;

بازگشایی مدارس زمینه‌ساز تحولات مبارک در جامعه است

آدینه پرس: استاندار آذربایجان شرقی در همایش مدیران مدارس و آئین تحویل پروژه های آموزش و پرورش استان گفت: بازگشایی مدارس زمینه‌ساز تحولات مبارک علمی، عاطفی و مهارتی در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس؛ عابدین خرّم در همایش مدیران مدارس و آئین تحویل پروژه های آموزش و پرورش استان، گفت: بازگشایی مدارس زمینه‌ساز تحولات مبارک در جامعه است، جوشش و تحرک و شکوفایی دانش‌آموزان و دانشجویان و مراکز علمی و آموزشی، تزریق روحیه نشاط و محبت در میان خانواده‌ها و معلمان و اساتید و پویایی و افزایش مهارت در جامعه ازجمله این تحولات هستند.

وی افزود: این تحولات از لحاظ حیطه شناختی، علمی، عاطفی و مهارتی در جامعه شکل می گیرد و ما باید در پرتو این حرکت خودمان را با یک آمادگی بیشتر برای استقبال از این فصل وارد جامعه تعلیم و تربیت کنیم.

خرّم به بیانات امام راحل درخصوص نقش اراده انسان‌ها در شکل‌گیری سعادت و شقاوت، اشاره کرد و گفت: تنها جایی که همه اعتقاد داریم، دستگاه انسان‌سازی است، مدرسه و مجموعه تعلیم و تربیت است، هرچند خانواده و جامعه نیز در این امر موثر است، اما محلی که مستقیما و بی واسطه و با هدفمندی و هوشمندی این ارتباط را شکل می دهد، دستگاه تعلیم و تربیت است.

استاندار آذربایجان شرقی به اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش تاکید کرد و اظهار داشت: ما در دولت سیزدهم یکی از مهم‌ترین اهدافی که دنبال می کنیم این است که هویت ایرانی و اسلامی در سازمان آموزش و پرورش مبتنی بر سند بنیادین نهادینه شود و این یعنی پرچم، تاریخ، جغرافیا، مشاهیر و گذشتگان خود را به دانش آموزان و آینده سازان جامعه آموزش دهیم و این کار را معلمان باید عملیاتی و اجرایی کنند و ما در دولت پشتیبان و حامی معلمان هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.