی مشاهده نکردید، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

دکتر روم گفت: «گاهی ما شواهدی برای اثرگذاری بسیاری از شیوه‌های سنتی رایج نداریم، زیرا مطالعه آنها ارزش اقتصادی ندارد، اما هزاران سال داده‌های مردمی و شواهد کافی برای اثبات بی‌خطر بودن آنها در دست است.» این پزشک متخصص درباره برخی از محبوب‌ترین درمان‌های خانگی توضیح داد:

 

مصرف مایعات و تسکین گلودرد

گلودرد اغلب نتیجه طبیعی التهاب است. وقتی سیستم ایمنی بدن شما در حال مبارزه با ویروسی است که در مجاری تنفسی فوقانی جا خوش کرده، تورم و درد می‌تواند بلع غذا و هیدراته ماندن را دشوارتر کند. این خشکی سرفه را تشدید می‌کند. هیدراته ماندن با نوشیدن آب ساده، چای و دمنوش یا سوپ می‌تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 

در بسیاری از فرهنگ‌ها، زنجبیل یکی از اولین چیزهایی است که مردم هنگام مواجهه با گلودرد آن را مصرف می‌کنند؛ چه به عنوان دمنوش و چه به عنوان ادویه در سوپ. شماری از مطالعات نشان داده که زنجبیل ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشد که می‌تواند به کاهش تورم کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.