بازدید وزیر کشور از پروژه‌ گلستان شهدای ستارخان و مناطق حاشیه‌نشین شهر

وزیر کشور صبح امروز از پروژه گلستان شهدای ستارخان و مناطق حاشیه‌نشین شهر بازدید و قول مساعد برای تخصیص اعتبار برای این پروژه‌ها داد.

به گزارش آدینه پرس، سردار احمدی وحیدی صبح امروز در اولین بازدید خود به همراه مدیران شهری از پروژه‌های شهری تبریز، از پروژه گلستان شهدای ستارخان و مناطق حاشیه‌نشین شهر بازدید کرده و قول مساعدت برای پیگیری تخصیص اعتبار دولتی برای این پروژه‌ها را داد.

 

پروژه گلستان شهدای ستارخان، یکی از مطالبه‌های شهروندان ساکن در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۱۰ است.

 

علاوه بر تملک این پارک، پارک ۳۵هزار متر مربعی، فضای بازی کودکان، زمین ورزشی، فضای فرهنگی و کتابخانه در دل فضای سبز احداث و در اختیار شهروندان قرار گرفته است. احداث مخزن آب، ساماندهی مزار شهدا، اجرای جدول فانتزی، تعبیه مبلمان شهری مناسب، کاشت فضای سبز، رنگکاری دیوارهای پیرامون پارک و کف‌سازی درون پارک دیگر اقدامات شهرداری در این پارک محله ای است.

 

شهر تبریز با ۲۵۰۰ هکتار بافت حاشیه‌نشین و با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری ساکن در محلات بافت، یکی از شهرهای کشور است که بیشترین جمعیت حاشیه‌نشینی را دارد. طرح جابجایی و اسکان ساکنان این مناطق در دیگر واحدهای تازه احداث شده و اختصاص زمینی به مساحت ۱۳۵ هکتار برای ساخت شهرک جوانان و پروژه‌ اسدگلی از جمله پروژه‌های بازآفرینی شهرداری تبریز است که در دست مطالعه و یا اجرا قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.